Legendinė atlikėja Giulija prabilo apie sunkią ligą: „Tai buvo pats baisiausias gyvenimo laikotarpis“

Daugelio gerbėjų mylima Lietuvos estrados pažiba Giulija Baužienė spinduliuoja energija ir jaunatviškumu. Ir nors atrodytų, kad iš atlikėjos veido niekada nedingsta šypsena, dar prieš keletą metų ji sako išgyvenusi vieną sunkiausių gyvenimo etapų – dėl tuo metu moterį užklupusių problemų jai teko kovoti su depresija.

Tačiau atsigauti po sunkių išgyvenimų ir atsistoti ant kojų jai padėjo muzika, be kurios žavioji atlikėja neįsivaizduoja savo gyvenimo. O šiuo metu, net ir negalėdama koncertuoti, ji atranda širdį džiuginančios veiklos ir neleidžia užplūsti niūrioms mintims.

Pasiilgo koncertų ir žiūrovų

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su atlikėja, moteris nestokoja geros nuotaikos bei optimizmo ir dalijasi, kad visą pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija kaip reikiant pakoregavo ir jos rutiną. Ji neslepia labai pasiilgusi scenos ir žiūrovų plojimų, bet sako besistengianti šią situaciją išnaudoti prasmingai.  

„Žinoma, skaudžiausias dalykas yra tas, kad sėdim be renginių. Visiems, žinot, atrodo, kad tie renginiai ar koncertai tai yra tik mūsų duona. Bet tai yra ir mūsų gyvenimas, jausmai, visa tai, kas yra tikra.

Aš esu optimistė ir stengiuosi šiuo metu skaityti daug knygų, atrasti kitų pojūčių. Tai tiesiog, dirbi su savimi, nepasiduodi ir lauki, kada viskas susitvarkys“, – viliasi Giulija.

Su dukra įrašė naują dainą

Moteris sako dažnai pasvajojanti apie tą akimirką, kai vėl galės užlipti ant scenos ir atskleidžia planuojanti rengti solinius koncertus bei pasirodymus su gyvo garso grupe.

„Planuoju koncertuoti ir viena, ir su grupe, bet, žinot, tie planai dabar, bijau net kažką sakyti, nes jau metai laiko, kai neturėjau nė vieno koncerto.

Tai labai sudėtinga ką planuoti, bet jeigu viskas susitvarkys, tai džiaugsiuosi ir būsiu laiminga, o jeigu ne, tai užsiimsiu toliau kūryba, įrašinėsiu dainas, save grūdinsiu, kažką darysiu.“

Moteris pasakoja karantino metu daug laiko leidžianti ir su šiuo metu Lietuvoje esančia savo dukra Monika, su kuria palaiko itin glaudžius ryšius. Atšilus orams, jos kartu planuoja praleisti kuo daugiau laiko gamtoje.

REKLAMA

„Dabar bus dviračiai, gėlių sodinimas, užsiimsim pavasariniais darbais, kurie labai džiugina“, – šypsosi Giulija.

Jos dukra Monika yra žinoma operos solistė, koncertuojanti didžiausiose Amerikos bei Vakarų Europos scenose, todėl ji, kaip ir mama, net ir karantino metu neapleidžia muzikos. Giulija atskleidžia, kad jos kartu gerbėjams paruošė ir muzikinę staigmeną: „Mamos dienai mes su dukra Monika įrašėm naują dainą mamai, tai irgi bus tokia naujiena.“

Karantino metu daugiau daugiau dėmesio skyrė sveikatai

Atlikėja džiaugiasi, kad karantino veltui neleidžia ir šiuo metu stengiasi skirti daugiau laiko pasivaikščiojimams ir sportui, kuris itin reikalingas mūsų gerai savijautai:

„išsitraukėm dviračius ir kai prasidės labai geri orai važinėsime, būsime daugiau gamtoje, džiaugsimės pavasariniu grožiu. Pagrindinis dalykas, tai atradau vaikščiojimą 4–5 kilometrus per dieną.

Čia, aišku, labai mažai, bet aš anksčiau to nedarydavau, nes visur važiuodavau su mašina, kad ir 200–300 metrų, o dabar stengiuosi daugiau būti gamtoje. Man patinka ir sportuoti dabar.

Atradau sportą, kuriam anksčiau nerasdavau laiko ir neturėdavau net kada pagalvot apie tai. O dabar jau toks naujas posūkis ir, manau, kai pasibaigs visi uždari dalykai, ir toliau tęsiu, ir važinėsiu į sporto klubą.“

Paklausta, ką dar be koncertų svajoja nuveikti pasibaigus karantinui, Giulija nedvejodama atsako: „Nuvažiuosiu prie jūros, nes labai seniai buvau, tiesiog prasivaikščioti, nes labai pasiilgau gamtos, jūros.“

Prabilo apie depresiją

Vis dėlto moteris atvirauja, kad karantinas jai, kaip ir nemažai daliai žmonių, turėjo ir tamsiąją pusę. Tačiau užėjus blogoms mintims, moteris sako pagalvojanti apie tai, kad yra sveika ir gali džiaugtis gyvenimu, kai tuo tarpu kitiems žmonėms šis etapas yra ypatingai sunkus.

„Būna dienų, kai labai pradedi analizuoti ir galvoti, gailėti savęs. Tačiau ne aš svarbiausia, o žmonės, kurie serga, tie, kuriems sunku, kurie negali pasirūpinti savimi.

REKLAMA

O aš neturiu teisės skųstis, nes aš ir sveika, turiu namus, mamą, kuri yra sveika. Čia yra didžiausias džiaugsmas. Stengiuosi žiūrėti į gyvenimą šviesiomis spalvotis“, – teigia atlikėja ir priduria, kad kiekvienam iš mūsų reikia stengtis šiuo metu į viską žiūrėti kuo pozityviau:

„To optimizmo reikia savyje ieškoti, nes niekas už tave nebus laimingas. Nes žmonės ir per karus, žiūrėkit, ir vaikai gimdavo, ir meilė buvo, viskas ir dabar vyksta, tik viskas suaštrinta. Visi mes labai susierzinę ir į viską kreipiam dėmesį, padidintas jautrumas yra.“

Tačiau, nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad Giulija visada trykšta gera nuotaika ir nuo jos veido nedingsta šypsena, moteris pripažįsta prieš tris metus turėjusi patį sunkiausią savo gyvenimo etapą.

„Man turbūt tai buvo pats baisiausias gyvenimo laikotarpis, kuris tęsėsi tris metus, tai tėčio onkologinė liga (…) Čia ir prižiūrėt reikėjo, ir operacijos, tu matai, labai arti esi prie tos mirties.

Nes kai guli ligoninėje (Giulijos tėtis – aut.past.) , tu ateini ir vieną dieną vieno jau nėra, kitą dieną kito ir yra labai sudėtinga“, – atvirauja atlikėja.  

Tąkart gyvenimo išbandymai moterį stipriai paveikė ir ji neslepia išgyvenusi depresiją, iš kurios išsikapstyti jai padėjo muzika:

„Tai buvo man labai sunkūs metai ir tuo tarpu aš važinėjau per Lietuvą su gyvo garso grupe. Mane išgelbėjo būtent muzika, dainavimas ir labai didelis užsiėmimas. Nes tada aš išsidainuodavau ir visą tą skausmą, neviltį, viską palikdavau scenoje. Tai mane išgelbėjo.“

Keisti gyvenimą pastūmėjo dukra

Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, atlikėja pasakojo, kad ją išgelbėjusi sprendimą – rengti koncertus su gyvo garso grupe – priimti padėjo dukra Monika.

„Gyvenime buvo man tokia depresija. Bet, turbūt, toks laikas ateina visoms moterims – apgalvoji gyvenimą. Aš atsisėdusi verkiu, kad man čia viskas blogai, viskas negerai, o Monika į mane žiūri ir klausia – tai ko tau negerai, ką tu nori daryti?

REKLAMA

Aš sakau, kad labai noriu su gyva muzikantų grupe važiuoti per Lietuvą, dainuoti, kurti. Ji atsisuko į mane ir klausė, o tai kas tau neleidžia? Žinokite, po to aš nusišluosčiau ašaras ir visas tas planas įgyvendintas – jau trečią sezoną važiuoju“, – atskleidė Giulija.

Moteris sako tikinti, kad muzika iš tiesų turi gydomąją galią ir padeda ištverti sunkius gyvenimo momentus:  „Kiti žmonės per muziką, per dainas išsilaiko tą momentą, išsiverkia, išsigraudena, atranda savyje kažkokių jausmų ir išsivalo, ir tai labai daug reiškia.“

Tačiau Giulija sako, kad tiems, kuriems šiuo metu gyvenime yra tikrai labai sunku, ji rekomenduoja apsilankyti pas specialistus ir nelaikyti visų problemų savyje.

„Bet visumoje žmonėms, kuriems labai sudėtinga ir jie nebesusitvarko su savo jausmais, reikėtų lankytis pas psichologus, gydytojus, specialistus (…), nes kitaip žmogui vienam ištverti yra labai sudėtinga“, – sako atlikėja ir priduria, kad sunkiomis gyvenimo akimirkos labai padeda buvimas gamtoje:

„Ir jeigu žmones ima nerimas, tai pats geriausias dalykas yra eiti į gamtą, vaikščioti, gėrėtis ja ir stengtis nusiraminti.“


Rašyti komentarą...
a
as
2021-04-04 18:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turejau gerai įsižiūrėti, kad atskirčiau, kur dukra, kur mama:)
Atsakyti
-6

N
Nejuokinkit
2021-04-04 18:54:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
su tais epitetais-legendinė,pažiba...
Atsakyti
-4

T
Tai taip
2021-04-04 18:33:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ale kokia slapukė, nei vyro, nei tėvų nerodo. Susidaro įspūdis toks, kad tik Monika jos gyvenime yra, daugiau nieko. Tai ji čia save reklamuoja ar dukrą ?
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų