Sertifikuota sodininkė Laura Azcarraga, žurnalo „Meadowlark Journal“ įkūrėja, dalijasi „išbandytų ir patikrintų“ naminių trąšų receptu, kuris padės užsiauginti didesnius ir sultingesnius pomidorus, rašoma express.co.uk.
Naminės trąšos pomidorams
Optimalus laikas pradėti tręšti pomidorus yra praėjus 2–3 savaitėms po jų pasodinimo šiltnamyje ar lauke, dažniausiai gegužės pradžioje arba viduryje, kai augalai jau įsišakniję.
L. Azcarraga pataria: „Nors komercinių produktų rinkoje yra daugybė, niekas neprilygsta naminių pomidorų trąšų tvarumui ir grynumui. Šis metodas ne tik ekologiškas ir ekonomiškas, bet ir užtikrina tiesioginį ryšį tarp augintojo ir auginamo augalo, garantuodamas, kad tai, kas patenka į dirvožemį, yra natūralu, ekologiška ir be kenksmingų cheminių medžiagų.“
Štai ko prireiks norint pasigaminti efektyvias trąšas:
- 1 valgomojo šaukšto Epsom druskos (vadinamos magnio druskos);
- 4–5 kiaušinių lukštų;
- 2 valgomųjų šaukštų kaulamilčių;
- 1 valgomojo šaukšto geriamosios sodos;
- Apie 3,8 litrų vandens.
Epsomo druskoje esantis magnis ir siera būtini pomidorų fotosintezei. Kiaušinių lukštai praturtina dirvožemį kalciu, kuris svarbus augalo vystymuisi ir padeda išvengti kai kurių pomidorų ligų.
Kaulamilčiai suteikia tiek kalcio, tiek fosforo, kuris reikalingas vaisių mezgimuisi. Geriamosios sodos pridėjimas padeda apsaugoti augalus nuo ligų.
Paruoškite kiaušinių lukštus: kruopščiai juos nuplaukite, kad neliktų likučių ir visiškai išdžiovinkite.
Sutrinkite lukštus: susmulkinkite juos į miltelius – naudokite plastikinį maišelį ir kočėlą arba virtuvės kombainą, maišytuvą ar kavamalę.
Sumaišykite ingredientus: inde sumaišykite kiaušinių lukštų miltelius, druską, kaulų miltus ir geriamosios sodos šaukštą.
Praskieskite vandeniu: pamažu pilkite vandenį, nuolat maišydami, kad ingredientai tolygiai ištirptų ir išsimaišytų.
Laura paaiškina: „Šiuo etapu mišinys praskiedžiamas iki augalams saugios koncentracijos.“
Gautu tirpalu laistykite pomidorus, vengdami jo patekimo ant lapų. Trąšas rekomenduojama naudoti kas 4–6 savaites per visą vegetacijos sezoną.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!