REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vairuotoja nustebino internautus, pasidalindama gudrybe, kuri padeda automobilių savininkams sutaupyti kuro paprasčiausiu vieno mygtuko paspaudimu.

Vairuotoja nustebino internautus, pasidalindama gudrybe, kuri padeda automobilių savininkams sutaupyti kuro paprasčiausiu vieno mygtuko paspaudimu.

REKLAMA

Šis patarimas paaiškina mažai žinomo mygtuko, esančio kiekviename automobilyje, paskirtį, ir yra naudingas, siekiant sutaupyti pinigų.

Nepamirškite šio mygtuko

Socialinio tinklo „TikTok“ vartotoja po vaizdo įrašu rašė: „Automobilių patarimai ir gudrybės. Galiu lažintis, kad nežinojote, kam iš tikrųjų naudojamas šis automobilio mygtukas.“

Vaizdo įraše ji parodo oro recirkuliacijos mygtuką, kurio simbolis – automobilis su rodykle viduje. Megan paaiškina: „Iš esmės tai reiškia, kad jūs recirkuliuojate orą automobilio viduje. Taigi, jei pirmą kartą įlipant automobilio viduje yra nepaprastai karšta, išjunkite jį, kad įsiurbtumėte lauko orą.

Jei stovite eilėje priešais kitus automobilius, kuriuose visos išmetamosios dujos bus susiurbtos į automobilį, naudokite šį mygtuką, kad oras jūsų automobilio viduje cirkuliuotų ir neįsiurbtumėte viso to blogo oro. “

REKLAMA
REKLAMA

Kaip themirror.co.uk. patvirtino AA atstovas Luke'as Bosdetas, nežinodami apie šį mygtuką galite padidinti savo kuro sąskaitas.

„Jei nežinote, kam reikalingas recirkuliacijos mygtukas ir įjungėte oro kondicionierių, kad atvėsintumėte ant galinės sėdynės sėdinčius keleivius, praleidote šią gudrybę ir už tai sumokėjote“, –  įspėja J. Bosdetas.

REKLAMA

Kondicionierius turi įtakos didesnėms kuro sąnaudoms

Geriau po kelių minučių išjungti kondicionierių ir naudotis mygtuku, kad vėsus oras liktų automobilyje. Žinoma, siekiant sumažinti kuro sąnaudas ir išlaikyti vėsų orą, pigiausias būdas yra išjungti oro kondicionierių ir nuleisti langus, kai važiuojate mažesniu greičiu.

Kondicionierius gali būti geriausias pasirinkimas važiuojant didesniu greičiu, nes tikėtina, kad jūsų automobilis patirs oro pasipriešinimą, dėl kurio automobilis dirbs sunkiau.

Kad ir kurį variantą pasirinktumėte, turėtumėte žinoti, kad oro kondicionierius sunaudoja daugiau energijos, todėl jis turi įtakos kuro sąnaudoms.

Tačiau J. Bosdetas pabrėžia, viskas nėra taip blogai: „Ilgesnėse kelionėse ir greitesniuose keliuose oro ventiliacijos angos gali sukurti pakankamą oro srautą, kad automobilis išliktų vėsus ir po to, kai oro kondicionierius bus išjungtas.“

Norint sutaupyti kura reikia atsikratyti lietuvos kenkėju lanzbergiu
Pasakos...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų