Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje gyvenančiai Lukrecijai – devyneri, tačiau jos vaikystė, toli gražu, neprimena laimingos ir nerūpestingos. Sulaukus vos trijų metų, mergytei medikai diagnozavo itin retą ligą – autoimuninį encefalitą prieš NMDS receptorius. Priežastis iki šiol, net praėjus ir šešeriems metams, nėra aiški. Tačiau dėka visų geros valios žmonių šiandien Lukrecija yra padariusi ypač ryškią pažangą.

Vilniuje gyvenančiai Lukrecijai – devyneri, tačiau jos vaikystė, toli gražu, neprimena laimingos ir nerūpestingos. Sulaukus vos trijų metų, mergytei medikai diagnozavo itin retą ligą – autoimuninį encefalitą prieš NMDS receptorius. Priežastis iki šiol, net praėjus ir šešeriems metams, nėra aiški. Tačiau dėka visų geros valios žmonių šiandien Lukrecija yra padariusi ypač ryškią pažangą.

REKLAMA

Lukrecija – viena iš nuostabių TV3 labdaros projekto „Išsipildymo akcija“ herojų. Mergytės mama Dovilė šiai dienai negali nuslėpti džiaugsmo, o ir to daryti tikrai neketina. Dėka geros valios žmonių ir „Išsipildymo akcija“ renginio, Lukrecija pradėjo tarti pirmuosius žodžius.

REKLAMA

Pradėjo kalbėti

Dovilė pasakoja, kad šiuo metu jos dukros sveikata stipriai gerėja, o dar prieš metus ji galėjo nueiti vos šimtą metrų, o štai dabar ji pati įveikia net kilometrą ar du.

„Ji šokinėja ant batuto, laiko pusiausvyra. Jos rezultatais džiaugiasi visi reabilitacijos centrai, kadangi pokyčiai yra akivaizdūs. Tai dar labiau įpareigoja nepasiduoti ir stengtis iki paskutiniųjų atstatyti pilnumoje visas funkcijas. Juk ji tiek daug pasiekė, todėl ir toliau tikimės išlaikyti pilną tempą“, – patikina Lukrecijos mama.

Dabar mergaitė penkis kartus per savaitę lankosi pas logopedą, po du kartus per savaitę užsuka ir ergo terapeutas bei kineziterapeutė. Lukrecija lanko ir jojimą, nes arkliai jai ypač patinka.

„Aš tikiu, kad po gerų metų mes išgirsime, kaip gerai kalba Lukrecija ir tuomet garsiai galėsiu padėkoti visiems žmonėms“, – šypsenos neslepia Dovilė.

REKLAMA
REKLAMA

Prašo žmonių pagalbos

Galimybė kalbėti yra tai, ko šiuo metu labiausiai trokšta aštuonmetės mama. Lukrecijos istorija prasidėjo 2014 metais. Iki tol sveika buvusi mergytė labai greitai pasikeitė. Tada jai buvo vos treji su puse.

Tiesa, įvairioms reabilitacijoms ir specialistams yra reikalinga nemenka pinigų suma, kurios šeima šiai dienai neturi. Prisidėti prie lengvesnės Lukrecijos ateities visi norintys gali būdais, kurie yra nurodyti teksto pabaigoje.

Primename anksčiau aprašytą Lukrecijos istoriją mūsų portale:

Mama, pasakodama apie mergytę, tuomet neslėpė emocijų: „Liga truko 4 metus, mano širdis plyšo tūkstančius kartų, juk Lukrecija nyko dienomis, o kartais ir valandomis, vėl gėrėjo ir vėl blogėjo.

Per 4 metus Lukrecijai buvo taikyta begalė gydymo: 12 metilprednizalonų terapijų, 2 imunoglobulinų terapijos ir 13 chemoterapijų.

Atlikta 14 magnetinių rezonansų ir begalės kitų tyrimų. Labai gerai prisimenu vieną dieną, kai ją neinančia nešėmės į intensyvios terapijos skyrių pirmą kartą lašinti Rituximab chemoterapijos, juk reikėjo sunaikinti imunitetą, kuris naikino ją.

REKLAMA
REKLAMA

Po 10 valandų lašinimo Lukrecija atsistojo ir išėjo savo kojomis – tai buvo pirmas mūsų kelionės Stebuklas. Valio tai padeda, mano širdyje grojo trimitai. Mes visada gyvenome su viltimi ir tikėjimu, kad nekviesta viešnia iškeliaus. 

Chemoterapija padėdavo, bet tai buvo laikina, jom pasibaigus vėl blogėdavo, sulašinus gerėdavo ir taip kaip užburtam rate bėgome, kaip pelytės nuo vieno lašinimo iki kito.

Bet visada labai meldėme, prašėme Dievo palaimos, kad liga sustotu, kad daugiau nereikėtų chemoterapijų, kad daugiau nereikėtų vaistų ir 2017 metų vasaris tapo mūsų antru gimtadieniu. Liga sustabdyta!!!

Dažnai mūsų klausia, o tai onkologinė liga, genetinė, o gal skiepai – atsakymas yra ne. Mes iki šiol nežinome, kodėl tai atsitiko, tačiau šiandien labiausiai norime Jūs pakviesti sekti mūsų kelionę link geresnio rytojaus. Ir padėti mums pervedant 2% gyventojų pajamų mokesčio, Jums tai nieko nekainuoja, o mums tai didelė pagalba", – su viltimi tuomet prašė mama Dovilė. 

REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą – geros žinios

Nors Lukrecija dabar turėtų lankyti mokyklą, deja, ją stabdo sutrikimai ir ligų puokštė. Ji sunkiai vaikšto, nekalba. Kasdien su mama lankosi pas kineziterapeutę ir logopedę.

Su liga šeima kovoja jau beveik penkerius metus ir dabar mama Dovilė naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad tai yra pirmi metai, kai pavyko įveikti ligą. Magnetinis rezonansas parodė, kad Lukrecijos smegenys atsigauna.

Per penkerius metus mergytei buvo atlikta net 14 magnetinio rezonanso procedūrų. Lygiai tiek – 14 kartų Dovilė girdėjo, kad jos dukros smegenys nyksta.

„Mes visada giliai širdyje tikėjome, kad gali būti viskas gerai. Nors sunku patikėti, tačiau medikų žodžiai atrodo daug žadantys – smegenų pažeistos vietos atsistato“, – tuomet pasakojo Dovilė.

Prisidėti prie lengvesnės Lukrecijos ateities galite šiais būdais:

Skirti Lukrecijai 1,2 % GPM arba Lukrecija Linėvska; IBAN: LT407300010152522815AB Swedbank Banko kodas 73000; Swift kodas HABALT22; PAYPAL: [email protected] arba https://www.paypal.me/lukrecijai. Lukrecijos labdaros ir paramos fondas; Fondo kodas: 304924613; IBAN: LT733500010004430940. 

REKLAMA
REKLAMA

Išsipildymo akcijos paramos būdai:

AB SEB banko akcijos sąskaita LT89 7044 0600 0385 2791 Kodas 70440 Labdaros fondas „Vienybė“Įmonės kodas 192000131

„Swedbank“, AB akcijos sąskaita LT06 7300 0101 1936 4074 Kodas 73000 Labdaros fondas „Vienybė“Įmonės kodas 192000131

Luminor Bank AB akcijos sąskaita LT75 4010 0424 0261 9386 Kodas 40100 Labdaros fondas „Vienybė“Įmonės kodas 192000131

AB „Citadele“ banko akcijos sąskaita LT19 7290 0000 0170 0188 Kodas 72900 Labdaros fondas „Vienybė“

PayPal.Me/Vaikams  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų