• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maždaug vienas iš trijų suaugusiųjų bent kartą gyvenime patiria miego sunkumų. Ekspertai pataria, kaip gerai išsimiegoti per karščius.

Maždaug vienas iš trijų suaugusiųjų bent kartą gyvenime patiria miego sunkumų. Ekspertai pataria, kaip gerai išsimiegoti per karščius.

REKLAMA

Pakankamas miegas naktį daugeliui žmonių gali būti didžiulis iššūkis, ypač vasarą.

Kai naktys tampa šiltesnės ir drėgnesnės, gali būti sunkiau kiekvieną naktį išmiegoti rekomenduojamas 7-9 valandas.

Nors atrodo, kad šią problemą sunku kontroliuoti, vis tik galime imtis tam tikrų veiksmų, kad padidintume tikimybę gerai išsimiegoti, rašo express.co.uk.

Miego terapeutė Nerina Ramlakhan papasakojo, ką reikia ir ko negalima daryti, jei norite gero nakties poilsio.

Jokio pogulio dieną

„Karštu oru  tampame mieguisti, nes kūnas energiją eikvoja temperatūrai reguliuoti, – sakė gydytoja. – Kad ir kaip viliotų, atsispirkite pagundai nusnūsti, pataupykite savo mieguistumą nakčiai.“

REKLAMA
REKLAMA

Laikykitės savo įprastos rutinos

N. Ramlakhan pataria laikytis įprastos rutinos, nes įpročių keitimas gali sutrikdyti miegą, todėl darykite viską, ką paprastai darote prieš eidami miegoti.

REKLAMA

Pasistenkite, kad miegamajame būtų vėsu

Puikus būdas įveikti karštas naktis – pasistengti, kad miegamasis būtų kuo vėsesnis. Gydytoja pataria dieną užtraukti užuolaidas, o naktį atidaryti langus.

Prieš miegą nusiprauskite vėsiame duše ar vonioje

Šlapi plaukai gali padėti sumažinti kūno temperatūrą.

Tačiau gydytoja nepatarė praustis per daug šaltu vandeniu, nes tai gali turėti priešingą poveikį  – iš tikrųjų jausimės žvalesni.

Judėkite ir sportuokite dienos metu

Ilgi šviesūs vakarai ir šiltas oras neleidžia atsispirti pagundai vakarais pabėgioti ar pasivažinėti dviračiu. Pasak gydytojos, jei labiau pavargsime dienos metu, geriau miegosime naktį.

REKLAMA
REKLAMA

 

Hidratacija yra svarbiausia

Pasistenkite išgerti apie du litrus vandens per dieną ir kuo mažiau gėrimų su kofeinu – miegas bus gilesnis ir ilgesnis.

Sumažinkite alkoholio vartojimą

Alkoholis yra raminanti priemonė, tačiau jis nėra palankus giliam, atkuriamajam REM miegui, kuris gyvybiškai svarbus mokymuisi bei susikaupimui ir gali jam pakenkti.

Alkoholis taip pat padidina kūno temperatūrą, todėl gali prisidėti prie temperatūros šuolių ir gausesnio naktinio prakaitavimo.

Išbandykite tradicinį vaistažolių preparatą

Valerijono šaknis šimtmečius buvo naudojama kaip žolinis miegą gerinantis vaistas, leidžiantis kūnui ir protui atsipalaiduoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų