REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Svogūninės gėlės gali žydėti metai iš metų, jei tik tinkamai jas prižiūrite. Čia yra keturi žingsniai, ką daryti, kad svogūninės gėlės sužydėtų ir kitąmet.

Svogūninės gėlės gali žydėti metai iš metų, jei tik tinkamai jas prižiūrite. Čia yra keturi žingsniai, ką daryti, kad svogūninės gėlės sužydėtų ir kitąmet.

REKLAMA

Daugiametės svogūninės gėlės, tokios kaip narcizai ir krokai, žydi kiekvienais metais, jų nereikia atsodinti. Jei jūsų daugiametės gėlės kitąmet nežydi, galite atlikti kelis veiksmus, kad galėtumėte joms padėti. Express.co.uk pasikalbėjo su sodininkystės ekspertu Isobeliu Spandleriu iš „Wiltshire Garden Design“, norėdami sužinoti keturis būdus, ką padaryti, kad kitąmet gėlės ir vėl pražįstų

Negalite tikėtis, kad svogūninės gėlės kasmet žydės, jei jomis nesirūpinate.

„Pavasarinių svogūninių gėlių sezonas baigiasi, tačiau jų priežiūra nebaigia. Jei norite garantuoti gausų žydėjimą ir kitais metais, labai svarbu, kaip elgiatės su jomis po žydėjimo“, – sakė specialistas.

Po žydėjimo

Svogūninių gėlių sezonas baigiasi ir maždaug per kitas šešias savaites turėtumėte prižiūrėti likusias gėlių galvutes.

REKLAMA
REKLAMA

„Pašalinkite likusius žiedus, kad augalas energiją grąžintų į svogūną, o ne formuotų sėklas. Tada pamaitinkite bendromis trąšomis, kurias galima pabarstyti aplink svogūnėlius, arba, jei lengviau, daug kalio turinčias trąšas pilkite į vazonėlius.

REKLAMA

Palikite lapiją nepažeistą, svogūnėlis taip galės absorbuoti energiją iš lapų, palaukite mažiausiai šešias savaites, kol nupjausite negyvą lapiją“.

Tuo metu tęskite laistymą ir, svarbiausia, tręšimą, kad paskatintumėte žiedinių pumpurų vystymąsi svogūnėlyje kitiems metams.

„Jei nesinori netvarkingos, pageltusios lapijos, galite iškasti svogūnėlius ir perkelti, kur jie mažiau pastebimi. Jie vis tiek turi būti tręšiami i ir laistomi, nepamirškite sudėti ir etikečių“, – nurodo specialistas.

Iškasimas ir laikymas

Gėlių svogūnėlių iškasimas ir laikymas savaime yra mažai naudingas. „Kai lapija nuvys, iškaskite juos, nuvalykite purią dirvą, nupjaukite šaknis ir pašalinkite visus laisvus svogūnėlių lukšto sluoksnius. Nekaupkite pažeistų svogūnėlių ir juos išmeskite, o likusius džiovinkite 24 valandas.

REKLAMA
REKLAMA

Laikykite svogūnėlius etiketėmis sužymėtuose popieriniuose maišeliuose ar tinkleliuose vėsioje, sausoje vietoje“, – nurodo specialistas.

Svogūninių gėlių skirstymas

Daugeliui svogūninių gėlių yra naudinga jas iškasti ir padalinti, jei jos pasidaugino.

„Snieguolėms jau per vėlu, tačiau kitoms gėlėms gali būti naudingas padalijimas. Narcizai dažnai klesti keletą metų, o tada žiedai mažėja; pasibaigus žydėjimui, atsargiai iškaskite, venkite lapijos. Padalykite svogūnėlius ir atsodinkite mažiausiai 18 cm gylio duobutėse. Hiacintas taip pat gali būti gydomas, kai žiedų ima mažėti. Juos atsodinkite mažesnėmis grupėmis 10 cm gylio duobutėse“, – nurodo sodininkystės ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planavimas kitiems metams

Šio proceso esmė yra užtikrinti, kad kitais metais jūsų svogūninės gėlės atsinaujintų, todėl planuokite, ką sodinsite, iš anksto.

 „Jei norite planuoti iš anksto, daugelis užsakymų paštu ir internetinių svogūninių gėlių tiekėjų priima išankstinius užsakymus. Tai atlikus anksti, garantuosite, kad gausite norimas gėlių veisles“, – nurodo ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų