Padarykite tai kasdien bent 2 minutes: jūsų organizmas padėkos

Daugeliui žmonių sportas kelia tokias asociacijas, kaip ilgi bėgiojimai ir nejaukios grupinio sporto treniruotės. Bet naujas tyrimas atskleidė, kad vos dvi minutes per dieną trunkančios treniruotės gali pagerinti mokymosi sugebėjimus ir atmintį.

Švedijos Jönköpingo universiteto mokslininkai įrodė, kad net ir trumpas pratimas turi teigiamą poveikį jaunų žmonių mokymosi sugebėjimams ir atminčiai. Dr. Peteris Blomstrandas, vienas iš tyrimo autorių, sakė: „Sportas suteikia proto.“

Šio tyrimo metu mokslininkai peržvelgė 13 ankstesnių tyrimų apie sporto teikiamą naudą. Buvo gilinamasi į vaikščiojimą, bėgiojimą ir važinėjimą dviračiu, o tyrimo dalyvių amžius buvo nuo 18 iki 35 metų.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad vos dvi minutės vidutinio ar aukšto intensyvumo sporto per dieną pagerina dėmesį, koncentraciją, mokymosi sugebėjimus ir atmintį net dviem valandoms.

Nors šio sąryšio priežastis lieka neaiški, komanda tikisi, kad šio tyrimo rezultatai paskatins jaunus žmones reguliariau sportuoti, rašoma mirror.co.uk.

„Translational Sports Medicine“ žurnale publikuotame tyrime mokslininkai rašo: „Ši sisteminė apžvalga aiškiai rodo, kad aerobiniai bei fiziniai pratimai, po kurių trumpai pailsima prieš įkodavimą, pagerina dėmesį, koncentraciją, mokymosi sugebėjimus ir atminties funkcijas jauniems žmonėms.

Šios apžvalgos rezultatai gali turėti svarbių su ugdymu susijusių implikacijų. Optimalių sportinių pratimų strategijų nustatymas gali padėti studentams pagerinti mokymosi sugebėjimus ir atmintį.“

Kitas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad sportas sumažina ūmaus kvėpavimo takų išsekimo sindromo (ARDS) – mirtinos koronaviruso komplikacijos – riziką. Virginijos universiteto mokslininkai teigia, kad jų tyrimo rezultatai akivaizdžiai patvirtina galimybę, kad sportas gali užkirsti kelią ARDS ar jį susilpninti.

REKLAMA

Šiuo metu JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis skaičiuojama, kad iki 42% dėl COVID–19 į ligoninę paguldytų pacientų suserga ARDS.

Dr. Zhen Yan, vadovavęs tyrimui, sako: „Dabar kalbama tik apie socialinį atstumą ir patalpų vėdinimą, lyg viskas, ką galėtume padaryti – tai vengti kontakto ar pasikliauti vėdinimo sistema, jei užsikrėtę virusu norime išgyventi.

Kita istorijos pusė ta, kad maždaug 80% COVID–19 pacientų jaučia tik nežymius simptomus, jiems nereikia jokios pagalbos kvėpuojant. Klausimas, kodėl. Mūsų tyrimo rezultatai apie endogeninį antioksidacinį baltymą teikia svarbių užuominų ir skatina ieškoti naujų COVID–19 sukelto ARDS gydymo būdų.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų