Norite gausaus pomidorų derliaus? Šie auksiniai patarimai tai užtikrins

Be pomidorų, tikriausiai, neįsivaizduojamas nei vienas, net pats mažiausias lietuviškas daržas. Šią daržovę rasime tiek ant kasdienio, tiek ant šventinio stalo, šiuos vaisius naudojame ir kaip garnyrą, dedame į salotas, džioviname, konservuojame, net renkamės kaip pagrindinį patiekalą. 

Todėl nenuostabu, kad būtent pomidorų derlių kiekvienas sodininkas svajoja turėti gausų ir kokybišką. Tam, kad tai įgyvendinti, „Žalios stotelės“ specialistai dalinasi patarimais, užtikrinančiais svajonių pomidorų derlių. 

Štai ką pravartu žinoti auginant pomidorus 

Pomidorus, kaip ir kitas daržoves, geriausia sodinti dirvožemyje, kuriame gausu augimui reikalingų mineralinių medžiagų. Gausiai derės ir vaisiai bus sultingesni, jei pomidorai augs nuolat saulės apšviečiamoje vietoje. Pomidorų auginimas yra nemažai priežiūros reikalaujantis procesas, tačiau gaunamas derlius ir vaisių skonis tikrai atperka įdėtas pastangas. 

Pirmiausia, prieš sodinimą į dirvožemį pomidorų sėklos daiginamos vazonėliuose, o dirva turėtų būti tinkamo rūgštingumo, o joje – reikiamas maisto medžiagų kiekis. 

REKLAMA

Svarbu prisiminti, kad aukštaūgius pomidorus reikia sodinti rečiau, žemaūgius – tankiau. Pomidorų daigai į šiltnamį sodinami tada, kai yra 30-35 cm aukščio ir turi 7-8 lapus.

Pasodintus pomidorus reikėtų apkaupti, kad jie išleistų papildomų šaknų. Svarbu, kad šaknys gautų pakankamai oro, todėl dirvą aplink augalus reikia nuolat papurenti, bet ne giliau nei 2-3 cm, kad nebūtų pasiektos pomidorų šaknys – jos glūdi arti žemės paviršiaus. 

Pomidorai formuojami paliekant vieną stiebą. Visi šoniniai ūgliai yra šalinami, kai būna 4-5 cm ilgio, kad pagreitėtų vaisių brendimas. Gerai augantis ir derantis pomidoras turi turėti 15-20 lapų. Reikėtų nepamiršti nugenėti pageltusius ir ligotus lapus. 

Daugiausiai drėgmės pomidorams reikia formuojantis vaisiams, todėl reikėtų gausiai, bet retai laistyti šiltu vandeniu, geriau – pirmoje dienos pusėje. Jei laistoma netolygiai, krenta vaisių užuomazgos, vaisiai pradeda trūkinėti. 

Jei pomidorai auginami šiltnamyje, jį būtina vėdinti. Pomidorai nebijo skersvėjų, o vėdinimas padeda išvengti kenkėjų ir ligų. Šios daržovės – šviesą mėgstantys augalai, todėl esant šviesos trūkumui pomidorai auga daug lėčiau. Skinti derėtų tik pradėjusius nokti pomidorus, nes tada greičiau noksta kiti augantys vaisiai ir gaunamas gausesnis derlius. 

Užaugusius pomidorus reikia paremti (kad nevirstų ant šono) prie greta įsmeigtų pagaliukų (pritaikytų pagal pomidoro stiebą). Rekomenduojama reguliariai nuskabyti nereikalingas augalo ataugas. Svarbu užtikrinti dirvos drėgnumą ir laistyti bent du kartus per savaitę.Skirtingų rūšių pomidorų sėklos daiginamos ir auginamos tokiu pačiu principu, tačiau priežiūra gali šiek tiek skirtis. 

Pomidorų veisles pagal derėjimo laiką, vaisių spalvą, dydį bei skonį rasite elektroninėje parduotuvėje „Žalia stotelė“.


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2021-02-24 14:57:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ir kas čia naujo, tik laiko gaišinimas
Atsakyti
-8

v
vitas
2021-02-25 01:51:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
jokiu cia auksiniu patarimu neparase,,viskas taip kaip turi buti. Zurnalisto straipsnis ,kad tik parasyti,- pinigu nemokeciau jam
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų