• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei jau aplankėte visus Žemės kampelius, nerkite į po vandeniu: ten glūdi nauji pasauliai. Šis gidas savo ruožtu atskleis nardymui tinkamiausias vietas ir duos kelis svarbius patarimus gelmių virusu užsikrėtusiems pradedantiesiems.

REKLAMA
REKLAMA

Raudonoji jūra, Egiptas

Egipte galima nardyti ištisus metus: šiltas, krištolo skaidrumo vanduo į šalį kasmet privilioja tūkstančius nardymo entuziastų. Jie čia gali išvysti 150 koralų rūšių ar paskendusią Hurgados valtį. Kaip bebūtų, dera nepamiršti, jog nardymo instruktoriai ir įranga Egipte ne visada būna pačios geriausios kokybės.

REKLAMA

Patarimas žaliems: prieš nardymą įvertinkite savo fizinį pasirengimą. Neturėtumėte skųstis kvėpavimo organų ligomis, spaudimu ar širdies veikla. Praverstų konsultacija su gydytoju.

Antalija, Turkija

Antalija – dar vienas nardytojų rojus. Čia galima rasti dar daugiau į gelmes nugarmėjusių eksponatų: paskendusių valčių ir lėktuvų. Be to, narus nuo seno masina povandeninė Hucko uola. Tiesa, į ją gali patekti tik patyrę narai.

REKLAMA
REKLAMA

Patarimas žaliems: prieš nerdami atviroje jūroje užsisakykite kelias nardymo pamokas baseine. Taip bent jau neturėsite problemų dėl kalbos barjero su intruktoriu ir išmoksite nardymo įrangos abėcėlę.

Phi Phi sala, Tailandas

Juokingos salo pavadinimas narams turi parengęs nemažai staigmenų: koralai, unguriai, aštuonkojai, rykliai, stačios povandeninės uolos. Mėgautis gelmių lobiais čia gali tiek prityrę narai, tiek pradedantieji. Tačiau visi turi atsiimti viena: Phi Phi vandenys sudaro gamtos draustinio dalį, todėl nederėtų į sausumą vilkti ant jūros dugno rastų objektų. Jau geriau kokį niekutį įsigyti vietinėje suvenyrų parduotuvėlėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarimas žaliems: niekada nenerkite, jei kenčiate nuo aklimatizacijos ar esate tiesiog pavargę.

Didysis barjerinis rifas, Australija

Koralų klodai yra neabejotinas Didžiojo barjerinio rifo „firminis ženklas“. Juos galima išvysti net iš kosmoso. Maža to, kažkada koralai sukėlė ne vieną jūrinę katastrofą, todėl teritorijoje apstu senų laivų nuolaužų.

REKLAMA

Patarimas žaliems: visada tikrinkite nardymo įrangos, kurią išsinuomojate, patikimumą.

Malta

Maltoje pasakiškų koralų neišvysite, tačiau ji narus pakeri savo povandeniniais urvais ir kanjonais, bei tarp jų besiplakančių tropinių žuvelių gausa.  Pakrantės vandenyse tuo tarpu gausu įvairių fregatų ir net povandeninių laivų duženų.

REKLAMA

Patarimas žaliems: susiradę nardymo centrą užsienyje, visada patikrinkite jo veiklos licenciją.

Aqaba, Jordanija

Jordanijai priklauso mažas Raudonosios jūros ruoželis. Dėl savitos ekosistemos, Aqabos vandenyse galima rasti žymiai daugiau žuvų ir koralų rūšių nei Egipto kurortuose. Nardymą skatina net pats šalies karalius: jis paviešino apie reto juodojo koralo radimą Aqaboje. Daugiau apie Aqabą ir jos vandenyje gyvenančias polipų kolonijas, skaityti šiame viską savo kailiu išbandžiusio lietuvio straipsnyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarimas žaliems: jei jau sumanėte nardyti, nebandykite taupyti draudimo sąskaita.

Kaimanų salos

Visi, nusprendę nardyti Kaimanų salose, turėtų nepamiršti pasiimti storos piniginės. Patyrę instruktoriai, geriausia ekipiruotė, prabangūs viešbučiai – visa Kaimanų salose daroma klientų, pasiryžusių mokėti už patogumą, dėlei. Verta paminėti, kad Kaimanų archipelagas laikomas saugiausia vieta nardyti.

Patarimas žaliems: prieš nerdami išstudijuokite vietovės topografiją, povandeninių srovių kryptį, nuodingų žuvų rūšis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų