REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kondensacija ant langų gali kauptis visus metus, bet orams atšalus ši problema dažnai paaštrėja. Žinoma, aprasojusius langus visuomet galima nuvalyti, bet ar įmanoma užkirsti tam kelią?

Kondensacija ant langų gali kauptis visus metus, bet orams atšalus ši problema dažnai paaštrėja. Žinoma, aprasojusius langus visuomet galima nuvalyti, bet ar įmanoma užkirsti tam kelią?

REKLAMA

Vasara atrodo jau tik tolimas prisiminimas, ir ateina laikas ruoštis šaltiems rytams, kurie artėjant žiemai – neišvengiami. Jau spalį daug kas pastebi, kad ryte namų langai būna aprasoję. Žinoma, jei nenorite, kad namuose kauptųsi drėgmė ir veistųsi pelėsiai, aprasojusius langus reikia tuojau nuvalyti, bet šie penki patarimai padės užkirsti kelią kondensacijai.

Kas sukelia kondensaciją ant langų?

Šiltam orui susidūrus su šaltu, ore esanti drėgmė pasiekia rasos tašką ir virsta vandens lašeliais. Būtent tai ir nutinka ant langų, kai ore pakibusios vandens dalelės susiduria su šaltu lango stiklu. Kai didelis kiekis drėgmės ore nebeišsilaiko, prasideda kondensacija. Visiškai normalu, kad langai kartais aprasoja, tačiau kiekvieną dieną valyti aprasojusius langus gali būti labai varginantis dalykas, todėl geriausia imtis tam tikrų veiksmų ir užkirsti tam kelią,  rašoma express.co.uk

Kaip užkirsti kelią kondensacijai

Jei norite, kad langai neberasotų, visų pirma reikia subalansuoti oro temperatūrą, kad skirtumas tarp oro temperatūros kambaryje bei lango stiklo temperatūros nebūtų toks žymus. Rekomenduojama investuoti į gerą ventiliaciją ir izoliaciją, kad langai nustotų rasoti ilgam laikui. Rudenį tokiai investicijai – pats geriausias laikas. Jei namuose izoliacija bus gera, ne tik nerasos langai, bet ir šildymui išleisite mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

Penki būdai užkirsti kelią kondensacijai namuose

Čia veikia du dalykai – oras kambariuose turi būti sausesni, o taip pat reikalinga gera ventiliacija ir izoliacija.

REKLAMA
  1. Gerai vėdinkite savo skalbimo mašiną ir džiovyklę po kiekvieno naudojimo;
  2. Skalbinius džiovinkite lauke;
  3. Vonioje įjunkite ventiliaciją;
  4. Kai oras šiltesnis, atsidarykite langus;
  5. Langai ir lauko durys turi būti dvigubos.

Vėdinkite skalbimo mašiną ir džiovyklę

Jei namuose turite skalbimo mašiną ar džiovyklę, po kiekvieno naudojimo būtinai jas išvėdinkite. Pasak environment.com, skalbimo mašina per vieną skalbimą į aplinką išmeta maždaug du litrus vandens. Šis kiekis gali greitai padvigubėti ir prisidėti prie namuose besiformuojančios kondensacijos, jei skalbimo mašina nėra tinkamai išvėdinama.

REKLAMA
REKLAMA

Skalbinius džiovinkite lauke

Skalbinių džiovinimas namuose yra dar vienas dalykas, kurio daryti nereikėtų, jei namuose būna drėgna ar formuojasi pelėsis. Skalbiniams džiūstant į orą išleidžiama drėgmė taip pat virsta vandens lašeliais ir kondensacijos formuojasi dar daugiau. Tačiau jei lauke oras prastas, o džiovyklės namuose neturite, tuomet skalbinius išdžiaukite viename kambaryje, atidarykite ten langus ir uždarykite duris.

Naudokite garų surinktuvus

Kai ruošiate maistą, naudokite garų surinktuvą, o maudydamiesi duše taip pat įjunkite ventiliaciją namuose, kad namuose nesikauptų papildoma drėgmė. Daugiausiai kondensacijos susiformuoja virtuvėse ir voniose, todėl laikykite uždarytas šių erdvių duris, o gamindami maistą puodus uždenkite. Kad ore liktų kuo mažiau drėgmės, po maisto gaminimo dar kuriam laikui virtuvėje palikite įjungtą garų surinktuvą.

Pasirūpinkite namų izoliacija

Dvigubi langai, sienų ir stogo izoliacija yra geriausias būdas efektyviai naudoti energiją ir užkirsti kelią kondensacijai. Šaltuoju metu laiku namus vėdinkite orlaidėmis – taip šiluma išliks namų viduje. Dvigubi langai labai padeda sulaikyti šilumą ir neleidžia susidaryti kondensacijai. Namų izoliacijai bei efektyviam energijos naudojimui didinti dažnai taikomos įvairios kompensacijos, todėl pasidomėkite ir šiais aspektais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų