Sprogimas Šakiuose sugriovė 7-mečio vaikystę: kenčia baisius skausmus

Birželio 27-oji tapo paženklinta visai Panevėžio rajone gyvenančiai Žemaitaičių šeimai. Tądien pas senelius Šakių rajone svečiavęsis mažiausias šeimos vaikas, septynerių metų sulaukęs Lukas, patyrė daugybinius viso kūno nudegimus, kai netikėtai lauke sprogo lietlempė.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su nelaimę patyrusio septynmečio Luko tėčiu M. Žemaitaičiu, vyras sutiko papasakoti, kaip viskas vyko.

Pasak berniuko tėčio, tądien Lukas kartu su savo vyresnėliu broliu laiką leido pas senelius Šakių rajone. Šeimoje be dviejų berniukų auga ir dvi vyresnėlės sesės, tačiau jos tą dieną buvo namuose Panevėžio rajone.

„Senelis kartu su vaikais degino stalą su senovine benzinine lietlempe. Nežinau, ar dėl karščio, ar dėl to, kad buvo kažkur kiaura, ji ėmė ir sprogo. Vyresniam sūnui kliuvo mažiausiai, jis apdegė tik kelis procentus kojų. O labiausiai apdegė senelis su septynmečiu sūnumi Luku“, – nelaimės dieną prisimena keturių vaikų tėtis.

Apdegė daugiau nei pusę kūno

Septynmetis Lukas apdegė net 53 proc. kūno, 20 proc. kvėpavimo takų. Tuo metu senelis apdegė 46 proc. kūno. Abiem jiems nustatyti trečio laipsnio nudegimai.

Visi nukentėję šeimos nariai birželio 27-ąją buvo pristatyti į Kauno klinikas. Šiemet septynmetis Lukas turėjo pradėti eiti į pirmą klasę, tačiau vietoj to jis iki šiol dienas leidžia ligoninėje, kenčia gausybę operacijų, o ilgai lauktą mokyklą tikriausiai turės ir kuriam laikui pamiršti:

„Šiemet tikriausiai jau į pirmą klasę ir nebeišeisime, nes dabar vyksta įvairūs gydymai, vėliau laukia reabilitacijos. Kai tik Luką atvežė į ligoninę, jam medikai sukėlė dirbtinę komą, nes buvo be galo dideli kūno nudegimai, jam grėsė net mirtis.

Gydytojai sakė, kad buvo labai didelis klausimas, ar jis išgyvens, nes vaizdas buvo tikrai baisus. Bet vaikis išsikapstė, stiprus yra. Dabar toliau vyksta operacijos, sveikos odos ėmimai iš nepažeistų vietų.“

Kenčia didžiulius skausmus 

Nors nuo patirtos nelaimės jau yra praėjęs beveik mėnuo, visa šeima iki šiol labai skaudžiai išgyvena šią nelaimę. Sunkiausia yra pačiam Lukui, kuris kenčia ne tik fizinius, bet ir psichologinius skausmus.

„Psichologiškai labai visi išgyvename, sunku yra. Dabar bent žinome, kad sūnui yra geriau, nebėra grėsmės gyvybei. Bet psichologiškai jam yra labai sunku, jis mato nudegusias rankas, kūną. Vaikui tik septyneri metai, tikrai yra baisu matyti savo kūną, ant kurio visur pilna žaizdų“, – jautriai kalba M. Žemaitaitis.

Berniuko tėtis neneigia, kad šiai dienai stiprybės reikia visai nelaimės ištiktai šeimai, tačiau labiausiai už viską jie kartu su žmona yra dėkingi Kauno klinikų medikams. Anot vyro, gydytojai jiems antrą kartą padovanojo sūnų:

REKLAMA

„Lukui labai skauda, šeštadienį operavo ausis, tai, pavyzdžiui, vien tik vieną ausį operavo 3,5 valandos. Esame labai dėkingi visiems Kauno klinikų medikams, jie tikrai dirba aukščiausiame lygyje. Ypač dėkojame intensyvioje terapijoje dirbantiems gydytojams. Jie antrą kartą mums padovanojo gimusį vaiką. Tai mums daug ką reiškia.“

Šeimai sunku finansiškai

Dabar šeimai ypač reikalinga ir finansinė parama. Lukui šiuo metu yra atliekama gausybė operacijų, o kur dar ir laukiančios reabilitacijos, žaizdų ir randų gijimas, įvairiausios pagalbinės priemonės.

Be to, ši nelaimė ne vienintelis šeimą užgriuvęs rūpestis. Prieš devynis mėnesius ir pats Luko tėtis M. Žemaitaitis papuolė į avariją Anglijoje. Tolimųjų reisų vairuotoju dirbančiam vyrui prireikė net keturių kelio operacijų. Vyrui yra nustatytas ir 35 proc. nedarbingumas.

Šeimoje taip pat auga ir dvi vyresnėlės mergaitės, o jų mama privalėjo išeiti ir iš darbo. Mat visą laiką reikia rūpintis nelaimės ištiktu sūnumi Luku.

„Žmona išėjo iš darbo, kad prižiūrėtų Luką. Jeigu kalbėti atvirai, iš pradžių buvo gėda pagalbos prašyti aplinkinių žmonių. Tačiau suprantame, kad laukia daug operacijų, po to bus randai, reikės įvairiausių gydymo priemonių“, – pasakoja pašnekovas.

Senelio laukia teismas

Nors šeimai finansiškai šiuo metu yra tikrai sunku, o tuo pačiu metu reikia prižiūrėti ir stipriai apdegusį septynmetį sūnų, be to, šeimos laukia dar vienas skaudus etapas. Įvykio metu šalia vaikų buvusio ir stipriai apdegusio senelio laukia teismas.

„Keisti iš tiesų tie Lietuvos įstatymai... Įvyko nelaimingas atsitikimas. Žinau, kaip stipriai senelis myli vaikus. Buvau apklausiamas ir policijoje, o dabar senelio laukia teismai.

Jis pats nukentėjo labai stipriai ir po viso pasveikimo jį žada tampyti po teismus, kelti baudžiamąją atsakomybę... Sunkiai tai suprantama“, – apmaudo neslepia M. Žemaitaitis.

REKLAMA

Pasak vyro, šiuo metu Lukas vis dar yra gydomas ligoninėje, jo laukia operacijos, o vėliau – ilgos reabilitacijos. 

Susisiekus su Šakių seniūnu Daliumi Jasevičiumi, deja, jis patikino apie aprašomą įvykį nieko nežinąs. Taip pat jis neturėjo duomenų ir apie nelaimės ištiktą senelį. Tačiau pagalbos prašymu aktyviai žmonės ir toliau dalijasi „Facebook“ platformoje. Be to Kauno klinikų atstovai patvirtino, kad toks pacientas yra gydomas jų ligoninėje.

Jeigu ir jūs norite prisidėti prie pagalbos šeimai, tai padaryti galite žemiau nurodytu būdu. Nurodyta banko sąskaita – vyresnėlės dukros, o visi surinkti pinigai bus skirti Luko gydymui. 

Ugnė Ragauskaitė, Banko sąskaita: LT897300010143926569, mokėjimo paskirtis: auka Luko gydymui.


Rašyti komentarą...
R
Rima
2020-07-29 04:03:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip skaudu, negaliu asaru sulaikyti... Pati turiu 7 metu vaikeli, bijau ir pagalvoti... Stiprybės jūsų šeimai, o ypač mazyliui❤️ Mintimis palaikau ji, būk stiprus angelėli, viskas bus gerai❤️
Atsakyti
-7

M
Moteris 4 vaiku
2020-07-28 21:05:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dieve kaip galima paremti sia seim
Atsakyti
-3

m
mantas
2020-07-28 21:27:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
gale yra saskaita
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų