• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meilės ir ištikimybės simbolis

Fišerio neišskiriamieji (Agaporniai) - meilės paukščiai, kaip juos vadina anglai. Tai papūgos, kurios yra meilės ir ištikimybės simbolis. Jokios kitos papūgėlės taip nepripranta viena prie kitos, kaip neišskiriamieji; net kritus partneriui kitas paukštelis išlieka jam ištikimas visą likusį gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Gamtoje jie gyvena Pietvakarių ir Pietryčių Afrikoje. Gyvena dideliais būriais kalnų šlaituose, netoli vandens telkinių. Kadangi jų kūnas nepritaikytas tolimiems skrydžiams, paukščiai yra gana sėslūs.

REKLAMA

Į Europą jie atkeliavo devyniolikto amžiaus pradžioje. Kadangi paukšteliai yra gana nelepūs, jie gana greitai paplito po visą Europą. Tuo tarpu Lietuvoje jie atsirado tik XX amžiaus antroje pusėje.

Labiausiai paplitusi spalva ryškiai žalia-salotinė, bet yra ir mėlynų, geltonų ir kitų spalvų. Geromis sąlygomis papūgėlės gyvena 15 metų ir daugiau. Veisiasi gerai, lytiškai subręsta 8-10 mėnesių, poruojasi sulaukę daugiau kaip vienerių metų. Vaikus veda 7-9 metus.

REKLAMA
REKLAMA

Susiporavusi pora nemėgsta nei kitų papūgų nei kitų gyvūnų. Savo teritoriją gina entuziastingai ir aršiai, supykę gali ir įkirsti. Geriausia laikyti porelę. Jei auginsite vieną paukštelį, tai visą savo dėmesį ir meilę jis skirs jums. Bet jei jūs jam skirsite nepakankamai dėmesio, paukštelis depresuos ir to gali kristi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienai porelei geriausia parūpinti vidutinio dydžio (80x40x50) narvelį. Geriausia lesinti specialiais lesalais, skirtais vidutinėms papūgoms. Būtinai įberkite į kokį nors indelį specialaus smėliuko, nes tai gyvybiškai svarbu paukštelio virškinimui. Vanduo girdyklėlėje visada turi būti šviežias ir dukart dienoje keičiamas, o kai turi mažylių - ir dar dažniau. Žiemą siūloma į vandenį lašinti vitaminų. Jei vanduo labai chloruotas, iškart įpylę neduokite, palaikykite pusdienį. Prie maisto papildomai siūlome duoti morkų, obuolio, žalumynų, virto kiaušinio, riešutų ir uogų. Peršėrimas kenkia taip pat kaip ir badavimas. Dienos dozė vienam paukščiui yra apie 30g grūdų. Taip pat į narvą būtina pakabinti specialaus mineralinio akmens ar sepijos (natūralios jūros kriauklės snapui galąsti). Baseino nuolat nelaikyti, kad negertų nešvaraus vandens. Lesinti ir valyti reikėtų tuo pačiu laiku, nes Agaporniai mėgsta griežtą dienotvarkę.

REKLAMA

Jeigu pastebėjote kad, paukštelio plunksnos pasipūtusios, akys užmerktos, dingo apetitas, pastoviai snūduriuoja – reiškia paukštis serga. Jeigu laikote porelę, sergantį izoliuokite nuo sveikojo. Pridenkite ir šildykite narvelį. Patys gydyti nerizikuokite, geriau parodykite veterinarui. Dažniausiai Agaporniai serga virškinimo sutrikimais, viduriavimu, peršalimu, gripu gali užsikrėsti ir nuo žmogaus. Jautrūs perkaitimui saulėje. Šiaip tai Agaporniai nėra lepūs ligoms, bet kaip ir visi gyvūnai jautrūs skersvėjams. Todėl nestatykite narvelio kur yra skersvėjo pavojus. Užterštas ir pasenęs maistas, stresai ir kiti neigiami faktoriai trumpina paukštelių gyvenimo amžių.

REKLAMA

Įsigiję naujus paukštelius nepulkite ant jų, negaudykite jų, leiskite apsiprasti. Agapornius atskirti gana sunku, patelė truputi stambesnė, ryškesnė, tupi plačiau išsiskėtusi, baikštesnė. Agaporniai nelaisvėje peri inkilėlyje. Patelė padeda 4-6 kiaušinius, o perina 20-24 dienas. Kiaušinių nelieskite, nes taip galite pražudyti jauniklius. Patelė visą laiką rūpinasi kiaušiniais, varto juos, šildo, tik naktimis retkarčiais ją pakeičia patinas. Mažyliai išsilupa pliki ir negražūs, bet gana greitai apsiplunksnuoja, nors iki pilno subrendimo nebūna tokie ryškūs ir gražūs kaip jų tėvai.

www.gyvunai.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų