REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nėra nieko maloniau už galimybę dirbti mylimą darbą aplinkoje, kuri ne tik miela širdžiai, tačiau ir įkvepia kūrybiškumui. Neretai nutinka ir taip, kad darbų gausa bei nuolat besikeičianti daiktų vieta darbo vietoje gali sukelti tam tikrą šurmulį, dėl kurio nukenčia ir asmeninė nuotaika. Taip nutiko ir kaunietei fotografei Karolinai Funkienei, tačiau, laimei – sunkumus, su kuriais teko susidurti išsprendė „Namų idėja su IKEA“ komanda.

Nėra nieko maloniau už galimybę dirbti mylimą darbą aplinkoje, kuri ne tik miela širdžiai, tačiau ir įkvepia kūrybiškumui. Neretai nutinka ir taip, kad darbų gausa bei nuolat besikeičianti daiktų vieta darbo vietoje gali sukelti tam tikrą šurmulį, dėl kurio nukenčia ir asmeninė nuotaika. Taip nutiko ir kaunietei fotografei Karolinai Funkienei, tačiau, laimei – sunkumus, su kuriais teko susidurti išsprendė „Namų idėja su IKEA“ komanda.

REKLAMA

Iš Kauno kilusi ir šiame mieste dirbanti fotografė, dviejų mažamečių vaikų mama Karolina Funkienė juokauja, kad šiuo metu tenka mylimą veiklą – fotografiją derinti su vaikų auginimu. Fotografe dirbanti jau aštuonerius metus moteris pasakoja, kad idėją sudalyvauti interjero laidoje „Namų idėja su IKEA“ turėjo jau senokai.

„Šią laidą stebiu jau apie trejus metus, kadangi man be galo patinka domėtis interjeru ir žiūrėti su juo susijusias įvairiausias laidas. Vieną kartą pagalvojau, o kodėl gi nepabandžius man pačiai joje sudalyvauti, kadangi studijoje praleidžiu dirbdama itin daug laiko, o ji vis lieka nuošalyje, nes pritrūksta tai idėjų, tai finansų, o gražios aplinkos, visgi, norisi.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent todėl ir nusprendžiau užpildyti dalyvio anketą, tačiau visuomet tai padaryti sumanau tada, kai jau būna pasibaigęs laikas, tad visada pavėluoju. Laimei, šį kartą nepavėlavau ir galėjau sudalyvauti“, – pasakoja apie idėją prisijungti prie projekto „Namų idėja su IKEA“ Karolina.

REKLAMA

Fotostudijoje moteriai tenka praleisti didžiulę darbo laiko dalį, kadangi ypač šaltuoju metų sezonu, ten nuolatos vyksta tikra gausybė fotosesijų.

„Vasarą, kai atšyla orai, daugiausiai laiko praleidžiu fotografuojant įvairiausias fotosesijas lauke. Prasidėjus rudeniui, kai šąla oras pereiname į studiją, kurioje vyksta ir kalėdinių fotosesijų maratonai ir asmeninės nėštukių bei kitos fotosesijos, kurios persikelia ne kur kitur, o į vidų. Todėl, pasirodo, didžiąją laiko dalį tenka praleisti dirbant fotostudijoje“, – nusišypso moteris.

REKLAMA
REKLAMA

K. Funkienė noriai fotografuoja įvairiausio pobūdžio šventes: tiek krikštynas, tiek vestuves, tiek gimtadienius, nėščias moteris, produktus ir kitas asmenines fotosesijas. Moteris nefotografuoja tik mažiausių kūdikėlių, kurie, kaip ji pati sako, būna sudėlioti, sulankstyti.

„Juos fotografuoti atsisakau, nes tokia sritis man atrodo pernelyg sudėtinga“, – priduria Karolina.

Fotostudija – antri namai

Moteris pasakoja, kad profesionalų pagalbos atnaujinant pagrindinę darbo vietą prireikė supratusi, kad studijoje pamažu vietos vis dažniau neranda įvairiausi daiktai.

„Studijoje būdavo amžina betvarkė, nes tik kažką pajudinai, nespėjai padėti ir jau viskas susikrovė. Dažniausiai taip nutikdavo tuomet, kai prasidėdavo kalėdinis fotosesijų maratonas, jos būdavo viena po kitos ir taip penkis kartus per dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ėmei daiktą, kažkur užkišai, vėliau pamiršai sutvarkyti ir viskas taip tik kaupdavosi bei kaupdavosi. Tada imdavomės generalinės tvarkos, po kurios situacija būdavo ir vėl ta pati, iš naujo. Taip per metus darydavome 2-3 kartus, tačiau tai vis tiek negelbėjo, kadangi neturėdami savos vietos daiktai nuolat vis keliaudavo po visą erdvę“, – pasakoja Karolina.

Sunku tapo ne tik palaikyti tvarką, tačiau ir susitvarkyti su užklupusiomis nemaloniomis emocijomis, kuomet nieko nebesinorėjo, neliko idėjų ir įkvėpimo keisti erdvės aplinką.

„Kadangi studiją turime apie penkis metus, buvome išbandę viską, kas tik įmanoma: ir įvairiausių spalvų siena, ir baldus, ir kitokias detales. Tuomet atėjo etapas, kai visai nieko nebesinorėjo, viskas tapo nebeįdomu, tad pagalbos iš šono įgauti naujų idėjų tikrai reikėjo“, – atvirauja fotografė.

REKLAMA

Iš vienos erdvės – kelios skirtingos

Anksčiau studija, pasak moters, buvo panaši į vieną bendrą erdvę, kurioje nebuvo nei vietos, kur klientams persirengti, pasiruošti fotosesijai. Taip pat nebuvo ir atskiros erdvės, kurioje būtų galima tvarkingai sudėti įvariausius daiktus.

Karolina pasakoja, kad anksčiau daiktų laikymo vieta atrodė kaip daiktų sumetimo vieta, kurią nuo klientų paslėpdavo užstumdama spintelę. „Likdavo visai nenaudojama erdvė, kuri būdavo apie nieką. O dabar, kai yra sutvarkyta daiktų laikymo vieta, atsirado ir daugiau erdvės, ir studijoje pasidarė šviesiau“, – sako ji.

Ideali dienos šviesa yra kone svarbiausias akcentas studijoje, todėl net ir po „Namų idėja su IKEA“ komandos prisilietimo atskiriant kelias atskiras erdves studijoje, natūralios dienos šviesos tik dar labiau padaugėjo.

REKLAMA

Dabar pašnekovė džiaugiasi, kad fotostudijoje atsirado kelios skirtingos erdvės: laukiamasis klientams, kuriame jie gali persirengti ir pasiruošti bei atskira darbo vieta, pritaikyta Karolinai, dirbti su kompiuteriu.

Būtent prie jo moteriai tenka praleisti daugiausiai laiko, kadangi pats fotografavimas užima vos vieną trečdalį viso darbo laiko. „Didžioji dalis darbų persikelia į kompiuterį, kur toliau vyksta nuotraukų retušavimas. Toks darbas užima apie du trečdalius viso darbo laiko“, – paaiškina ji.

Be to, pati erdvė tapo lengvai transformuojama, tad fotosesijų metų ne tik nestigs įvairiausių kampų, tačiau ir bus lengvai galima susitvarkyti su kilnojamais daiktais:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Zonos, kurioje klientas galėtų ruoštis, itin trūko. Tai pasijaučia ypač tada, kai atvyksta mamos kartu su vaikučiais fotografuotis ir ruošiasi tik tada, kai jau yra studijoje. Taip pat tapo išspręsta ir persirengimo zonos problema, kuri buvo didelis nepatogumas.“

Pasiteiravus, kas pačiai fotografei buvo svarbu atnaujinant foto studijos erdvę, K. Funkienė atvirauja, kad nesinorėjo ryškių akcentų bei detalių.

„Norėjosi, kad viskas liktų šviesiomis spalvomis ir tonais, nes mano fotografavimo stilistikos pagrindas yra žmonių emocijos. Tad norėjosi, kad daiktai jų neužgožtų ir viskas liktų aplinkos lengvume.

Taip pat svarbu buvo tai, kad viską galima būtų kilnoti ir taip vienoje zonoje padaryti kaip įmanoma daugiau variacijų, jog keistųsi emocija ir nebūtų nuobodu.

Pamatyti, kaip pasikeitė pagrindinė fotografės Karolinos Funkienės darbo vieta bei su kokiais iššūkiais teko susidurti IKEA interjero ekspertams, pamatysite jau šiandien, 17.55 val., laidoje „Namų idėja su IKEA“ per žiūrimiausią TV3 televiziją!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų