Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Keturių vaikų tėtis manė, kad jaučia nuovargį dėl darbo naktinėmis pamainomis, kol sulaukė siaubingos diagnozės, jog jis serga inkstų vėžiu. 44 metų David Brownlees taip pat manė, kad pernai sausį jo skrandžio skausmai buvo susiję dėl „persivalgymo“ per Kalėdas.

Galiausiai paaiškėjo skausmų priežastis, kai jam buvo pranešta, kad jis serga inkstų vėžiu, nors nejaučia jokių su šia liga susijusių simptomų. 

Nuo to laiko jam buvo pašalintas inkstas, atlikta imunoterapija, nes vėžys išplito į plaučius, o kūnas be galo nusilpo, todėl jis nebegalėjo grįžti į darbą. Dabar David turi didžiulį randą ten, kur buvo pašalintas inkstas, kurį jo šeima vadina „ryklio įkandimu“.

Į skausmus numojo ranka

Šią savaitę vyras išbandė naujo tipo inkstų vėžio gydymo metodą, kuris yra tikslingesnis, blokuojantis vėžio navikų kraujagyslių augimą, tuo pačiu panaudojant organizmo imuninę sistemą, padedančią rasti ir kovoti su vėžiu.

David, gyvenantis su žmona Leanne ir vaikais – 19 metų Amy, 16 metų Logan, 14-mečiu Jack ir 12-mete Lena sakė: „Būdamas 44 metų aš niekada negalvojau, kad gyvensiu su vienu inkstu. Aš niekada nebūsiu laikomas išgydytu, yra didelė rizika, kad vėžys vėl sugrįš.

Dirbau naktinėje pamainoje, todėl bet kokių simptomų, pavyzdžiui, nuovargio, energijos nebuvimo ar ilgo miego nesureikšminau. Po 2019 metų Kalėdų, maniau, kad persivalgiau ir nuėjau pas gydytoją, o jis atliko man ultragarsą, nes manė, kad galbūt turiu tulžies pūslės akmenų. 

Kai nuėjau į procedūrą, jie nuskaitę kairę mano kūno pusę, nutilo ir vėliau paklausė, ar galiu vėliau atvykti pasidaryti tomografiją. Po dviejų dienų man buvo atlikta kompiuterinė tomografija ir tada jie man pasakė, kad tai vėžys.“

REKLAMA
REKLAMA

David diagnozę išgirdo praėjusių metų sausio 25-ąją, o kovo 2-ąją jam pašalintas inkstas. Po atliktos operacijos, Škotija užfiksavo pirmąjį Covid-19 atvejį. Kitą savaitę, operacijos pradėtos atšaukti, o kovo 25 dieną šalis buvo pilnai užsidariusi – tai reiškė, kad visi David pooperaciniai susitikimai vyko telefonu, rašoma mirror.co.uk.

„Maggie ir Macmillan fantastiškai mane palaikė, bet niekada neteko susidurti akis į akį. Man buvo sunku, bet ir šeimai buvo sunku“, – pridūrė jis.

Nepasidavė patirtiems sunkumams

Pasireiškę šalutiniai poveikiai taip pat buvo panašūs į Covid simptomus ir kiekvieną kartą, kai jis buvo nugabentas į ligoninę, buvo gydomas kaip koronaviruso pacientas ir prieš pradėdamas gydymą turėjo laukti tyrimo rezultatų.

David sakė, kad buvo itin sunku ištverti izoliaciją, kurią patyrė būdamas ligoninėje dėl pandemijos valdymo apribojimų. Jis taip pat sakė, kad po imunoterapijos, kurią jis gavo, patyrė „kiekvieną įmanomą šalutinį poveikį“. Tai sukėlė stiprų uždegimą jo kūne, dėl kurio buvo pažeisti plaučiai, hipofizė ir antiksčiai, pasireiškė artitas.

Nors David „visada buvo pasiruošęs blogiausiam“, jis kalbėjo apie palengvėjimą, kurį pajuto, kai paaiškėjo, jog galvos skausmas, kuris manė, jog atsirado dėl ligos išplitimo, buvo sukeltas uždegimo po gydymo.

David sakė, kad džiaugiasi šios savaitės naujiena, jog Škotijos vaistų konsorciumas rekomendavo kabozantinibą naudoti visoje Škotijoje kartu su nivolumabu, skirtu pirmos eilės suaugusiųjų inkstų vėžio gydymui.

„Visi žino apie krūties vėžį ir prostatos vėžį, tačiau aš tikrai tikiu, kad vėžys, kuris sparčausiai plinta, yra inkstų vėžys. Jei jaučiate kokius nors simptomus ar neįprastus pojūčius, tiesiog pasikalbėkite apie tai su savo šeimos gydytoju ar bet kuo kitu. Žmonės atmeta nuovargį ar skausmą, galvoja, kad tai tik šlapimo takų infekcija, bet jeigu tai kartojasi, tikrai turėtumėte apsilankyti pas specialistą“, – kalbėjo D. Brownlees.

Gairės:

Rašyti komentarą...
S
Susipraski
2021-10-18 23:58:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svolačiai, rašykit apie mūsų ligonius!
Atsakyti
0

T
Tim
2021-10-18 23:59:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svolaciai, rasykit apie musu ligonius
Atsakyti
0

D
Dd
2021-10-19 00:00:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svolaciai, rasykit apie musu ligonius
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
S Susipraski 2021-10-18 23:58:26
Svolačiai, rašykit apie mūsų ligonius!
Atsakyti
0
T Tim 2021-10-18 23:59:22
Svolaciai, rasykit apie musu ligonius
Atsakyti
0
D Dd 2021-10-19 00:00:07
Svolaciai, rasykit apie musu ligonius
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų