REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuo skiriasi vegetariškai valgantys vaikai nuo tų, kurie laikosi standartinės vakarietiškos dietos? Kaip rodo Amerikos pediatrijos akademijos žurnale „Pediatrics“ paskelbtas Toronto (Kanada) tyrimas, skiriasi svoriu, rašo healthline.com. 

Kuo skiriasi vegetariškai valgantys vaikai nuo tų, kurie laikosi standartinės vakarietiškos dietos? Kaip rodo Amerikos pediatrijos akademijos žurnale „Pediatrics“ paskelbtas Toronto (Kanada) tyrimas, skiriasi svoriu, rašo healthline.com. 

REKLAMA

Vegetariškos mitybos, svorio, ūgio ir mitybos priemonių, įskaitant cholesterolio kiekį, santykis buvo analizuojamas remiantis 2008 –2019 m. surinktais duomenimis apie beveik 9000 vaikų nuo 6 mėnesių iki 8 metų amžiaus.

Vaikai buvo stebimi vidutiniškai 2,8 metų.

Mokslininkai padarė išvadą, kad vegetariškos mitybos besilaikantys vaikai panašiai auga ir gauna panašų kiekį maistingų medžiagų, tačiau didesnė tikimybė, kad jie sveria per mažai. Kadangi per mažas svoris siejamas su nepakankama mityba, tyrimo autoriai padarė išvadą, kad planuojant vegetarų vaikų mitybą reikia ypatingos priežiūros.

Jie taip pat nustatė, kad vaikai, kurie gėrė karvės pieną, turi didesnį cholesterolio kiekį nei vaikai, kurie jo negėrė. Tačiau vegetariškai valgantys vaikai, vartoję karvės pieną, turėjo panašų cholesterolio kiekį kaip ir vaikai, kurie nevalgė vien vegetariško maisto.

REKLAMA
REKLAMA

Vegetariška mityba ne visiems tinka

Nors tyrimas suteikia įžvalgų apie galimus vaikų, kurie yra vegetarai, ir tų, kurie to nedaro, sveikatos skirtumus, jis tėvams nelabai ką pasako apie tikruosius vegetarų mitybos skirtumus.

REKLAMA

„Vegetariška mityba skirtingiems žmonėms gali reikšti skirtingus dalykus. Pavyzdžiui, vegetarizmas nebūtinai reiškia vien tik daržovės ar gerai subalansuotą mitybą, ir manau, kad tai tikrai labai svarbu vaikų sveikatai“, – sako gydytoja Amy Sapola, kuri yra farmacininkė ir turi mitybos bakalauro laipsnį.

Ji taip pat yra sertifikuota sveikatingumo trenerė „Functional Medics Certified“ institute, yra baigusi dvejų metų stažuotę integracinės medicinos srityje.

REKLAMA
REKLAMA

Sapola sako dirbusi su daugeliu pacientų ir klientų, kurie save vadina vegetarais, tačiau maitinosi visiškai kitaip, palyginus su dauguma.

„Pamenu pacientę, su kuria dirbau, kuri save apibūdino kaip vegetarę, nes nevartojo mėsos, bet taip pat sakė, kad nemėgsta daržovių“, – sako ji.

Nacionalinės vaikų ligoninės pediatras dr. Amrikas Singhas Khalsa teigia, kad ramina tai, jog vegetariška mityba besimaitinanys vaikai neturėjo didelių augimo ar mitybos skirtumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dažnai žmonės mano, kad vegetariškos mitybos besilaikantiems žmonėms gali trūkti tam tikrų mikroelementų. Svarbu tai, kad vegetarų mityba labai skiriasi ir būtų svarbu atlikti tyrimą, kuris atidžiau išnagrinėtų mitybos įpročius“, – sako jis „Healthline“.

Cholesterolis ir vaikai: ką reikia žinoti

Nors tyrimas parodė, kad vaikai, vartojantys karvės pieną, gali turėti didesnį cholesterolio kiekį kraujyje nei vaikai, kurie to nedaro, A. Sapola sako, kad nėra dėl ko nerimauti.

REKLAMA

„Cholesterolis yra būtinas sveikoms ląstelėms kurti, jį organizmas naudoja hormonų gamybai. Nesant dideliam uždegimo kiekiui, cholesterolis gali būti labai naudingas normaliam augimui ir vystymuisi“, – aiškina ji.

„Taigi, jei vaikas valgo gerai subalansuotą mitybą, kurioje mažai perdirbtų maisto produktų ir pridėtinio cukraus, nesijaudinčiau. Tačiau jei cholesterolio lygis būtų labai aukštas, tai galėtų būti šeimos hipercholesterolio požymis, kuris yra labai retas, tačiau verstų toliau analizuoti ir gydyti“, – priduria ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų