• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiauliečiai 67-erių Jonas Tamašauskas ir jo žmona Danutė jau daugiau nei trisdešimt metų kuria savo svajonių sodybą, kuri neabejotinai traukia kiekvieno praeivio akis. Visas darbas – nuo pat pradžių iki smulkiausių detalių – atliktas jų pačių rankomis, o kartais pagalbą suteikia ir dukros su žentais.

20

Šiauliečiai 67-erių Jonas Tamašauskas ir jo žmona Danutė jau daugiau nei trisdešimt metų kuria savo svajonių sodybą, kuri neabejotinai traukia kiekvieno praeivio akis. Visas darbas – nuo pat pradžių iki smulkiausių detalių – atliktas jų pačių rankomis, o kartais pagalbą suteikia ir dukros su žentais.

REKLAMA

Pradėję nuo tujų, buksmedžių ir kukmedžių sodinimo, Jonas ir Danutė pamažu kūrė savo unikalų gamtos kampelį ir taip atrado malonumą bei ramybę darbuodamiesi kartu.

Įvairiausios gėlės – begonijos, pelargonijos, petunijos, hortenzijos ir jukos – ne tik papuošia kiemą, bet ir kruopščiai atrenkamos pagal jų poreikius, kad kiekvienas augalas jaustųsi kuo geriau.

REKLAMA
REKLAMA

Viskas sodyboje kurta jų pačių rankomis

Jonas pasakoja, kad sodybos kūrimas prasidėjo prieš maždaug 35 metus. Viską pradėjo nuo teritorijos išvalymo, tuomet ėmė sodinti tujas, bukmedžius, kukmedžius, įvairius krūmus ir, žinoma, gėles.

REKLAMA

„Kai pradėjome, viską patys auginome, daug ką ir padovanodavo – taip tų augalų metai iš metų vis daugėjo. Vis daugindavome, vis sodindavome ir atsidūrėme ten, kur dabar esame – pilnas kiemas gėlių ir žalumos“, – pasakoja vyras.

Bėgant laikui sodybos puoselėjimas tapo šeimos pomėgiu: „Bedirbdami suradom tokį hobį. Dabar abu su žmona Danute darbuojamės čia visą savo laisvalaikį.“

REKLAMA
REKLAMA

Sodybos kiemas apsodintas daugiausia tujomis, bet gėlynai taip pat neatsilieka.

„Pagrindiniai augalai – begonijos, muškateliai, petunijos, hortenzijos, jukos. Bet yra ir aibė kitų. Visas gėles taikom pagal kiemo struktūrą – vienoms reikia daugiau saulės, kitoms – pavėsio“, – aiškina Jonas.

Anot vyro, pavyzdžiui, begonijoms saulės nereikia daug, o petunijoms ji labai reikalinga, taip pat kaip ir drėgmė. Hortenzijos mėgsta ribotą kiekį saulės, bet drėgmės reikia labai daug.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sodybos savininkas Jonas: „Negaliu kavos gerti, kol kieme netvarka“

Jono teigimu, didžiausi darbai prasideda vos atėjus pavasariui. Pasak jo, kiekvienais metais reikia kruopščiai apkirpti visas tujas ir kitus augalus, kad šie būtų gražiai suformuoti ir džiugintų akį.

„Nuo pavasario pradžios prasideda genėjimas – reikia apkarpyti visus augalus, nes kieme nėra nė vieno, kuris nebūtų formuojamas. Viską darome patys, kad atrodytų tvarkingai“, – pasakoja jis.

REKLAMA

Toliau seka gėlių persodinimas: „Pavasarį pradedame sodinti gėles, nes daugumą jų auginame vazonuose. Jas reikia perkelti į kiemą, sužiūrėti, kur kuri geriausiai augs.“

Anot jo, darbų kieme kasdien – daugybė, nes viską reikia prižiūrėti rankomis.

„Kiekvieną rytą reikia nuskinti peržydėjusius žiedus. Jei nori, kad gėlės žydėtų ilgai ir gražiai – žiedus būtina šalinti. Taip atsinaujina visos gėlės“, – aiškina vyras.

REKLAMA

Jis pasakoja, kad intensyviausias sezonas trunka nuo balandžio vidurio iki rugpjūčio vidurio.

„Žmonės stebisi, sako: kaip jūs tiek visko padarote? Bet čia ištisinis darbas: reikia ne tik laistyti, bet ir kiekvieną gėlę apeiti, apžiūrėti, ar neatsirado kenkėjų. Ir svarbiausia – žinoti, kaip laistyti.

Jei užpili per daug – nežydės. Per mažai – džiūsta. Iš praktikos jau iškart matai, ko kuriai gėlei reikia“, – pasakoja Jonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be gėlių priežiūros, dar laukia ir kiti nuolatiniai darbai: žolės pjovimas, švaros palaikymas, ravėjimas.

„Negaliu kavos gerti, kol kieme netvarka“, – su šypsena sako jis ir priduria, kad orui pablogėjus, tenka imtis papildomų atsargumo priemonių.

„Turim didelę pavėsinę – kai prasideda audros ar liūtys, kiek tik įmanoma vazonų sunešame į vidų. Vėjai pas mus tokie, kad viską gali sudraskyti. Viską nuo vėjo reikia saugoti“, – dalijasi vyras.

REKLAMA

Patarimai sodyboje: svarbiausia – meilė darbui

Jonas pasidalijo ir savo požiūriu į sodybos priežiūrą bei patarimais kitiems. Anot jo, norint turėti gražią ir gyvą aplinką, reikia ne tik augalus nusipirkti, bet ir nuoširdžiai jais rūpintis.

„Turi dirbti ir daryti viską su meile. Dabar žmonės nusiperka gėlę, pakabina, o po mėnesio – stagarai lieka.

REKLAMA

Reikia įdirbio, reikia turėti hobį, jei nori, kad kažkas gražiai augtų. Gėlė gyva – ją reikia prižiūrėti, nuolat dirbti“, – kalba vyras.

Jis taip pat šypsodamasis priduria, kad, kai sodyba tokia kaip jų, apie poilsį prie jūros nelabai ir pagalvosi.

„Čia jau nėra kada po Turkijas važinėti. Kai pilnas kiemas – reikia darbuotis“, – sako jis.

Paklaustas, ką palinkėtų kitiems, Jonas atsako paprastai, bet nuoširdžiai: „Visiems linkėčiau kurti aplinką ir grožį – tada ir patys būsime laimingesni.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų