Orchidėjas palaistykite šiuo būdu: žydės net kelis kartus iš eilės

Ohajo valstijos universiteto ir Džordžijos universiteto mokslininkai neseniai publikavo tyrimą apie orchidėjų laistymą ledo kubeliais. Štai trys paplitę mitai, kuriuos tyrimas paneigė. 

1 mitas: Orchidėjų laistymas ledo kubeliais jas pražudys

Tyrimo metu buvo palygintos ledo kubeliais ir įprastu būdu laistomos orchidėjos. Tyrėjai stebėjo augalo gyvavimo trukmę, išvaizdą, lapiją ir šaknų sistemą, bei pastebėjo, kad šie rezultatai nesiskiria. Kitaip tariant, orchidėjų laistymas ledo kubeliais nedaro joms neigiamo poveikio. 

2 mitas: Orchidėjų laistymas ledo kubeliais yra nenatūralus dalykas 

Orchidėjos yra tropikų augalai, kurie geriausiai auga karštame ir drėgname klimate. Visame pasaulyje yra tūkstančiai orchidėjų rūšių – Pietų Amerikos, Centrinės Amerikos, Azijos ir Havajų orchidėjos.

Daugelis jų auga džiunglėse, kur kabinasi prie medžių ir sugeria nuo lapų lašantį vandenį. Orchidėjų laistymas ledo kubeliais imituoja lėtą vandens lašėjimą nuo medžio lapų tropiniame klimate, kur orchidėjos auga natūraliai. Todėl nors gamtoje prie orchidėjų ledo nerasite, lėtas ledo kubelio tirpimo ir laistymo metodas visgi turi prasmės.

3 mitas: Orchidėjų laistymas ledo kubeliais tėra tik rinkodaros schema

Kai kurie laistymo ledo kubeliais kritikai sako, kad taip žmonės skatinami pražudyti savo orchidėjas, kad tuomet pirktų daugiau. Tiesa ta, kad vienas didžiausių pavojų orchidėjoms yra vandens perteklius. Turint tai omenyje, ledų kubelių metodas padeda lengviau jas prižiūrėti, kad jos gyvuotų ilgiau. Orchidėją laistant ledo kubeliais ji gauna reikiamą kiekį vandens – nei daugiau, nei mažiau, rašoma justaddiceorchids.com

Daugelis šį metodą mėgstančių žmonių sako, kad taip orchidėjos jiems gyvuoja metų metus, o žydi net po kelis kartus iš eilės. Dėl šios priežasties per pastaruosius ketverius metus po keletą orchidėjų turinčių žmonių skaičius padidėjo net 50%, o vidutiniškai vienas žmogus augina po tris orchidėjas.

Žinoma, ne visiems toks metodas yra priimtinas. Vis dėlto, daugeliui žmonių tai atrodo paprastas ir patogus būdas prižiūrėti ir namuose džiaugtis dailiu ir orą valančiu augalu, net ir apie gėlininkystę daug neišmanant.


Rašyti komentarą...
V
Vika
2021-03-03 16:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai netiesa išbandžiusi pati ir orchidėjos numire
Atsakyti
-14

e
egle
2021-03-03 21:42:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
as visa laika orhidejas perlaistydavau pradejsu lais tyti viena karta savaiteje ledo kubeliais dedavau po tris kubelius sis laistymas pasitvirtino
Atsakyti
-1

T
Taip
2021-03-05 14:00:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir mano orchidėjos atsigavo nuo gintaro rūgšties.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų