Dauguma hortenzijų genimos pavasarį, išskyrus vijoklines, kurios genimos vasaros pabaigoje. Genėjimas apsaugo augalą nuo sumedėjimo ir šakų pertekliaus, padeda jam nukreipti energiją į stiprių ūglių ir didelių žiedų auginimą.
Skirtingų rūšių hortenzijos genimos skirtingais būdais ir skirtingu metų laiku, todėl svarbu įsitikinti, kad tai daroma teisingai, rašo express.co.uk.
Nekartokite šios klaidos
„The Royal Horticultural Society“ (Karališkoji sodininkystės draugija) teigia, kad dėl stipraus genėjimo arba genėjimo netinkamu laiku, pavyzdžiui, rugpjūčio mėnesį, prarandami hortenzijų žiedai.
Jei nesate tikri, kokios rūšies hortenziją auginate, ekspertai rekomenduoja ją tiesiog atidžiau stebėti. Jei pastebėsite, kad ji krauna žiedus ant šių metų stiebų, kitais metais galėsite genėti stipriau.
Kai ateina laikas genėti, nupjaukite vieną ar du seniausius stiebus prie pagrindo, kad paskatintumėte naujų, daugiau žydinčių ūglių leidimą. Sodininkai taip pat turėtų atnaujinti peraugusius ar apleistus krūmus, nupjaudami visus stiebus prie pagrindo, nes jie žydės tik kitais metais.
Naujai pasodintas hortenzijas reguliariai laistykite per pirmąjį augimo sezoną nuo pavasario iki vasaros, jei 7-10 dienų nebuvo lietaus. Net ir subrendusius augalus naudinga laistyti per karštus sausringus laikotarpius, todėl vertėtų nepamiršti mulčiuoti augalą – tai padės išlaikyti drėgmę dirvoje.
Nors rugpjūčio mėnesį hortenzijų nereikėtų genėti, tą padaryti pravartu daugybei kitų augalų. Tarp jų – levandos, kurias reikia genėti dabar, kad augalas nesumedėtų. Kartu pašalinsite negyvą, ligotą ir pažeistą medieną, taip pat padėsite išlaikyti gražią augalo išvaizdą. Nupjaukite maždaug trečdalį ar pusę levandos, bet ne daugiau nei du trečdalius, nes tai gali pakenkti augalui ar net jį pražudyti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!