Sunki liga griauna 14-mečio joniškiečio gyvenimą: jo mama maldauja tik vieno

Keturiolikmetis joniškietis Darvidas tikriausiai daugelį pakerėtų geru savo humoro jausmu ir plačia šypsena. Tokiu ypatingai geru vaiku itin džiaugiasi jo mama – 52-ejų Vida Mažeikienė. Tačiau moteris šiandien viena jau sunkiai gali prižiūrėti paauglį vaikiną, kuris nuo gimimo serga cerebriniu paralyžiumi.

11

Joniškietis Darvidas šiuo metu skaičiuoja keturioliktus savo paaugliško gyvenimo metus, tačiau atsivertus jo gimimo liudijimą būtų galima iš tiesų sutrikti, nes ten rašoma, jog Darvidas yra trylikametis.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Cerebriniu paralyžiumi sergantis vaikas sutiko savo herojus

O to priežastis gana paprasta – prieš susilaukdama sūnaus, Darvido mama Vida Mažeikienė išskrido paskui savo vyrą į Ispaniją, kur dirbo penkerius metus. Čia ji susilaukė sūnaus. Ispanijoje gydytojai padarė atsitiktinę klaidą ir į gimimo liudijimą įrašė neteisingus berniuko gimimo metus.

Nors dabar Darvidui yra suėję jau keturiolika metų, paauglys vaikinas bėgioti kieme su savo draugais negali. Darvidas nuo pat gimimo serga cerebriniu paralyžiumi.

Laukė ankstesnis gimdymas

Darvido mama Vida Mažeikienė jau būdama nėščia sužinojo, kad jos lauks išankstinis gimdymas. Moters nėštumas iš tiesų buvo gana sunkus: ji daug kraujuodavo, o medikai moteriai neleisdavo net dirbti ar persitempti.

Tačiau V. Mažeikienei placenta trūko anksčiau nei planuota, todėl moteriai teko gimdyti priverstinai. Darvidas į šį pasaulį atėjo, būdamas be vienos savaitės septynių mėnesių.

Bėgant pirmiesiams berniuko gyvenimo metams, medikai Ispanijoje pastebėjo, kad jis gali turėti rimtų bėdų. Vos tik tai sužinojusi, V. Mažeikienė nutarė sugrįžti į Lietuvą su savo 1 metų ir 4 mėnesių sūnumi.

„Sugrįžę į Lietuvą, apsilankėme pas šeimos gydytoją, kuris iš karto nustatė nuo gimimo Darvidą kamuojantį cerebrinį paralyžių“, – pasakoja moteris.

Nebepajėgia auginti viena

Šiuo metu moteris Darvidą augina viena, ji taip pat turi ir du jau suaugusius vaikus. Darvidas du kartus per metus važiuoja į Palangos reabilitacijos centrą, pas berniuką į namus ateina ir kineziterapeutė.

REKLAMA

Darvido mama džiaugiasi, kad paauglys berniukas iš tiesų yra nuostabus vaikas – mėgstantis bendrauti ir turintis gerą humoro jausmą.

„Darvidas su sveikais vaikais lanko bendro lavinimo mokyklą. Išsikovojau, kad mokykloje įrengtų liftą – keltuvą. Dabar jis baigė šeštą klasę, atvažiuoja autobusiukas, paima Darvidą iš namų ir nuveža į mokyklą“, – pasakoja berniuko mama.

Nors atrodytų, kad mamai auginti savo sūnų niekada nebūna sunku, tačiau šiai dienai V. Mažeikienė susiduria su gana dideliais rūpinimosi iššūkiais.

„Mano jau didieji vaikai gaili tiek manęs, tiek Darvido. Darvidas jau seniai mano ūgiui yra gana per sunkus. Taip pat, tikriausiai jam progresuoja ir paralyžius, nes jis darosi silpnesnis nei buvo anksčiau. Pats Darvidas nemoka persėsti, jį reikia visur kelti“, – paaiškina moteris.

Gali padėti Slovakijoje

V. Mažeikienė neslepia, ji ir pati turi stuburo išvaržą bei įgimtas inkstų problemas, moteriai yra pašalinta tulžis. Dėl visų šių sveikatos bėdų moteriai pasirūpinti savo vaiku būna vis sunkiau ir sunkiau.

Dabar vyresnieji V. Mažeikienės vaikai yra suradę galimą reabilitaciją Darvidui Adeli centre, Slovakijoje. Dviejų savaičių reabilitacija šiame centre kainuotų 3 tūkst. eurų, maistas ir apgyvendinimas – apie tūkstantį, o bilietų kaina į abi puses – apie keturis šimtus eurų.

Pati moteris su savo sūnumi pragyvena už 627 eurus (Darvido invalidumo išmoka, slaugos priežiūros pinigai ir alimentai), tačiau iš jų susitaupyti tokius didelius pinigus kelionei – tiesiog nepavyktų.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2018-08-17 07:53:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is kur tiek pykcio, juk praso ne reikalauja
Atsakyti
-7

L
Laima
2018-08-17 23:43:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sia seima pazystu senai . Mamai tikrai sunku ir paciam Darvideliui sunku jis lb supratingas vaikas. O cia kad jus rasot tevas dirba uzsieni dar ir sesuo yra su broliu .tai jie turi savo seimas ir savo problemas uzsieni ir nera taip lengva kaip kaikurie cia raso. Jusu niekas per proevarta nepraso . Butumem visi vieningai tai po 1e sumete jau gautusi reikalonga suma. O jei patys nezinot kas yra per sunkumai auginti toki vaika tai nelokit kaip sunys. Nenorit neduokit bet nesikabinekit prie vsrgses mamods jai ir taip lb sunku. Neivienas nebuvot jos kaili tai ir nz kas kaip. Nebukit tokie ismyzgalviai ir nepasirodykit kad esat laikiniai. Laikykis Vidut.
Atsakyti
0

J
Jurgita
2018-08-17 21:17:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai tokia situacija butu tavo seimoje kazin ar nenoretumete padeti savo vaikui.. ir prasyti pagalbos tikrai nera geda.. moteris jug neatidave savo sergancio vaiko ar nepaliko kazkur miriop.. ji netureda pati sveikatos bando visekeriopai padeti vaikui... o kiti vaikai tikriausiai turi irgi savo seimas kurias reikia islaikyti.. todel buk zmogus ir tokioje padetyje neuzgauliok zmoniu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų