Pagirios su amžiumi stiprėja ir būna dar sunkesnės. Jei per šventinį savaitgalį padauginote kokteilių, tikriausiai jaučiatės gana sunkiai ir ieškote vaistų nuo pagirių. Nacionalinė sveikatos tarnyba (National Health Service – NHS) atskleidžia, kaip sau padėti pagirių metu.
Kaip sau padėti
Deja, vaistai nuo pagirių paprastai yra mitas, o NHS svetainėje teigiama, kad vaistų nuo pagirių nėra. Tačiau padėti sau įmanoma. NHS dalijasi, kaip elgtis, kad išvengtumėte pagirių arba palengvintumėte nemalonius pojūčius.
Galbūt negalėsite atsikratyti pykinimo, galvos skausmo ir svaigimo, tačiau galite sumažinti simptomus ir nebėgti kas pusvalandį į tualetą, rašoma express.co.uk.
Kaip išvengti pagirių
Pagirių simptomus dažniausiai sukelia dehidratacija, nes nuo alkoholio daugiau šlapinatės. Tam, kad išvengtumėte pagirių, turite gerti daug vandens kartu su vartojamu alkoholiu.
NHS rekomenduoja tarp kiekvieno alkoholinio gėrimo išgerti vandens arba nealkoholinių gaiviųjų gėrimų. Gazuoti gėrimai pagreitina alkoholio įsisavinimą jūsų organizme, todėl stenkitės jų nevartoti su svaigalais.
Tam, kad išvengtumėte pagirių, taip pat turėtumėte vengti gerti daugiau, nei žinote, kad jūsų organizmas gali apdoroti.
Taip pat negalima gerti alkoholio tuščiu skrandžiu, todėl prieš gerdami apsirūpinkite angliavandeniais, pavyzdžiui, makaronais ar ryžiais, ir riebalais, kurie padės sulėtinti alkoholio įsisavinimą organizme.
Jūsų pasirinktas gėrimas taip pat turės įtakos tam, kaip sunkiai jausitės kitą dieną, todėl negerkite tamsios spalvos gėrimų, jei esate jiems jautrūs, nes yra žinoma, kad jie dar labiau sustiprina pagirias.
Grįžę namo arba prieš eidami miegoti būtinai išgerkite maždaug puslitrį vandens ir laikykite papildomą stiklinę prie lovos, kad galėtumėte atsigerti, jei naktį pabustumėte.
3 būdai sau padėti
Nors nėra vaistų, kurie visiškai pagydytų pagirias, tačiau yra trys dalykai, kurie padės jums susidoroti su baisiais simptomais.
Saldus maistas
Dauguma žmonių, kamuojami pagirių, nori griebtis angliavandenių ir nesveiko maisto, tačiau jums gali būti geriau suvalgyti ką nors saldaus.
NHS svetainėje aiškinama, kad saldus maistas gali padėti sustabdyti drebulį. Tad galite suvalgyti ką nors saldaus arba į stiklinę vandens įpilti kelis arbatinius šaukštelius cukraus.
BBC Good Food rekomenduoja į litrą vandens įpilti šešis šaukštelius cukraus ir pusę šaukštelio druskos, kad imituotumėte sportinį rehidracijos gėrimą.
Sultinys
Ar kada nors girdėjote apie sultinį? Na, tai gali būti jūsų nauja mėgstamiausia priemonė nuo pagirių.
Sultinio sriubą galima pasigaminti iš bulvių, špinatų, krienų, kopūstų, salierų ir griežinėliais supjaustytos mėsos. Žodis „Bouillon“ (sultinys) kilęs iš seno prancūziško žodžio, kuris reiškia „skystį, kuriame kažkas virė“.
Jei jums nepatinka gaminti, tuomet įsigykite sultinio kubelių ir įdėkite jų į gaminamą patiekalą arba naudokite juos kaip gardžios sriubos ar padažo pagrindą.
NHS svetainėje aiškinama, kad toks lengvas daržovių sultinys yra „geras vitaminų ir mineralų šaltinis, kuris gali papildyti išsekusius organizmo išteklius“.
Ši sriuba taip pat labai lengvai virškinama skrandyje, todėl jei jaučiatės silpnai, vis tiek galėsite ją suvalgyti.
Vanduo
Vanduo – tai prevencija ir vaistas nuo pagirių, todėl pasinaudokite šiuo patarimu!
Alkoholis iš organizmo pašalina vandenį ir svarbias maistines medžiagas, todėl jums reikia dažniau šlapintis. Dėl kiekvieno alkoholinio gėrimo jūsų organizmas gali išskirti šiek tiek mažiau nei pusę puodelio šlapimo!
NHS patarimas toks: „Prarastus skysčius galite pakeisti gerdami negausius, virškinimo sistemą tausojančius skysčius, pavyzdžiui, vandenį, gazuotą vandenį ir izotoninius gėrimus.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!