Lietuvoje plinta užkrečiama liga: perspėja šiuos miestus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę (gruodžio 9–15 d.) gripo atvejų skaičius išaugo, tačiau bendras sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis išliko panašus.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje per savaitę mažai pakito. Bendras sergamumo rodiklis praėjusią savaitę siekė 61 atvejo 10 tūkst. gyventojų (ankstesniąją savaitę – 61,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų). NVSC duomenimis, pernai tuo pačiu metu (50-ąją metų savaitę) bendras Lietuvos gyventojų sergamumo rodiklis buvo didesnis ir siekė 84,0 atvejus 10 tūkst. gyventojų.

Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse šis rodiklis padidėjo, didžiausias buvo Kauno ir Vilniaus apskrityse (atitinkamai 68,4 ir 67,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų), mažiausias – 41,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų – Telšių apskrityje.

Nors bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI kinta nežymiai, praėjusią savaitę užregistruota daugiau gripo atvejų – 103 (ankstesniąją savaitę – 81 atvejis). Dėl gripo Lietuvos ligoninėse gulėjo 19 asmenų, tarp jų 10 vaikų ir 1 nėščioji. Vienas asmuo buvo gydomas intensyvios terapijos skyriuje. Pirmąją gruodžio savaitę (gruodžio 2–8 d.) Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 9 žmonės, iš jų – 8 vaikai, vienas asmuo buvo gydomas intensyvios terapijos skyriuje.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI duomenys apskrityse:

Visi norintys pasiskiepyti nuo sezoninio gripo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją  Primename, kad po skiepų imunitetas susidaro po 2 savaičių, o didžiausias antikūnų kiekis – 4–6 savaitę po injekcijos.

Išsamius 2019–2020 m. gripo sezono sergamumo duomenis apskrityse galite rasti NVSC interneto svetainėje adresu http://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/gripas-1/sergamumo-gripu-ir-uminemis-virsutiniu-kvepavimo-taku-infekcijomis-savaitiniai-duomenys-apskrityse

REKLAMA

Sergamumo gripu intensyvumas Europos regione 2019 m. 49-ąją savaitę   

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, šių metų 49-ąją sav. (gruodžio 2–8 d.) sergamumas gripu Europos regione ėmė didėti. Vidutinis sergamumo gripu intensyvumas registruotas Šiaurės Airijoje ir Sakartvele.

Gripo virusų cirkuliacija Europos regione 2019 m. 49-ąją savaitę

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, šių metų 49-ąją sav. (gruodžio 2–8 d.) Europos regione A tipo gripo virusų cirkuliacija buvo didesnė nei B tipo gripo virusų, nors 6 Europos regiono valstybės pranešė apie dominuojantį B tipo gripo virusą,  2 valstybės pranešė, kad jose vyrauja tiek A, tiek B tipo gripo virusų cirkuliacija.

 

 


Rašyti komentarą...
O
OsaT
2019-12-16 18:54:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
A + B=???
Atsakyti
0

E
Elena
2019-12-17 23:01:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam gasdinat ir klaidinat žmones! Kitaip nesugebat uždirbti? PASIILGOM KOKIBIŠKŲ STRAIPSNIŲ!PASIILGOM VERTINGŲ NAUJIENŲ!
Atsakyti
0

A
Aleksandras
2019-12-22 17:58:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
A+B=Meilė
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų