Naglis Šulija. Apie rudenį ir orus. Pagalvojimai

Rugsėjo pradžioje įvairiausi žmonės manęs dažnai klausė – koks bus ruduo? Bobų vasara bus? Kada? Na, aš juos suprantu – šį rudenį ir aš dažnai jaučiuosi taip, tarsi vasaros nebūčiau iki soties atsivalgęs. Kažko trūksta. Tad kada ta šiluma?

Konvencinė meteorologija į šį klausimą atsakyti negali – metodika ne ta. Belieka nekonvenciniai metodai. Taigi…

Manau, kad šilti, dažnai gražūs orai bus rugsėjo pabaigoje – kai praeis šios dienos (09 17) atvėsimas ir atmosferos srautai persitvarkys. Tikėtina, kad šį savaitgalį, kitos savaitės pradžioje tai ir įvyks. Jeigu galvočiau apie Bobų vasarai tinkamą laiką, tai rugsėjo pabaigoje jis ir bus.

Kaip dažnai nutinka, laimė ilgai netrunka – jau spalio pradžioje atmosferos srautai dar kartą persitvarkys, ir prasidės šlapiasis ruduo. Greičiausiai bus ne tik šlapias, bet ir nešiltas. Visgi nereikėtų norėti, kad spalį jau sniegas kristų, todėl tiesiog spėju, kad Baltijos jūros regione bus aktyvi cikloninė veikla, vyraus Atlanto ciklonai. Vadinasi, dar nelabai šalti.

Lapkritis: pirmoji mėnesio pusė galėtų būti sausa ir ganėtinai komfortiška. Žvelgiant pro langą vaizdelis dažniausiai bus visai neblogas, todėl galima tikėtis, kad orus dažnokai lems aukštesnio slėgio sritys. Žinoma, giedresni, gražesni orai lapkritį – tai šalnos. Bet jeigu jos, tai gal ir žaliuokės miškuose? Antroji mėnesio pusė bus priešingybė pirmąjai – orai žvarbūs, kandūs, šlapi. Matyt, vėl aktyvuosis Atlanto ciklonai, tiktai šį kartą jie bus kandesni nei spalį. Galbūt vėjuoti.

Gruodžio pradžia, galbūt ir visa pirmoji jo pusė - vėl vėsi, kritulių nedaug, tikriausiai bus šalnų. Antroji gruodžio pusė – tai jau prieškalėdinis laikotarpis. Vėl šlapia, tik nemanau, kad būtų vėjuota. Gali būti, jog taškysimės po šlapdribą. Vadinasi, Kalėdų senelis vėl atkeliaus su baidare.

2020 09 17, Vilniuje

Autorius: Naglis Šulija 


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2020-09-17 17:55:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atspeti gali tik labaiJautrus ir praeje nemaza gyvenimo kelia ...Tai Genealus ir paprasti zmones.jie tikri meterologai .ka sako rytojus .PAJAUSIME RYTOJ .NES GERIAUSIA DIENA YRA ŠI DIENA .KADA BET KOKS ORAS AR SAULE AR LIETUS .GRUDINKIMES.JEIGU IR ŽIEMA APSILANKYTU TAI IR VIRUSAI NEPULTU ...YPATINGAI KADA VISKAS PAS VOSATOS VALDOVA SUKURTA DESNINGAI ....
Atsakyti
0

A
Ačiū
2020-09-19 00:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šneka bet nieko nepasako trintukas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų