Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Neseniai su šeima skridome lėktuvu į Graikiją. Šį kartą, žinokite, aš nepatylėsiu ir pasakysiu garsiai – lietuviai visiškai nenusimano apie etiketą“,  rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Rima.

„Neseniai su šeima skridome lėktuvu į Graikiją. Šį kartą, žinokite, aš nepatylėsiu ir pasakysiu garsiai – lietuviai visiškai nenusimano apie etiketą“,  rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Rima.

REKLAMA

Su šeima visai neseniai skridome atostogų į Graikiją. Kadangi po koronaviruso lietuviai yra vis dar stipriai išsiilgę kelionių, todėl manęs visai nenustebino, kad lėktuvas buvo pilnut pilnutėlis.

Tačiau mane nustebino kitas dalykas – lietuvių elgesys lėktuve. Visų pirma, už manęs sėdėjo vyras, kuris nuolatos savo keliais man spardė sėdynę, todėl visą kelią sėdėjau linguojančioje kėdėje.

Gretimai sėdėjusi moteris lėktuve nusprendė nusiimti batus, o tiesą sakant kvapelis prakaituotų batų nebuvo geriausias... Tačiau labiausiai mane papiktino ne tai.

REKLAMA

Lėktuve pasigirdo plojimai

Vos nusileidus lėktuvui dalis lietuvių ėmė PLOTI. Taip, perskaitėte teisingai, vis dar yra išlikusi tokia „ypatinga“ lietuvių grupė, kuri nusileidus lėktuvui ploja. Ar jūs nežinote, kad pilotui tai yra didžiausias įžeidimas? Pasiskaitykite bent kartą apie tai internete, etiketo taisyklėse.

 

Atvirai sakau – man gėda už jus ir jeigu būtų mano valia, visiems plojantiems lėktuve paskirčiau baudas už piloto įžeidimą. Gėda.

Autorius: skaitytoja Rima

Miela pakraipusi šiauliete, lėktuvo pilotai plojimų negirdi, juos girdi palydovai, o išgirdę nei vieni visai neįsižeižia. Ploja ne tik lietuviai, ploja ir britai, ir kitų tautų atstovai. Ir tai niekaip nesusiję su etiketu. Lygiai tai pat, kaip nieko bendro su etiketu neturi batų nusiavimas ar stuksenimas keliais i krėslą. Kalbant apie etiketą, ne pro šalį pasiaiškinti šio žodžio reikšmę. Nes etiketas ir kultūringas elgesys -ne tas visai tas pats. Jei šis laiškas neišgalvotas, o jį parašė reali šiaulietė, tai tenka ją nuliūdinti -tiek su etiketu, tiek su kultūra jai ne kažką... Na ir dar - jei norite skristi visiškai komfortiškai -skristi ten ne ekonomine klase, ne pigiomis oro linijomis ir ne čarteriniu reisu. Nes kitu atveju teks taikytis ir su ilgakojais vyriškiais, ir siaurais tarpais tarp krėslų, ir dar kuo nors. Sėkmės studijuojant etiketą :)
Tai, kad plojimai juos nežeidžia. Jie tiesiog jų negirdi, pasiskaitykite Jus prieš kazka sakant
Etiketo seniai pamokėlių trūksta, vietoj kvailų kai kurių tv serialų, geriau butų laidos apie etiketą, gal bent vienas lietuvis ko nors išmoktų ir tai jau nauda.
Lietuviai tik galvoja apie save, kiti žmonėms aplink juos, jiems neįdomus... Dar ir tai pliusas jei iš tavęs nesišaipo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų