REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
25
19-metė Kamėja nėščia tapo dvyliktoje klasėje (tv3.lt fotomontažas)

Šiauliuose gyvenanti 19-metė Kamėja Balcerienė su vyru Luku visai neužilgo ant rankų sūpuos savo pirmą vaikelį. Šiais metais dvyliktą klasę baigusi mergina pripažįsta visada norėjusi būti jauna mama ir džiaugiasi, kad jos svajonė sukurti šeimą taip greitai tapo realybe.  

25

Šiauliuose gyvenanti 19-metė Kamėja Balcerienė su vyru Luku visai neužilgo ant rankų sūpuos savo pirmą vaikelį. Šiais metais dvyliktą klasę baigusi mergina pripažįsta visada norėjusi būti jauna mama ir džiaugiasi, kad jos svajonė sukurti šeimą taip greitai tapo realybe.  

REKLAMA

Dar visai neseniai Kamėja atsiėmė brandos atestatą ir pasibaigė mėnesį trukusius vizažo kursus. Ateityje ji planuoja dirbti grožio srityje, tačiau kol kas visas būsimos mamos dėmesys yra sutelktas į mažojo stebuklo laukimą.

Šeštą nėštumo mėnesį skaičiuojanti mergina sutiko su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalinti savo istorija ir papasakojo, kaip į santuoką ir nėštumą reagavo jos artimieji ir pažįstami.

Susižadėjo sulaukusi pilnametystės 

Su savo vyru Kamėja susipažino būdama 16-kos metų. Nors judviejų šeimos buvo pažįstamos kone visą gyvenimą, su Luku ji rimčiau bendrauti pradėjo 2019 metais, kai kartu pateko į tą pačią draugų kompaniją. Kaip prisimena mergina, jų, kaip draugų, statusas truko neilgai, nes šilti jausmai užsiplieskė labai greitai.

REKLAMA
REKLAMA

Mergina neslepia, kad nors tuo metu buvo dar labai jauna, draugystę nuo pat pradžių vertino labai rimtai. Atsakingą požiūrį į santykius, jos teigimu, visada rodė ir jos vyras, kuris, vos Kamėjai tapus pilnamete, paprašė jos rankos.

REKLAMA

„Praėjus savaitei po mano 18-to gimtadienio Lukas man pasipiršo Radviliškio apžvalgos bokšte. Parinko sentimentalią vietą, nes ten buvo mūsų pirmas pasimatymas. Pasipiršimas man nebuvo labai netikėtas, nes mes iškart pradėję draugauti kalbėdavome apie vestuves ir šeimą. Kai nuvažiavom į tą vietą, jau supratau, kad kažkas ne taip vyksta, nes Lukas labai jaudinosi“, – prisimena mergina.  

Pora nusprendė nieko nelaukti ir jau po keturių mėnesių sumainė aukso žiedus. Amžiną meilę vienas kitam jie prisiekė Šiaulių rajono metrikacijos rūmuose, o vėliau santuoką dar kartą įprasmino pagal jų priimtam tikėjimui būdingas tradicijas. 

REKLAMA
REKLAMA

Kartu apsigyveno po vestuvių

Prieš vestuves mergina dar gyveno pas tėvus, tačiau po truputį vežėsi savo daiktus į vyro butą. Iškart po šventės sutuoktiniai apsigyveno kartu.

„Vestuvių naktį jau keliavau pas Luką ir mano daiktų pas tėvus nebeliko. Kartu ir apsigyvenome vestuvių dieną tvarkingai, krikščioniškai. Mes ir lytinių santykių neturėjome iki vestuvių“, – dalijasi ji.  

Paklausta, kaip tėvai reagavo į judviejų norą susituokti jai dar nebaigus mokyklos, Kamėja sako, kad pradžioje šeimai kilo klausimas, ar mergina tam nėra per nauja, tačiau jie tam neprieštaravo ir palaikė jos sprendimą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano tėvai niekada nebuvo prieš, jie tiesiog atliko savo pareigą, pašnekėjo, norėjo įsitikinti, ar aš tikrai esu pasiruošusi, ar tikrai rimtai žiūriu į tą draugystę ir ar tikrai noriu tuoktis.

O kalbant apie pasipiršimą, pamenu, man grįžus namo, mama sėdėjo ant lovos ir dar nieko jai nepasakius, ji sako: „Tau pasipiršo“. Pas ją netgi buvo kažkokia nuojauta, kad būtent tą dieną man pasipirš.

Po poros minučių atėjo tėtis, pamatė mamą ir sako: „Tai jau susižadėjot?“ Pas juos buvo kažkokia nuojauta ir neatrodė, kad labai nustebo. Atrodė, kad jau laukė“, – šypsosi Kamėja.  

REKLAMA

Apie nėštumą sužinojo 12-oje klasėje

Mergina pasakoja visą laiką norėjusi ištekėti ir susilaukti vaikų būdama jauna. Todėl po vestuvių jie su vyru iš karto pradėjo kurti ateities planus ir kalbėti apie vaikelį. Nors tuo metu Kamėja dar buvo dvyliktoje klasėje, sutuoktiniai nusprendė nieko nelaukti ir pabandyti susilaukti vaikelio dar šiais metais. 

„Pasitarėm su Luku, kad geriau planuoti tada, kai mano mokslai jau eis į pabaigą, nes neaišku, ar nebus sudėtinga tvarkytis su pykinimu ir panašiai.

REKLAMA

Mes kažkaip taip ir numatėm, kad mano mokslai bus link pabaigos ir, kad egzaminus laikysiu jau tada, kai nėštumas bus labiau pastebimas. Taigi pradėjau lauktis būdama 19-kos ir  pasigimdysiu dar šiais metais“, – sako pašnekovė.  

Tai, kad laukiasi, mergina sužinojo penktoje nėštumo savaitėje. Kamėja sako jokių požymių nejutusi, o galimą nėštumą išdavė tik vėluojančios mėnesinės. Nors abu su vyru labai troško susilaukti vaikelio, mergina nesitikėjo, kad taip greitai pavyks išvysti taip išsvajotas dvi nėštumo testo juosteles.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai pradėjom planuoti, buvom nusiteikę blogiausiam, nes, atrodo, ir aplinkui daug kas persileidžia, sunkiai pastoja, tai nusiteikėm, kad tikrai nebus taip lengva. Tačiau pavyko labai greitai. Tai, žinoma, labai nustebino. Kai man jau ilgesnį laiką neprasidėjo mėnesinės, kartu važiavome pirkti testo.

Pirmiausiai nusipirkome vieną, bet jis atrodė brokuotas, nors jau rodė dvi juosteles. Tada pagalvojome, kad nusipirksime kitokį, bet jis irgi rodė, kad esu nėščia. Lukas sakė, kad jam tuo metu nutirpo kojos, jis negalėjo patikėti, kad taip greitai viskas pavyko“, – prisimena mergina.  

REKLAMA

Egzaminus laikė būdama nėščia

Kamėja džiaugiasi, kad tiek nėštumo pradžioje, tiek dabar, esant šeštame mėnesyje, nejaučia pykinimo ar silpnumo. Pasak merginos, vis didėjantis pilvelis nė kiek netrukdė jai išsilaikyti egzaminus ir sėkmingai pabaigti mokslus.

„Mano pilvukas pradėjo ryškėti tik kokiam ketvirtam mėnesyje, kai jau prasidėjo egzaminai. Todėl nei mokytojai, nei klasės draugai nelabai ką spėjo pamatyti, nors aš ir neslėpiau. Mano kelios draugės pradėjo įtarinėti, nes per šimtadienį negėriau alkoholio.

REKLAMA

Tačiau šiaip jokios kalbos, net jei kažkas ką nors ir kalbėjo, iki manęs neatėjo. Mokytojai sužinojo vėliau, kai aš jau paskelbiau internete. Tai jie džiaugėsi, pasveikino mane. Nes jau vis tiek, kai esi ištekėjusi, šiek tiek kitaip žiūri.

Dabar, kai ėjau atsiimti atestato, pasveikino ir pavaduotoja. Ji man sakė: „Kokia tu šaunuolė. Ir ištekėjai, ir laukiesi, ir visus egzaminus išlaikei. Bent jau iš mokytojų pusės viskas buvo labai gražiai“, – šypsosi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto mergina neslepia, kad kiek kreivų mokytojų žvilgsnių jai teko sulaukti tuomet, kai susituokė: „Buvo viena mokytoja, kuri prisipažino, kad pasišnekėdavo su kitais mokytojais, kad jau laukia mano pilvuko, nes manė, kad ištekėjau „iš reikalo“, o ne iš meilės.“

Kamėja pasakoja, kad pasidalijusi naujienomis apie vestuves ir nėštumą socialiniuose tinkluose, sulaukė daug žinučių iš kitų jaunų merginų, kurios taip pat trokšta sukurti šeimą, tačiau dar nedrįsta to daryti. 

REKLAMA

„Merginos rašė, kad esu joms drąsos ir motyvacijos pavyzdys, nes jos irgi kaip ir nori, bet bijo visuomenės požiūrio. Atrodo, tie stereotipai gąsdina žmones“, – teigia pašnekovė.  

Džiaugsmingos tėvų reakcijos

Paklausta, kaip į žinią apie nėštumą reagavo jos tėvai, mergina sako, kad ši naujiena jų pernelyg nenustebino. Tačiau abiejų šeimos žinią priėmė labai džiugiai ir jau nekantrauja susitikti su būsimu anūku. 

„Dvylika savaičių mes nesakėm, nes bijojome, kad kažkas gali būti negerai. Laukėme pirmos echoskopijos ir tik įsitikinę, kad vaikeliui viskas gerai, pranešėme šią naujieną mūsų abiejų tėvams.

REKLAMA

Nuvežėm dėžutes, kuriose buvo vaikiški rūbeliai ir parašėm skirtingus raštelius, pavyzdžiui, viename buvo parašyta, kad „jūsų siunta jau pakeliui“, vaikelio gimimo data ir „atsiėmimo kodas – mes seneliai“.

Įdėjom dar echoskopo nuotrauką ir įteikėm tėvams. Mano tėvai atrodo, kad nenustebo, sakė, kad jau laukė, kol pranešim. O Luko tėvai pradžioje net nesuprato, kas čia yra, bet vėliau labai apsidžiaugė dėl pirmojo anūko“, – pasakoja Kamėja.  

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu jauna šeima gyvena laukimu ir skaičiuoja kiekvieną dieną iki susitikimo su naujuoju šeimos nariu. Pasak Kamėjos, svarbiausia, kad sūnus pasaulį išvystų sveikas, o paklausta, ar ateityje svajoja turėti daugiau vaikų, sako, kad viską parodys gyvenimas.

„Kiek su Luku svajodavom, visada galvojom, kad norėtume dviejų vaikų – berniuko ir mergaitės. O dabar jau žiūrėsim, kaip bus, reikia pirmojo vaikelio sulaukti, pažiūrėti, ar nebus per daug sunku. Galbūt visą tą meilę norėsis atiduoti vienam vaikeliui ir nedalinti jos“, – šypsosi būsima mama.

„Paklausta, ko norėtų palinkėti savo jaunai šeimai, Kamėja sako šiuo metu trokštanti tik kelių dalykų: Norėčiau palinkėti sveikatos, nes svarbiausia, kad vaikelis pasaulį pasiektų sveikas. O šiaip kantrybės, nes, manau, kad pradžioje tikrai nebus lengva. Ir, taipogi, meilės, kad su vyru nepamirštume vienas kito. Nes, manau, kad jeigu poroje santykiai bus geri, tai ir šeimoje atmosfera bus gera.“

Daugiau Kamėjos gyvenimo akimirkų galite pamatyti jos „Instagram“ paskyroje paspaudę čia

Wow..reikejo studijuoti, pagyventi,selsti,pamatyti pasaulio,..dabar is " vystiklu i vystiklus", zinoma,cia jusu gyvenimai.Bus visko,ir asaru ir juoko ir gailescio,kad " studente" istekejai.Dabar atrodo,kad kiti durni,nieko nesupranta,tik AS..tik Mes protingi. O,gal ir gerai viskas seksis. Kaip noreti taip,savo jaunyste seimoje "praleisi.". Ateis hormonu siautejimas ir seimos issiskiria..daugiausiai.Praeina meile,jausmai dingsta...o,tada norisi buti jauna,selsti,su draugais iskylauti,buti nepriklausoma,bet yra kaip yra.As linkiu meiles,sekmes supratimo...bukite laimingi.
Nėra kuo čia girtis .Vaikas ir vedybinis gyvenimas ne žaidimas .Svajot visos sugebam .Bet išlaikyt tai dėja ne visi .Dabar atrodo jai pasaka .Bet kaip dusidurs su realybe vaiko auginimu išoks į tutina ir sukksis kaip voverė rate ar tada atlaikys.
O kodel va kekše? Gi draugavo, ištekejo, planavo vaika, viskas kaip ir turi buti, ar cia pagal jus kekse nes pasigimdys jauna?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų