Negailestinga biržietės senatvė: moteris kenčia žiaurų sūnaus terorą

Žiauru, tačiau socialinės srities darbuotojai kone vienbalsiai tvirtina, kad seni tėvai vis dažniau vaikų traktuojami kaip našta. Ypač ji sunki tampa, kai senoliai yra ligoniai.

Pasak biržiečio  mediko, reikėtų nuolat rašyti apie savo senus tėvus mylinčius ir globojančius vaikus, nes „tokia rūšis“ baigianti išnykti.Tačiau šį sykį tenka rašyti apie senolę, dėl kurios širdį skauda ligonės gyvenimą regintiems žmonėms.

Nežino, į ką kreiptis

Ketvirtadienį  „Šiaurės rytų“ redakciją pasiekė telefono skambutis iš Medeikių. Teko išklausyti istoriją, kuri atrodytų neįtikima, tačiau, deja, realybėje egzistuojanti.

Žmonės pasakojo nebegalintys žiūrėti, kaip gyvena, pasak jų, kone dvi savaites neišsiblaivančio sūnaus neprižiūrima motina. Devintąją dešimtį baigianti senolė – ligonė. Gal prieš ketverius metus jai nustatytas neveiksnumas, o globėju paskirtas kartu gyvenanti sūnus.

Kaip vėliau tvirtino kalbinta Parovėjos seniūnė, daug kam esą buvę nesuprantama, kaip vyko senolės neveiksnumo nustatymo procedūra. Abejonių kilo ir dėl to, kad ligonės globėju buvo paskirtas įvairių problemų turintis sūnus, nors Biržuose gyvena kitas, „geruoju“ vadinamas sūnus.

Žmonės pasakojo apie 63 metų medeikiškio sūnaus skriaudžiamą motiną, naudojimąsi jos pensija, nesirūpinimą ligone.

„Sūnus neišsiblaivo, motina išlipa pro langą, visa apdaužyta ir kruvina sėdi kryžkelėje ir sako ieškanti valgio“, – pasakojo kaimo gyventojai. Anot jų, nebežinia, kur galima kreiptis, nes socialinė darbuotoja Rasa Gudeikienė atostogaujanti. Kitur skambinti žmonės vengia.

Anot jų, bijo, kad nebūtų išduoti apie skambutį, nes už baisius dalykus kalėjęs ir  motiną skriaudžiantis sūnus galintis keršyti. Esą ir kitas sūnus bijantis brolio.

Atvažiavo į seniūnijos kiemą

Ketvirtadienį po pietų „Šiaurės rytai“ apie situaciją pranešė Parovėjos seniūnei Daivai Juozaitienei.

Kol seniūnė bandė ieškoti pagalbos, į seniūnijos kiemą atvažiavo „gerasis“ sūnus. Kartu buvo ir jo sutuoktinė bei ligonė motina. Buvo aišku, kad senolę reikia gelbėti. Sūnus motinos pasiimti negali, nes turi vykti į tolimus reisus. Į darbą turi eiti ir valstybės institucijoje dirbanti jo žmona.

REKLAMA

Pasak seniūnės, pagalba senolei rūpinosi Biržų savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius. Jis žadėjęs, kad moteris pas globėją kol kas negrįš.

K.Knizikevičius penktadienį „Šiaurės rytams“ sakė, kad neįgali moteris laikinai apgyvendinta Legailių globos namuose esančiame Krizių centre.

„Ten ji galės būti tik trumpai – ligonei reikia kitokių sąlygų ir specializuotos globos. Būtinas ir globėjo pakeitimas“, – sakė Socialinės paramos skyriaus vedėjas. Sykiu jis pasidalijo abejonėmis dėl kito sūnaus požiūrio į motiną.

Motinos globą teko patikėti „blogajam“

Pasak K.Knizikevičiaus, neveiksnios motinos globą iš karto norėta patikėti ne socialiai rizikingo gyvenimo būdo sūnui, o jo broliui. Tada pastarasis būtų galėjęs tvarkyti dokumentus dėl motinos apgyvendinimo specializuotuose globos namuose.

Tačiau biržietis sūnus globos imtis atsisakęs, tad globėju tekę skirti Medeikiuose gyvenantį brolį. Pasak vedėjo, šis galėjęs naudotis tik motinos pensija ir jokių išmokų už globą negaudavęs. Už neveiksnaus žmogaus globą skaičiuojamas tik darbo stažas ir globėjas laikomas socialiai apdraustas.

Kaip ir kur  toliau klostytis ligonės moters gyvenimo istorija, vėl priklausys nuo sūnų noro ir gebėjimo motinos gelbėjimą patikėti ne tik savivaldybės institucijoms.

Alfreda Gudienė, šaltinis: siauresrytai.lt


Rašyti komentarą...
"
"MEILE" KURI LUOSINA
2020-07-29 19:33:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Motinos pacios luosina savo savo vaikus , todel ir turi tokias senatves. Rasau nes zinau
Atsakyti
-3

A
Aidas
2020-07-29 21:21:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip pagiryje šauksi tai girioje atsilieps , senolių žodžiai
Atsakyti
-2

I
Ingrida
2020-07-30 07:13:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žiūrėkite kad jum taip neatsisuktu jei taip sekate, žiūrint nuo situacijos, vienas geras vaikas kitas kitoks, daug daro draugai, nusi čiuožia ir paskui viskas, gerai sakoma gali būti vienas kunigas kitas banditas čia toks likimas, bet kad motina dažytų iki krauju, baisu širdies neturi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų