• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prieš kelias savaites užgeso fitoterapeuto Juozo Ruolios gyvybė, o gegužės 21-ąją mirė ir buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė.

Vos prieš kelias savaites užgeso fitoterapeuto Juozo Ruolios gyvybė, o gegužės 21-ąją mirė ir buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė.

REKLAMA

Ar insultas dažnai nusineša gyvybes ir kaip užkirsti jam kelią? Apie tai tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su VUL Santaros klinikų gydytoju neurologu Ryčiu Masiliūnu ir VUL intervenciniu radiologu Giviu Lengveniu.

Aneurizmos pavojus

Laidoje pasikalbėjome ne tik apie insultą, bet ir apie aneurizmo riziką. Radiologas Givi Lengvesnis sako, kad aneurizma – klastinga ir pavojinga. „Tai maišelis ant arterijos, prie pat galvos smegenų esančių arterijų, kuriose yra didelis spaudimas. Ten yra silpna vieta.

Netikėtai, gyvenimo eigoje, ji plyšta. Tas plyšimas yra labai pavojingas, jis sutrikdo smegenų veiklą, smegenų skysčio apytaką ir reikalauja labai skubaus gydymo“, – sako gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Gali reikėti operacijos

Jam antrina neurologas R.Masiliūnas: „Gali būti, kad plyšus aneurizmai prireiks net neurochirurginės operacijos. Tai – hemoraginio insulto rūšis.

REKLAMA

Aneurizmos plyšimui būdingas perkūno trenksmo galvos skausmas, žmogus gali netekti sąmonės, gali net pasišlapinti, paleisti vidurius. Tokiu atveju būtina kreiptis į medikus.“

Medikai sutartinai tvirtina, kad aneurizmos plyšimas nėra mirties nuosprendis, o atsistatymo galimybės – net didesnės nei išeminio insulto.

„Vis tik prisiminkite, kad aneurizmą nuo įprasto galvos skausmo skiria kitoks pojūtis. Ypač atkreipiame dėmesį ir kitaip vertiname pacientus, kurie sako, kad galvos skausmas atsirado visai kitoks, sustiprėjo. Tada būtini papildomi tyrimai bei neurologo konsultacija“, – įsitikinę medikai.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kaip apsisaugoti nuo insulto ir kokie būdai gali padėti užkirsti kelią, kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Tinklalaidę galite žiūrėti TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:56 kaip atskirti infarktą nuo insulto 02:00 keturios auksinės valandos 03:15 trombų šalinimas 04:00 medicinos pokyčiai Lietuvoje 07:00 insultas pakerta vis jaunesnius 10:30 įsimintiniausias pacientas 15:00 klaidos, kurias daro artimieji 17:40 liekamieji reiškiniai po insulto 20:40 insultas pakeičia gyvenimą 23:00 antrasis insultas 25:00 aneurizmos grėsmė 30:00 aneurizmos gydymas 34:00 magnetinio rezonanso tyrimas 38:00 antroji laidos dalis, pokalbis apie spazminius skausmus 40:00 Irmantas Aleksa apie dažniausius skausmus

 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų