REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Orchidėjos dėl savo ilgo žydėjimo laiko yra gan populiarus kambarinis augalas. Jos yra puiki dovana pradedantiesiems kambarinių augalų savininkams ir paprastai nereikalauja daug priežiūros. Tačiau sodininkai įspėja, kad su orchidėjomis reikia elgtis atsargiai ir žiemą skirti daugiau dėmesio.

Orchidėjos dėl savo ilgo žydėjimo laiko yra gan populiarus kambarinis augalas. Jos yra puiki dovana pradedantiesiems kambarinių augalų savininkams ir paprastai nereikalauja daug priežiūros. Tačiau sodininkai įspėja, kad su orchidėjomis reikia elgtis atsargiai ir žiemą skirti daugiau dėmesio.

REKLAMA

Orchidėjos būna įvairių spalvų, todėl puikiai tinka namų pagyvinimui. Viduje jos gali išsilaikyti nuo dviejų iki trijų mėnesių, o vasarą lauke – net tris mėnesius, tačiau norint, kad jos augtų gražios, reikia atsižvelgti į jų poreikius.

Kambarinių augalų „Baby Bio“ produkcijos pardavėjai paaiškino: „Orchidėjos yra gležnos kambarinės gėlės, kurios jau daugelį metų buvo mėgstamiausios dėl ilgo žydėjimo, kuris gali tęstis mėnesius. Tačiau su orchidėjomis reikia elgtis itin atsargiai – gamtoje jos paprastai auga ant medžių arba uolų, todėl jos yra pripratusios ne prie mums įprastos dirvos, o prie kietos žievės atogrąžų miško medžių viršūnėse.“

Orchidėjų savininkai turėtų stengtis imituoti šią aplinką ir visada sodinti šiuos augalus į specialų žievės kompostą, kuris skatina šaknų vėdinimą (aeraciją) ir drenažą, kad augalas nesumirktų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šlapiame komposte orchidėjų šaknys lengvai pus, todėl tarp laistymo leiskite augalui išdžiūti. Nors orchidėjos yra jautrios vandeniui, didžiąją dalį drėgmės gauna iš oro, todėl teikia pirmenybę drėgnai aplinkai. Todėl rekomenduojama kasdien purkšti lapiją ir šaknis arba šalia augalo padėti šlapių akmenukų, kad padidėtų oro drėgmė.“

REKLAMA

Orchidėjas taip pat reikėtų auginti patalpose, kurios natūraliai drėgnesnės. Tai gali būti vonios kambarys arba virtuvė. Tačiau savininkai taip pat turėtų atkreipti dėmesį ir į saulės šviesos kiekį.

Ekspertai atkreipia dėmesį: „Pastatykite savo augalą gerai apšviestoje patalpoje, bet ne ant tiesioginių saulės spindulių, nes saulėje po pietų orchidėja gali nudegti. Vėliau gali būti sudėtinga augalą atgaivinti – orchidėja gali nebežydėti.“

Orchidėjų mitybos poreikiai yra unikalūs ir jas reikia tręšti tiek žydint, tiek žiedams nukritus. Rekomenduojame kaskart laistant augalą naudoti specialias trąšas, kad žiedai atrodytų kuo geriau, rašo portalas express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai jūsų augalo žiedai nukrito, galite paskatinti jį vėl žydėti kitą sezoną nugenėdami visą gėlės stiebą ir toliau jį prižiūrėdami kaip įprasta, kol jis miega. Atminkite, kad orchidėjų rūšių yra daug, todėl su kiekviena turėtų būti elgiamasi pagal jos poreikius.“

Pradedantiesiems rekomenduojame kandžių orchidėjų veislę.

Laistykite saikingai

Dažnai augindami kambarinius augalus žmonės daro klaidų, o tai ypač pasireiškia žiemos mėnesiais, kada augalas tampa jautresnis ligoms.

„Baby Bio“ ekspertai teigia: „Geriausias būdas apsaugoti augalą nuo kenkėjų – laistyti augalus iš apačios, kad komposto viršus liktų sausas – taip sustabdomas kiaušinėlių dėjimas. Prieš laistydami įsitikinkite, kad dirvožemis išdžiuvo tiek, kiek augalas gali toleruoti – dirvos perlaistymas tik paskatins uodus dėti kiaušinėlius į viršutinius dirvožemio sluoksnius.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kenkėjus vilioja ne tik drėgnas viršutinis dirvožemio sluoksnis, bet ir pūvanti augalinė medžiaga, todėl būtinai reguliariai pašalinkite visus negyvus lapus. Vazonus taip pat galite papildyti dekoratyvinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, žvyru. Jie puikiai atrodo ir neleidžia uodams dėti kiaušinių.

Jei susidūrėte su rimtu užkrėtimu, apsvarstykite galimybę persodinti augalą į šviežią dirvą, kad sustabdytumėte uodus nuo persikėlimo. Prieš įdėdami orchidėją į šviežią dirvą, būtinai nuo jos nukratykite kuo daugiau dirvožemio.

Žinoma, uodai nėra vienintelis kenkėjas, su kuriuo gali susidurti jūsų kambariniai augalai. Jei turite problemų su kenkėjais, pvz., muselėmis, investuokite į vabzdžių naikintojus ir gausiai purkškite ant pažeisto augalo, išvengdami subtilaus žydėjimo, kad rezultatai veiktų greitai. Kartokite tai kas 10–14 dienų, kad įsitikintumėte, jog visi kiaušinėliai yra sunaikinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų