• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Emma Aherne sakė, kad jos 14 mėnesių sūnui Jayce buvo diagnozuotas vaikų uždegiminis daugiasisteminis sindromas – sveikatos būklė, sukelianti viso kūno patinimą.

Emma Aherne sakė, kad jos 14 mėnesių sūnui Jayce buvo diagnozuotas vaikų uždegiminis daugiasisteminis sindromas – sveikatos būklė, sukelianti viso kūno patinimą.

REKLAMA

Mama įspėjo kitus tėvus po to, kai jos kūdikis susirgo šia nauja liga, kuri gali pasireikšti vaikams, užsikrėtusiems Covid-19. Emma Aherne sakė, kad jos 14 mėnesių sūnus Jayce susirgo vaikų uždegiminiu daugiasisteminiu sindromu (PIMS), liga, kai ištinsta visas vaiko kūnas.

Kai kūdikis sukarščiavo, mama liko rami

Po kelių dienų jį išbėrė, tačiau ji vis dar buvo tikra, kad nėra dėl ko jaudintis. Tik tada, kai mažasis Jayce, vos nurijęs vaistus, juos tuoj pat išvėmė, jis buvo greitai nuvežtas į ligoninę, kurioje praleido penkias dienas, rašo mirror.co.uk.

Emma sakė: „Trečiadienį, lapkričio 10 dieną, mano sūneliui buvo nustatytas teigiamas Covid‐19 testas. Ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį kūdikiui laikėsi aukšta temperatūra ‒  nieko neįprasto, jis vis dar valgė, gėrė ir buvo labai geros formos. Sekmadienį jam ant kelių atsirado bėrimas.

REKLAMA
REKLAMA

Mane apėmė bloga nuojauta ir iškart paskambinau gydytojui, o šis mane nuramino, kad tai „normalu“ ir „nėra dėl ko jaudintis. Tą dieną ir naktį gydytojui skambinau dar tris kartus ir netgi išsiunčiau bėrimo nuotraukas, tačiau jam buvo paskirti tik antihistamininiai vaistai, kurių negalėjome pasiimti iki ryto“.

REKLAMA

Mama tęsė: „Devintą valandą vakaro kažkas mums atnešė antihistamininių vaistų, bet sūnus iš karto juos išvėmė ir tada aš supratau, kad būtina vykti į ligoninę, nes baiminausi, kad jam galbūt yra  sindromas, apie kurį buvau skaičiusi prieš šešis mėnesius ‒ tai multisisteminis uždegiminis sindromas. Skaičiau apie požymius (išbėrimas ir aukšta temperatūra) ir apie tai, kad tai vis dažniau pasireiškia vaikams, jiems diagnozavus Covid-19.

REKLAMA
REKLAMA

Mus tuoj pat nusiuntė į ligoninės priimamąjį. Sūnui buvo diagnozuotas PIMS, tai yra vaikų uždegiminis daugiasisteminis sindromas, ko aš ir baiminausi. Jis penkias naktis praleido ligoninėje ir gavo geriausią priežiūrą, bet ilgai turės vartoti vaistus ir reikės pasitikrinti širdį“.

Įspėja kitus tėvus

Emma dabar perspėja kitus, jog jie žinotų apie PIMS ir kad galėtų anksti pastebėti ligos simptomus. Ji sakė: „Noriu, kad tėvai žinotų apie PIMS, jei neduok Dieve, kas nors panašaus atsitiktų. Labai svarbu anksti diagnozuoti, nedelskite ir tuoj pat kreipkitės į ligoninę, jei jūsų vaikui pasireiškia šie simptomai, užsikrėtus  Covid‐19. Mūsų mažasis Jayce yra kovotojas, jis paskutinę dieną ligoninėje net žengė savo pirmuosius žingsnius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų