• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šylant orams ir daugiau laiko praleidžiant lauke, labai svarbu pasirūpinti tinkama odos apsauga nuo kenksmingų saulės spindulių. Netinkamai pasirinktos ar naudojamos apsaugos priemonės gali neapsaugoti odos nuo nudegimų, ankstyvo senėjimo požymių ar kitų rimtų pažeidimų. 

Šylant orams ir daugiau laiko praleidžiant lauke, labai svarbu pasirūpinti tinkama odos apsauga nuo kenksmingų saulės spindulių. Netinkamai pasirinktos ar naudojamos apsaugos priemonės gali neapsaugoti odos nuo nudegimų, ankstyvo senėjimo požymių ar kitų rimtų pažeidimų. 

REKLAMA

Apsaugos priemonės nuo saulės skirtos sumažinti odai kenksmingą ultravioletinių spindulių poveikį. Tinkamai pasirinktas ir naudojamas saulės kremas padeda išvengti ne tik nudegimų, bet ir ilgalaikių odos pažeidimų, tokių kaip pigmentinės dėmės, raukšlės ar net odos vėžys. 

Renkantis priemonę būtina atsižvelgti į savo odos tipą, veiklos pobūdį ir aplinkos sąlygas, rašoma Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pranešime.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis ir naudojant apsauginius kremus?

  • perskaitykite etiketėje esančią informaciją. Joje rasite svarbias detales apie produkto sudėtį, naudojimo būdą ir apsaugos lygį; 
  • pasirinkite produktą pagal savo poreikius. Skirtingos priemonės skirtingai tinka jautriai, riebiai ar sausai odai, taip pat atsižvelkite ar būsite saulėje ilgą laiką, ar tik trumpai; 
  • patikrinkite atidaryto indelio simbolį. Ant pakuotės esantis simbolis nurodo, kiek laiko po atidarymo saugu naudoti produktą (pvz., „24M“ reiškia 24 mėnesius); 
  • laikykite kremą tinkamomis sąlygomis. Rekomenduojama laikyti vėsioje, sausoje vietoje, vengiant tiesioginių saulės spindulių arba vadovaujantis gamintojo nurodytomis rekomendacijomis. 

Kuo skiriasi UVA ir UVB spinduliai?

UVB spinduliai veikia odos paviršių, sukelia nudegimus. Nors jų poveikis dažnai yra akivaizdesnis, ilgainiui jie taip pat gali prisidėti prie odos pažeidimų.

UVA spinduliai prasiskverbia giliau į odą, skatina laisvųjų radikalų susidarymą, trikdo kolageno gamybą, skatina pigmentaciją ir odos senėjimą. 

Svarbu rinktis priemones, kurios apsaugo tiek nuo UVA, tiek nuo UVB spindulių. 

Ką reiškia SPF, PPD ir PA++ žymėjimai?

SPF (Sun Protection Factor) – apsaugos nuo UVB spindulių lygis. Pavyzdžiui, SPF30 leidžia odai išbūti 30 kartų ilgiau saulėje be žalos, nei be apsaugos. 

REKLAMA
REKLAMA

PPD (Persistent Pigment Darkening) – rodiklis, parodantis, kiek kartų sumažėja odos sugeriama UVA spinduliuotė. PPD rodiklis, lygus ar didesnis nei 8, laikomas saugiu. 

PA žymėjimas nurodo UVA apsaugos stiprumą: 

  •  PA+ minimali apsauga; 
  •  PA++ vidutinė apsauga; 
  •  PA+++ maksimali apsauga. 

Patarimai vartotojams: 

REKLAMA
  • rinkitės produktus su plataus spektro apsauga (UVA + UVB); 
  • nepasikliaukite vien aukštu SPF skaičiumi – atkreipkite dėmesį ir į UVA apsaugą; 
  • naudokite apsauginį kremą reguliariai – bent kas 2 valandas arba po maudynių, intensyvaus prakaitavimo; 
  • naudokite pakankamą kremo kiekį – suaugusiam žmogui rekomenduojama maždaug 30–40 ml vienam padengimui; 
  • prieš įsigydami naują apsauginį kremą, patikrinkite produkto sudėtį, ypač jei jūsų oda jautri ar linkusi į alergijas. 

Būkite atsakingi – tinkama odos apsauga leidžia džiaugtis saule saugiai! 

Šaltinis: Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba

REKLAMA
Gal galite nurodyti kremą kuris apsaugo nuo PSD?
Kosmetikos gamintojų niekas nepriverčia nurodyti pagaminimo ir galiojimo datą. Viskas paslėpta, kad pirkėjai sunaudotų ir 10 metų senumo produktus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų