Norvegiją iškeitė į šauktinio uniformą: būstas ir automobilis dar palauks

Kai kalbama apie privalomąją karo tarnybą, dažnai girdime jaunų žmonių skundus apie „sugriautus gyvenimus“. Taip mąstantiems ir pasisakantiems net buvo natūraliai prilipdyta „verktinių“ etiketė.

7

Bet toli gražu ne visiems karo tarnyba primena devynis mėnesius trunkantį košmarą. Priešingai, šįkart tv3.lt pašnekovu tapo Modestas Černauskas, kuris tik sulaukęs šaukimo iškart grįžo atlikti pareigos tėvynei net iš Norvegijos.

Naujienų portalo tv3.lt pašnekovas pripažino, kad pirmoji reakcija sulaukus šaukimo į kariuomenę nebuvo pati geriausia, kilo nemažai dvejonių, bet netrukus jis apsisprendęs priimti naują iššūkį savo gyvenime. Juolab, kad savanore į karo tarnybą sutiko užsirašyti ir jo mylimoji.

- Modestai, visų pirma prisimink savo reakciją, kai sužinojai, kad esi šaukiamas atlikti privalomąją karo tarnybą?

- Jaučiau, kad galbūt pateksiu į tą sąrašą, bet tikėjausi, jog taip nenutiks. Juk gyvenau Norvegijoje. Bet, žinoma, atsitiko taip, kad vis dėlto patekau. Iš pradžių reakcija nebuvo gera. Visų pirma jau buvau įsikūręs Norvegijoje ir galvojau, kad tai gali sugriauti mano ateities planus, o antra – nelabai mane traukė eiti į kariuomenę. Bet viskas susitvarkė taip, kaip ir turėjo būti.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos šauktinių rankose – galinga ginkluotė

- Papasakok, kaip atsidūrei Norvegijoje?

- Iš ankščiau ten jau gyveno mano tėvas ir sesė. Ten jie yra įsikūrę daug metų. Tad pabaigęs vidurinę mokyklą išvykau užsidirbti pinigų. Manau, nieko jau nestebina, kad Norvegijoje algos yra 3-4 kartus didesnės negu Lietuvoje. Išvykau į Norvegiją 2017-ųjų balandį.

- Tai ar šaukimas į tarnybą sujaukė kažkokius asmeninius tavo planus?

- Taip, mano planas buvo dirbti ir užsidirbti būstui bei automobiliui. Taip pat bijojau, kad mane išmes iš darbo. O ir draugę turiu Norvegijoje, kuri ten jau gyvena 10 metų, bet ji parvyko kartu su manimi.

Ji ne tik panoro sustiprėti, bet ir pabūti Lietuvoje po tiek daug metų praleistų Norvegijoje. Be to, būsime arčiau vienas kito. Mūsų neskirs toks didelis atstumas, tad viskas kaip ir gerai.

REKLAMA

- Tai karo tarnyba tapo jūsų bendru planu?

- Taip, gyvenome kartu ir tai įvyko labai netikėtai, jos poelgis (grįžti į Lietuvą ir kartu atlikti karo tarnybą – aut. past.) buvo spontaniškas. Kai turėjau prisistatyti registratūroje ir priduoti dokumentus, ji pagalvojo – gal ir jai pasirinkti savanorišką tarnybą. Kaip sugalvojo, taip ir padarė. Iš pradžių buvo planas, kad eisim kartu į tą patį batalioną, bet ji norėjo tarnauti Dragūnuose, o man, kad būčiau arčiau namų buvo geriausia tarnybą atlikti Tauragėje. Tiesa, jai medicininis patikrinimas bus rugpjūčio 20 dieną. Tada ir paaiškės, ar viskas vyks taip, kaip suplanavome.

- Kaip Norvegijos darbdaviai reagavo į tai, kad tu turi 9 mėnesiams išvykti?

- Mes pasikalbėjome, susitarėme bei padėjome parašus po dokumentu, tad kai atliksiu pareigą, galėsiu parvykti dirbti atgal.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos kariuomenė į atsargą išleis beveik tūkstantį šauktinių

- Tiek daug šauktinių teigia, kad tie 9 mėnesiai yra prarastas jų brangaus gyvenimo laikas. Ką apie tai galėtum pasakyti tu?

- Tai yra tikras išbandymas, bet jei esi tinkamas, manau privalai atlikti karinę tarnybą. Noriu būti pasiruošęs ginti savo tautą, savo žmones.


Rašyti komentarą...
B
Bitch please
2018-08-15 22:20:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip matau jus net tos pačios PRC nebaigėt nes esate labai susipykusi/susipykęs su lietuvių kalbos žodynu, bet mano nuomone geriau dirbti juoda darbą Norvegijoje už 3000€ negu jus dirbate dar juodesni darbą Lietuvoje už 400€ tai gal geriau nešnekėkit dalykų kuriu net nežinote. Ačiū už supratinguma.
Atsakyti
-4

S
Status quo
2018-08-15 14:23:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gyvenimas gyvenimui nelygus. Kas budamas 24 metu amziaus Norvegijoje uzdarbiauja, kas augina du vaikus ir dirba darba, kad jie sotus butu. Truputi is kitos puses pazvelgt irgi galima.
Atsakyti
0

B
Bus daugiau
2018-08-15 19:27:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
sak būsto ir automobilį iškeitęs į kariuomenę jaučiu gyvenima ir jo planus nekeitė?savaime suprantama ką čia verksi prieš kameras tai vaikinui teliko kalbėti tik pozityviai ir aplamai apie demotivacija susijūsia su kariuomenę viskas yra tildoma.Manau kad vaikino nereikia kaltinti kad jį garbina kaip heroju tai propaganda šlovinti kariuommene ir "iki ko yra pasiryžia eiti žmonės diel jos"aišku tu diel jos padarysi daug nes jai neisi jie tau prikraus ant tavę tiek šūdo kad visam gyvenime maža nepasirodys štai todėl kiekviename straipsnįje girdimia žodį "verktiniai" man asmeniškai idomu kiek seimo nariu pultu gelbėti kita žmogų juk dabar kaip ir viduramžiais yra luoma seimo nariai,jų giminės, kariuomenė,darbininkai,vaguoliai ir ligonįs.klausimas ar mes gyvena amžiuja kur zmogus visdar niera lygus? kur vienus vadinamia valdžia o kitus eilineis piliečeis ?dar sako jai nori turėti valstybę kuria gali mylėti turiu kovoti už ją bet karas kaip ugnis dosi jai daugiau malkų ji degs dar stipriau ir karčiau ,tai gal užteks kurenti ugnį?(sori už klaidas)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų