Magišką dieną Nausėdienė sužibo elegancijos spinduliuose: sužavėjo kuklumu

Magiškąją 2020 metų vasario 20  dieną, ketvirtadienį, Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ pristatyta drabužių dizainerio Giedriaus Paulausko paroda „Laisvės kariai“. Joje pirmą kartą visuomenei pristatomas šešerius metus trukęs istorinis dizaino tyrimas ir jo rezultatai: atkurta partizanų uniforma ir simbolika.

50

Karinių drabužių rekonstrukcija leidžia atgaivinti istoriją. Gilintis į šią sritį dizainerį paskatino tai, kad senelis Jonas Lukošiūnas buvo partizanas.

(50 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Parodų salėje „Titanikas“ pristatyta drabužių dizainerio Giedriaus Paulausko paroda „Laisvės kariai“

Progos apsilankyti renginyje nepraleido ir Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Šį kartą ji kaip visuomet susirinkusius žavėjo savo kukliu, tačiau ypač elegantišku stiliumi. D. Nausėdienė parodai pasirinko juodos spalvos kostiumėlį, kurį pagyvino viena iš mėgstamų sagių.

Tai nėra paprasta segė, tokias nešioja tik Birutietės (Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga). Diana Nausėdienė yra jų globėja ir Garbės narė.

Birutiečių skiriamasis ženklas būtent tokia – sidabrinė segė – rūtos šakelė su karūna. Ši tradicija atėjo iš tarpukario Lietuvos. Ponia D. Nausėdienė segėjo ypatingą – sidabrinę su paauksuota karūna. Tokia suteikiama tik Garbės narei.

Atiduoda pagarbą partizanams

Žvelgiant į nespalvotas nuotraukas, sunku nustatyti uniformos spalvą, dizainą, o originalių uniformų nėra išlikusių Lietuvos muziejuose. Tačiau archyvuose aptiktuose dokumentuose, laiškuose,  autorius atrado smulkias detales, kurias sulipdžius į visumą, gavo reikalingus atsakymus. Atkuriant uniformas, remtasi tik tikrais faktais, tad galima akcentuoti, kad buvo atliktas išsamus istorinis dizaino tyrimas.

Parodoje eksponuojama ne tik partizano uniforma, bet ir Lietuvos muziejų saugyklose saugomi eksponatai, dokumentai, nuotraukos, kuriose matomi jauni veidai, galbūt ne profesionalių karių, bet iš visų jėgų kovojusių už Lietuvos laisvę.

„Šia paroda atiduodu pagarbą partizanams, ryšininkams bei visiems kovotojams už Lietuvos laisvę. Kuo aiškiau juos prisiminsime, tuo stipriau jie bus gyvi mūsų atmintyje“, – pasakoja parodos autorius, dizaineris Giedrius Paulauskas.


Rašyti komentarą...
z
zyle
2020-02-20 23:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suspindo? Paprastai apsirengė. Baikite skiesti
Atsakyti
-1

D
Dieve
2020-02-20 22:09:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokia elegancija....kur ji....??? Apie rubus neturi jokio sopracio
Atsakyti
-2

s
stribas
2020-02-22 05:59:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokių uniformų tipiškas Ltsr banditas nedėvėjo ir vėl pachazuka
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų