Medikai skubiai kreipiasi į lietuvius: labai reikalinga pagalba

Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojai skubiai kreipiasi į Lietuvos žmones ir visus persirgusius COVID-19 prašo palengvinti gydymą kitiems sergantiesiems.

Kauno klinikų Kraujo centro „Facebook“ paskyroje rašoma, kad skubiai reikalingi B ir AB kraujo grupių donorai, kurie yra persirgę COVID-19 ir gali padovanoti imuninės kraujo plazmos.

„Galinčius atvykti kviečiame registruotis telefonu: 8-37 32 65 00 ir atkreipti dėmesį į žemiau pateiktą informaciją. Taip pat visų prašome pasidalinti ir šiuo įrašu.

Kas gali tapti imuninės plazmos donoru?

Asmenys, persirgę COVID-19, praėjus ne mažiau nei 14 dienų nuo visiško pasveikimo arba neigiamo testo rezultato iš nosiaryklės PGR metodu.

Kada imuninės plazmos donacija negalima?

Jei asmuo sirgęs arba sergantis aktyvia, lėtine ar pasikartojančia liga, piktybiniais susirgimais, hepatitu B ar C, sifiliu, ŽIV.

Moterys po buvusių nėštumų ar gimdymų kraujo plazmos donuoti negali.

Turi būti praėję ne mažiau nei 4 mėnesiai po operacijos, tatuiravimo, auskarų vėrimo ar endoskopinio ištyrimo. Imuninė plazma neimama iš žmonių, neatitinkančių bendrųjų reikalavimų kraujo donorystei, kurie įvertinami apžiūros Kraujo centre metu. Atsižvelgiama į donorų kraujo spaudimą, pulsą ir hemoglobino koncentraciją kraujyje.

Atkreipiame dėmesį, kad tiek kraujo donorystė, tiek imuninės kraujo plazmos donacijos pandemijos laikotarpiu yra saugios. Kauno klinikų Kraujo centre taip pat užtikrinamos maksimalios infekcijų kontrolės sąlygos“, – rašoma Kauno klinikų Kraujo centro paskyroje.


Rašyti komentarą...
M
Marijona.
2021-01-15 15:33:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pamazu lenda ylos is maiso.Kodel niekada netruko kraujo ""TAIS BLOGAIS RUSU LAIKAIS""??Tad mokekit, kaip mokejo uz krauja tais laikais.Bet kai ko nors reikia tai tuomet kreipiasi i tuos kuriu niekad nevertino.Tad tegul EINA IR DUODA KRAUJA VISAS SEIMAS,TEISMU PONAI, tegul duoda po kokius 0,500litr.Juk gaudami tokius atlyginimus greitai atstatys krauja, bet tegul nejiesko KVAILIU.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų