REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Netekus vieno danties neretai numojama ranka ir manoma, kad kol tai nesukelia nepatogumų, tai nėra reikalo kreiptis į gydytojus. Vis dėlto, pasak odontologijos klinikos „Balta lapė“ gydytojos odontologės Monikos Čereškaitės, atidėlioti nevalia, kadangi delsiant per ilgai gresia rimtos problemos ir negalavimai ateityje.

Netekus vieno danties neretai numojama ranka ir manoma, kad kol tai nesukelia nepatogumų, tai nėra reikalo kreiptis į gydytojus. Vis dėlto, pasak odontologijos klinikos „Balta lapė“ gydytojos odontologės Monikos Čereškaitės, atidėlioti nevalia, kadangi delsiant per ilgai gresia rimtos problemos ir negalavimai ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vizitas pas odontologą dažnai atidėliojamas

Visi puikiai suprantame, kad rūpintis dantimis – būtina, tačiau dažnas tai daro netinkamai. Dantų profilaktinė higiena vis dar nėra tokia įprasta, kaip norėtųsi, todėl užbėgti už akių dantų ligoms pavyksta ne visuomet.

REKLAMA

Paklausta, kodėl pacientai delsia apsilankyti pas specialistą, odontologė įvardija kelias esmines priežastis: gėda, kad tiek ilgai delsė, laiko sau stoka bei nemalonių pojūčių baimė.

„Pacientai bijo pasirodyti, nes dantų būklė būna prasta, tačiau dėl to atidėlioti tikrai nereikėtų. Pirmiausia, todėl kad tai – mūsų kasdienybė, toks mūsų darbas. Antra, dėl skausmo – dabar technologijos pažengusios tiek, kad neretai pacientas net nesupranta, kada mes jau atlikome vieną ar kitą procedūrą. Naudojame nuskausminimą, todėl nereikėtų šių dienų odontologinių procedūrų lyginti su tais laikais, kai jos buvo itin skausmingos“, – komentuoja odontologė.

REKLAMA
REKLAMA

M.Čereškaitė atkreipia dėmesį, kad ne ką menkesnė priežastis nei prieš tai įvardintos yra kaina. Jei kalbame apie implantavimą ar protezavimą, pacientai dažnai mano, kad to neįpirks, reikia pasitaupyti, todėl nesikreipia visai, numoja ranka.

„Pirmiausia, visada siūlau tiesiog nueiti į pirmąją konsultaciją. Labai svarbu įvertinti, apžiūrėti, išgirsti gydytojo nuomonę, pasiūlymą. Mūsų klinikoje mes su pacientu aptariame visus gydymo variantus, sudarome planą, kainų pasiūlymus ir tiesiog leidžiame pacientui grįžti namo, apsvarstyti, įvertinti savo galimybes. Susigyventi su tuo, ką išgirdo, ir ramiai sugrįžti, kada nori – jei reikia sprendimui, jei reikia – dar konsultacijai“, – aiškina odontologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja ragino pacientus kreiptis ir profilaktikai, ir tik pajutus pirmuosius dantų skausmo ar kraujavimo simptomus. O tiems, kuriems reikia implantavimo, žandikaulio atkūrimo procedūrų, ne atidėlioti – nes tai tik blogina padėtį.

Pavyzdžiui, odontologijos klinikoje „Balta lapė“ tokio procedūros galimos su lizingu be pabrangimo, o tai suteikia galimybė greičiau išspręsti bėdas ir susigrąžinti gyvenimo kokybė. Galutinė gydymo kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau mažiausia galima gydymo kaina su protezavimu yra nuo 4099 Eur.

REKLAMA

 

Vyresnius tėvus protezavimui atveda jų vaikai

Dantų protezavimas ar viso žandikaulio atkūrimas – procedūros, atliekamos tuomet, kai dėl vienų ar kitų priežasčių netenkama kelių dantų. Kartais tai būna traumos, neretai – dantų ligos, pavyzdžiui, parodontozė, o kiti atvejai – kai dantų netenkama dėl amžiaus, natūralių genetinių procesų.

REKLAMA

„Kiekvienas atvejis individualus. Jei dantų netenkama dėl traumos, tai gali nutikti ir visiškai jaunam žmogui. Natūraliai dantis praranda vyresni, perkopę penktą dešimtį. Priklauso nuo to, kaip žmogus visą gyvenimą rūpinosi savo dantimis, paveldimumas taip pat turi įtakos. Jaunesni iš karto domisi nenuimamais protezais pritvirtintais ant įsriegtų implantų“, – komentuoja odontologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak M.Čereškaitės, vyresni žmonės dažniau dvejoja dėl protezavimo ar viso žandikaulio atkūrimo, jie mano, kad bus gerai ir nuimama plokštelė, bet pasiryžę gydytis nenuimamais – džiaugiasi ir dėkoja: „Viena maloniausių akimirkų mūsų darbe, kai vaikai atveda savo pagyvenusius tėvus vizito pas odontologą. Jie turi daugiau galimybių susirasti informaciją apie naujausius sprendimus, taikomus šiuolaikinėje odontologijoje. Žinoma, vaikai dažnai gali ir finansiškai pagelbėti savo tėvams.“

REKLAMA

Vis tik, pasak gydytojos, dabar ryškėja tendencija, kad nenuimamus protezus vis dažniau renkasi tiek vyresnis, tiek jaunesni, nes tiesiog nori gyventi normalų gyvenimą. „Tai reiškia – normaliai atrodyti, kramtyti, jausti maisto skonį ir nori apskritai užmiršti, kad turi dantų protezus. Pacientai patys pripažįsta, kad su naujais dantimis, pritvirtintais ant įsriegtų implantų jaučiasi ir kramto lygiai taip pat, kaip ir su nuosavais dantimis“, – aiškino M.Čereškaitė.

REKLAMA

Odontologė atkreipė dėmesį, kad, pavyzdžiui, į „Baltos lapės“ kliniką atvyksta ne tik vilniečiai, o ir mažesnių miestelių gyventojai ar net emigrantai.

„Trumpam namo sugrįžtantys objektyviausiai įvertina, kad gydymas ir ypač implantavimas, kaip užsienyje, o kaina – lietuviška, mažesnė“, – sako gydytoja.

Ji pabrėžia, kad jai labai miela matyti vyresnius žmones iš aplinkinių miestų ir miestelių – statybininkus, ūkininkus, mokytojus, kurie ateina aiškiai žinodami, kad vietoj nuimamo protezo nori naujų dantų, pritvirtintų ant įsriegtų implantų, nes žino, kad tų žmonių gyvenimo kokybė pasikeis ir jie bus patenkinti šiuo žingsniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų