Virginija Motiejūnienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Per metus onkologinėmis ligomis Lietuvoje suserga maždaug 100 vaikų. Jiems ir jų tėveliams jau ne vieną dešimtį metų daug padeda vaikų, tėvų ir gydytojų draugija „Paguoda“, o minint tarptautinę vaikų vėžio dieną specialistai atkreipia dėmesį, kad mažiesiems itin svarbi ir psichologinė pagalba.

Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Onkohematologijos centre yra darbuotoja, kokios nėra nė vienoje kitoje šalies vaikų ligoninėje. Tai seselė – dvasinė asistentė. Sesers iš Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos darbas yra kalbėtis su mažaisiais ligoniukais ir jų tėveliais, kuriems jau vien tai, kad jie lankosi onkologinėje ligoninėje yra didelis stresas.

„Pasakai vaikui, kad niekas blogo nieko nenori, kad visi nori jam padėti ir tas atsiranda ryšys ir mes taip ligos eigoje ir bendraujame, tiesiog lydžiu pokalbiuose, nes svarbu yra kalbėtis, nes savo emocijas, kad ryja nieko neduoda“, – pasakojo sesuo iš Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos, dvasinė asistentė Lilė.

REKLAMA

Lietuvoje onkologinėmis ligomis kasmet suserga per 100 vaikų, bet pasak gydytojų, toks skaičius laikosi jau 30 metų. Dažniausia onkologinė liga – leukemija, daug pasitaiko centrinės nervų sistemos ir limfinio audinio navikų. Per pastarąjį dešimtmetį vis daugiau sergančių vėžiu vaikų išgyvena.

„82 proc. vaikų sergančių leukemija išgyvena, labai geras išgyvenamumas yra vaikų sergančių limfomomis, inkstų navikais siekia iki 100 proc., truputėlį blogesni rezultatai yra vaikų sergančių nervų sistemos navikais ir su kaulų navikais, kadangi pagrindinė priežastis yra vėlyva diagnostika“, – kalbėjo Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Onkohematologijos centro direktorė Lina Ragelienė.

Direktorė sakė, kad Lietuva, pirmoji iš Baltijos šalių, dar 2002 m., pradėjo kaulų čiulpų persodinimo operacijas vaikams. Donoro paieška ir tinkamų ląstelių pargabenimas kainuoja apie 100 tūkst. litų, kuriuos apmoka Valstybinė ligonių kasa.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų