Lentvarietės sūnui smogė sunki liga: negali paaiškinti net medikai

37-erių Jelenos Ramaškienės sūnus dienomis džiaugsmingai pasveikina savo kaimynus, todėl tarp lentvariečių jis yra jau puikiai pažįstamas. Tačiau guvus ir itin plačios šypsenos Saturnas su praeiviais sveikinasi kiek neįprastai – sėdėdamas elektriniame vežimėlyje.

14

Lentvaryje Jelena Ramaškienė gyvena drauge su savo vyru ir dviem vaikais ( sūnumi 10 m., dukra 11m.) Itin maloni, kalbi ir atvira moteris prisipažįsta, kad kalbėti viešai jai prireikė labai daug drąsos, tačiau viskas tik dėl lengvesnės Saturno ateities.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neįgalus Saturnas turi svajonę: prie jos prisidėti gali visi

Berniukas nuo pat mažumės serga cerebriniu paralyžiumi ir nurijęs liūdesio kartelį stebi lauke bėgiojančius kitus vaikus. Saturnui sustiprėti ir tapti bent kiek savarankiškesniu gali padėti reabilitacija „Adeli“ centre Slovakijoje. Tačiau tam reikalingi itin dideli pinigai.

Išsipildė visos svajonės

Pati Saturno mama J. Ramaškienė – našlaitė. Nors moteris yra gimusi Trakuose, jau sulaukusi šešerių atsidūrė Zarasuose, o kiek paaugus ją globojo vyresnioji sesuo.

„Būna žmonių, kurie sako, kad vaikų namuose auga blogi žmonės – tai netiesa. Esu visiškai abstinentė, niekada nesu gėrusi alkoholio ar rūkiusi. Todėl niekada gyvenime nebūčiau pagalvojusi, kad turėsiu vaiką su negalia“, – pasakoja moteris.

Tačiau itin tikinti J. Ramaškienė yra dėkinga už savo sūnų būtent toks, koks jis yra ir tik plačiai šypsodamasi patikina, kad Dievas išpildė visas jos svajones.

„Visada kreipdavausi į Dievą su savo svajonėmis. Troškau turėti gražią šeimą, susilaukti mergaitės ir berniuko. Ir štai, visos mano svajonės išsipildė“, – šypsosi moteris.

Abu vaikai gimė anksčiau laiko

Nors svajonės susilaukti berniuko ir mergaitės moters gyvenime išsipildė, vis dėlto jų atėjimas į šį pasaulį nebuvo toks lengvas. Abu moters vaikai gimė neišnešioti, tačiau pasakyti tikslias priežastis, kodėl tai įvyko – sudėtinga.

„Visiškai esu sveika, abu nėštumai buvo puikūs, gydytojai visada mane prižiūrėdavo. Net gydytojai patys nesupranta. Pirmąją mergaitę pagimdžiau, atlikus Cezario pjūvį, o štai jau Saturną gimdžiau pati, nors tai mane labai iš tiesų nustebino, kadangi vaikas buvo dar labai mažas“, – prisimena J. Ramaškienė.

REKLAMA

Šeštą nėštumo mėnesį nuvažiavus į Trakų ligoninę gydytojai iš moters tik pasijuokė: „Jeigu jūs lysvių šiandien nekasite, tai šiandien nepagimdysite“. Tačiau tą dieną moteris pagimdė.

Mažiukas kaip kruopelytė 

Antakalnio ligoninėje Saturnas gimė šešių mėnesių sverdamas 1,3 kg. Berniuko mama prisimena, kad vos tik gimęs Saturnas buvo išvežtas į reanimaciją, o po dešimties dienų perkeltas iš Antakalnio ligoninės į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų neišnešiotų naujagimių skyrių.

Dabar moteris, sugrįžus į prisiminimus, kalba, kad tuomet niekas net neįtarė, kad Saturnas turės negalią. Saturno mama pasakoja, kad jis atrodė kaip visi sveiki kūdikiai: „Tik labai mažiukas... Kaip kruopelytė“.

„Santariškėse praleidome apie du mėnesius ir laukėme, kol Saturnas priaugs bent du kilogramus. Tačiau po mėnesio jam padarė galvos echoskopiją. Tuomet gydytoja tik rėžė, kad pas Saturną pažeistos galvoje ląstelės, kurios atsakingos už judėjimą ir jis, pavyzdžiui, ateityje gali sirgti cerebriniu paralyžiumi“, – skaudžias akimirkas prisimena Saturno mama.

Neįgalumą gavo tik sulaukus metų 

Saturnas buvo labai silpnas, tačiau visa šeima negalėjo patikėti, kad vaikas sirgs. Berniukas atrodė kaip įprastas kūdikis, guguodavo, bendraudavo ir reaguodavo į kalbas. Tačiau kai vaikui buvo penki mėnesiai, J. Ramaškienė suprato – gydytojai neklydo.

„Saturniukas ilgą laiką nelaikė galvytės, nesėdėjo, neropojo, ilgą laiką buvo seilėtekis. Pas gydytoją neurologę apsilankydavome kas tris mėnesius, bet neįgalumą ji mums sutvarkė tik metukų laiko“, – pasakoja moteris.

O tuomet ir prasidėjo berniuko važinėjimų ištisas sąrašas – reabilitacijos, raidos centras, sanatorijos ir privatūs užsiėmimai. Saturnas mažais žingsenliais tobulėjo, keitėsi.

Saturnas yra turėjęs dvi operacijas, pirmoji – prieš ketverius metus berniukui atlikta Achilo sausgyslių operacija, antroji – sudėtingesnė. Saturnui operavo klubą dėl displazijos. Po jos berniukas gipse išbuvo tris mėnesius gulimoje padėtyje, todėl jo būklė pablogėjo.

REKLAMA

„Anksčiau jis mokėjo pažingsniuoti su mano pagalba, dabar jau – ne. Bet aš nepasiduodu ir niekada nenuleisiu rankų, kol tik galėsiu pakelti Saturną. Tačiau kuo toliau, tuo labiau turiu problemų su savo pačios nugara“, – patikina moteris.

Be elektrinio vežimėlio verkdavo 

J. Ramaškienė iš tiesų džiaugiasi savo sūnumi. Kaip pasakoja ji pati, Saturnas ypač mielas ir protingas vaikas. Tačiau jis nelaiko pusiausvyros, nevaikšto, nesėdi be atramos. Berniukas juda elektrinio vežimėlio pagalba, kurį padovanojo paramos fondas „Rūpestinga širdelė“.

„Skaudu, kai jis kartais palydi einančią pačią sesę liūdesingiu žvilgsniu. Tačiau jis šaunuolis. Saturnas susitaiko su savo padėtimi, neverkšlena ir tiki, kad ateis laikas, kai jis atsistos ant kojų“, – šypsosi berniuko mama.

Pas Saturną į namus atvažiuoja taip pat ir kineziterapeutė. Nors moteris tikina, kad pinigų išlaikyti šeimai netrūksta, vis dėlto kartais būna dienų, kai tokias paslaugas tenka imti „į skolą“.

Dar prieš kurį laiką sunkiausia Saturnui būdavo ne įvairios reabilitacijos ir mankštos, o buvimas mokykloje. Kol berniukas neturėjo elektrinio vežimėlio, būdavo akimirkų, kai jis turėdavo vienas būti koridoriuje.


Rašyti komentarą...
E
Elena.
2018-09-23 00:33:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi po 2eurus ir bus visa reikiama suma.Duos Dievas ir vaikelis pagerės.Linkiu Jūsų šeimai Dievo malonės.
Atsakyti
-4

V
Vida
2018-09-24 08:49:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia padeti vaikui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų