• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus karui valstybėms vienai po kitos ėmusis sankcijų prieš Rusiją ir Baltarusiją dalies vaistų ir kitų medicinos priemonių neliko ir vaistinėse. Jų atstovai teigia, kad tam tikrų prekių gyventojai ieško iki šiol, tačiau geranoriškai priima ir jiems įprastų produktų alternatyvas, nors jos kitą kartą ir brangesnės.

Prasidėjus karui valstybėms vienai po kitos ėmusis sankcijų prieš Rusiją ir Baltarusiją dalies vaistų ir kitų medicinos priemonių neliko ir vaistinėse. Jų atstovai teigia, kad tam tikrų prekių gyventojai ieško iki šiol, tačiau geranoriškai priima ir jiems įprastų produktų alternatyvas, nors jos kitą kartą ir brangesnės.

REKLAMA

„Camelia“ išplėstinės praktikos vaistininkė, vaistinės vedėja iš Vilniaus Virgilija Bečelytė portalui tv3.lt pasakojo, kad labiausiai žmonės pasigedo validolio, korvalolio ir pipirinių pleistrų. 

„Jų atėję į vaistinę žmonės ieško ir šiuo metu, tiesa, didžioji dauguma klientų noriai priima siūlomas alternatyvas, o jų atsisako retas“, – tikino ji.

Prekės buvo itin paklausios

Nors prekių iš Rusijos ir Baltarusijos dalis šiame vaistinių tinkle tikrai nebuvo didelė ir sudarė 2–3 proc. viso asortimento, šios prekės buvo paklausios, pardavimai vyko kiekvieną dieną. 

REKLAMA
REKLAMA

„Daugiausiai tai buvo maisto papildai, įvairūs kosmetiniai tepalai ar kremai, skirti sumušimų, patempimų, išsiplėtusių venų gydymui, taip pat dantų pastos, burnos skalavimo skysčiai, šampūnai ir kt.“, – vardijo V. Bečelytė. 

REKLAMA

Ji teigė, kad šiuo metu vaistinių tinklas gali pasiūlyti alternatyvas visoms iš prekybos išimtoms prekėms. 

„Turime prekių, kurių sudėtis yra labai panaši, pavyzdžiui, vietoj itin populiaraus validolio galime pasiūlyti čiulpiamų tablečių su mentoliu. Be to, į šių tablečių sudėtį įeina ir gudobelė, todėl šios tabletės yra netgi geresnė alternatyva“, – sakė tinklo atstovė.

Paklausta, ar dėl išimtų dalies prekių renkantis alternatyvas pirkėjams tenka plačiau atverti piniginę, V. Bečelytė nurodė, kad dalies kaina panaši į išimtas iš prekybos, tačiau yra ir tokių, kurių kaina didesnė dėl platesnės sudėties. 

REKLAMA
REKLAMA

Reaguoja supratingai

Tokie visiems gerai pažįstami medikamentai kaip „Validolis“, aktyvintos anglies tabletės, vitamino C žirneliai dingo ir iš „Eurovaistinės“ tinklo.

„Taip pat turėjome keletą kūno tepalų ir gelių nuo skausmo ar uždegimo, dantų pastos. Visoms iš prekybos išimtoms prekėms turime alternatyvas iš kitų šalių, kurių kaina labai panaši. Rusiškų ir baltarusiškų prekių „Eurovaistinės“ tinklo vaistinėse buvo 0,26 proc.“, – sakė tinklo atstovė Rolanda Lipnevičiūtė.

Jos teigimu, žmonės puikiai supranta, kodėl vaistinėse neberanda rusiškų ir baltarusiškų prekių ir su kažkokiu nepasitenkinimu vaistininkams tikrai neteko susidurti: „Ieškant medikamentų žmonėms pasiūlomos alternatyvos ir žmonės mielai jas įsigyja.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Importuoja ukrainietišką produkciją

Kaip nurodė „Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė, išimtų prekių iš Rusijos ir Baltarusijos dalis bendroje apyvartoje nebuvo didelė – tesudarė 0,2 proc. pardavimų, visiems produktams buvo rastos alternatyvos iš kitų šalių.

„Juolab mes importuojame ir ukrainietišką produkciją, kuri savo kaina yra beveik ta pati ir gan panaši savo ypatumais išimtoms prekėms“, – sakė ji.

Vaistinės atstovė sakė, kad daugiausiai išimtų prekių sudarė kosmetika (šampūnai, kremai) ir maisto papildams priskiriami validolis, valerijono tabletės. 

„Dažniausiai būtent ir pasigesdavo tam tikros kosmetikos, nes dalis žmonių buvo prisirišę prie tam tikro prekinio ženklo, pacientai taip pat klausdavo validolio ir valerijono tablečių, šiuos klausimus dažniausiai užduoda senjorai, nes dalis jų sunkiau priima staigius pokyčius. Klausimų dėl šių prekių vaistininkai sulaukia ir dabar iš vyresnių pacientų, bet jau tikrai žymiai rečiau. 

REKLAMA

Svarbiausia pacientams, kaip ir pandemijos pradžioje prieš du metus, nuraminti, suteikti konsultacijas ir rekomenduoti tinkamiausias alternatyvas. Vaistininkai dažniausiai ir sulaukia ne neigiamų komentarų, bet klausimų ką ir kaip vartoti vietoj išimtų prekių“, – komentavo I. Tėvelienė.

Siūlo Lietuvoje pagamintą „Hematogeną“

BENU vaistinių tinklo rinkodaros ir komunikacijos vadovė Rita Šelekaitė-Ivaškevičienė teigė, kad prasidėjus karui Ukrainoje iš prekybos nedvejojant iškart išimti visi rusiški ir baltarusiški produktai.

„Šios prekės, daugiausia – kosmetikos ir medicinos priemonės, maisto papildai, tesudarė apie 0,13 proc. pardavimų, tad klientų skundų nesulaukėme, o pasiteiravusiems siūlome puikias kitų gamintojų alternatyvas. 

Pavyzdžiui, vietoje aktyvintos anglies tablečių, kurias išėmėme iš prekybos, siūlome aktyvintos anglies kapsules. Hematogenus, kurių atsisakėme, pilnai pakeičia visuomet mūsų asortimente buvę Lietuvoje pagaminti hematogenai. Vietoje iš prekybos išimtų eterinių aliejų taip pat siūlome kitas alternatyvas, kuriomis klientai yra patenkinti“,  – teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų