Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, atlikusi 69 šalies kultūros ir laisvalaikio objektų tyrimą, Lietuvos banko Pinigų muziejų Vilniuje paskelbė „Draugiškiausiu muziejumi 2012“ ir apdovanojo specialiu prizu bei diplomu.
„Nepaprastai džiaugiamės tokiu Lietuvos žmonių su negalia sąjungos įvertinimu. Tai rodo, jog mūsų pastangos siekiant, kad Pinigų muziejus būtų prieinamas ir patogus neįgaliems lankytojams, jų pačių yra pastebėtos ir įvertintos“, – sako Vidmantas Laurinavičius, Lietuvos banko Pinigų muziejaus vedėjas. 2012 m. Pinigų muziejuje apsilankė apie 1,2 tūkst. žmonių, turinčių negalią (apie 5 proc. bendro lankytojų skaičiaus).
Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentė Rasa Kavaliauskaitė teigia, kad idėja išrinkti labiausiai neįgaliesiems prieinamą muziejų kilo, atsižvelgus į tai, jog 2012 m. buvo paskelbti Muziejų metais Lietuvoje. Tokie rinkimai rengiami pirmąkart. „Iš kitų muziejų Lietuvos banko pinigų muziejus išsiskiria tuo, kad jis prieinamas ne tik žmonėms vežimėliuose, bet yra pritaikytas ir kurtiesiems bei regėjimo negalią turintiems lankytojams“, – sako R. Kavaliauskaitė. Laiptus ties muziejaus įėjimu neįgaliesiems vežimėliuose įveikti padeda specialus keltuvas. Kitu keltuvu muziejaus viduje galima pasiekti skirtinguose aukštuose esančias ekspozicijos sales. Stenduose įrengti mygtukai, kuriuos paspaudę neįgalūs lankytojai, sėdintys vežimėliuose, gali į savo akių lygį nuleisti eksponuojamų monetų rinkinius ir juos apžiūrėti. Neįgaliesiems pritaikyti ir sanitariniai mazgai.
Regėjimo negalią turintiems lankytojams muziejus siūlo specialiai jiems pritaikytą audiogidą. Lietuvos banko Pinigų muziejus yra ir pirmasis Baltijos šalyse muziejus, kuriame įdiegta vertimo į gestų kalbą elektroninė sistema. Kurtiesiems lankytojams pasakojimas apie muziejaus ekspoziciją verčiamas į gestų kalbą filmukuose, kurie rodomi planšetinio kompiuterio ekrane.