„Nagų grybinę infekciją rekomenduojama gydyti skubiai, kadangi ja galima užkrėsti aplinkinius, be to, nagų grybas yra vartai bakterinei infekcijai patekti. Remiantis statistikos duomenimis, nagų grybine infekcija serga nuo 2 iki 14 proc. Europos suaugusiųjų populiacijos. Lietuvoje nagų grybinės infekcijos dažnumas – 38,3 proc. ir šis su amžiumi tik didėja“, – pasakoja gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė.
Populiarėjantis gydymas lazeriu
Ši liga dažniausiai diagnozuojama vartojantiems medikamentus, slopinančius imuninę sistemą, sergantiems diabetu bei kitomis lėtinėmis ligomis, trikdančiomis periferinę kraujotaką. Taip pat grybeline infekcija didesnė rizika susirgti vyresnio amžiaus žmonėms arba tiems, kurie yra patyrę traumų, gausiai prakaituoja, dažnai besilanko baseinuose, viešuose pirtyse ar rūko.
„Šiuo metu sparčiai populiarėja ypatingai saugus ir veiksmingas nagų grybo gydymas lazeriu, kuris gali būti taikomas įvairaus amžiaus pacientams, norintiems saugiai ir efektyviai išsigydyti šią ligą be ypatingų kasdienių pastangų. Žinoma, yra kiti gydymo būdai, kaip vietiniai tepalai ir skysčiai, geliai, lakai, augaliniai vaistai bei chirurginis nago plokštelės pašalinimas. Vis dėlto, pastarieji metodai nėra pakankamai efektyvūs, kai yra pažeista visa nago plokštelė, liga įsisenėjusi.
Kokie nagų grybo gydymo lazeriu privalumai? Pirmiausia – tai saugumas ir greitis. Procedūra paprasta, nesukelianti šalutinių poveikių, o lazerio spindulys itin greitai sunaikina grybo kolonijas, nepažeisdamas tiek nago, tiek sveikųjų audinių. Be to, po gydymo terapijos pacientas yra darbingas, gali dėvėti avalynę, lakuoti nagus ar maudytis. Taip pat dar vienas itin aktualus privalumas tas, jog gydymas lazeriu tinka sergantiems lėtinėmis ligomis, kaip diabetas, inkstų ar kepenų sutrikimai“, – tvirtina Birutė Adomavičienė.
Nagų grybo profilaktika
Pasak gydytojos dermatologės, norint išvengti šios nemalonios ligos būtina prisižiūrėti, jog nagai būtų trumpi, sausi bei švarūs. Juos kirpti rekomenduojama taisyklingai, t.y. tiesiai, neapvalinant kampų. Be to, svarbu nekrapštyto aplink nagus odelių ir pašalinti seną, jau nebegyvą pėdų odos sluoksnį.
„Jei vis dėlto, nagų grybo išvengti nepavyko, ligos gydymo eigoje ir po jo, būtinai pakeiskite avalynę, kojines arba viską dezinfekuokite. Taip pat naudokite priemones, mažinančias kojų prakaitavimą, nevaikščiokite basi viešose drėgnose vietose, kaip pirtys, baseinuose, SPA centrai. Merginoms vertėtų rinktis tik patikimus manikiūro ir pedikiūro salonus, nesidalinti avalyne, kojinėmis ar nagų tvarkymo priemonėmis su kitomis“, – pataria gydytoja dermatologė.