VšĮ Nacionalinis kraujo centras informuoja, kad sustabdytas ŽIV infekcijos perdavimas per donorų kraują. Ištyrus atlygintino donoro kraują šiuo metu pasaulyje pažangiausiu metodu – nukleino rūgščių tyrimu, buvo nustatyta ankstyvoji ŽIV infekcijos fazė. Tuo tarpu mažiau jautresnis tyrimas, atrankinis serologinis, buvo negatyvus. Donoro kraujas taip pat buvo ištirtas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre, kuriame buvo patvirtinta ŽIV infekcija. Iš šio donoro paimtas kraujas LR teisės aktų nustatyta tvarka – nurašytas ir sunaikintas.

VšĮ Nacionaliniame kraujo centre ir jo filialuose donorų kraujas tiriamas šiuo metu pasaulyje pažangiausiu metodu – nukleino rūgščių tyrimu. Centre naudojama itin jautri nukleino rūgščių tyrimo metodika, leidžianti iki minimumo sumažinti virusų neaptikimo laikotarpį. VšĮ Nacionaliniame kraujo centre naudojama nukleino rūgščių tyrimo metodika leidžia ŽIV virusą nustatyti mažiau nei po 6 parų nuo galimo užsikrėtimo.

Pasak VšĮ Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Vytenio Kalibato, VšĮ Nacionalinis kraujo centras nuo pat jo įkūrimo pradžios deda visas pastangas užtikrinti maksimalų kraujo saugumą. Tik tuomet, kai įgyvendinamos dvi pagrindinės sąlygos – neatlygintina kraujo donorystė ir taikomi pažangiausi kraujo tyrimo metodai – galima užtikrinti maksimalų kraujo ir jo komponentų saugumą.

REKLAMA

VšĮ Nacionalinis kraujo centras – didžiausia kraujo donorystės įstaiga mūsų šalyje. Šiuo metu įstaiga iš donorų kraujo pagamintais kraujo komponentais aprūpina visas Lietuvos ligonines. VšĮ Nacionalinis kraujo centras yra pirmoji kraujo donorystės įstaiga Lietuvoje, sertifikuota pagal ISO 9001:2008 standarto reikalavimus kraujo komponentų ir preparatų gamybos ir jų tiekimo sveikatos priežiūros įstaigoms srityje.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų