• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TV3 inicijuotas paramos projektas „Išsipildymo akcija“ skaičiuoja jau 20 metus. Per visą šį laiką geros valios žmonės jau padėjo ir gyvenimui įkvėpė pažeidžiamiausią visuomenės dalį – sergančius vaikus. O praėjusiais metais akcijos metu prabilta ir apie dar vieną svarbią projekto misiją – donorystės svarbą.

TV3 inicijuotas paramos projektas „Išsipildymo akcija“ skaičiuoja jau 20 metus. Per visą šį laiką geros valios žmonės jau padėjo ir gyvenimui įkvėpė pažeidžiamiausią visuomenės dalį – sergančius vaikus. O praėjusiais metais akcijos metu prabilta ir apie dar vieną svarbią projekto misiją – donorystės svarbą.

REKLAMA

Viena iš 2021 metų akcijos herojų buvo kepenų donoro laukianti, sunkios būklės paauglė Kamilė. Su Kamile susipažinusi TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, tąkart kreipėsi į visus žiūrovus, o kartu ir į kiekvieną Lietuvos gyventoją atskirai, su vieninteliu prašymu – tokiems žmonėms kaip Kamilė suteikti pagalbą, kuri nėra pamatuojama pinigais. Šią vasarą Kamilės svajonė išsipildė – ji sulaukė tinkamo kepenų donoro ir atvertė naują savo gyvenimo puslapį.

„Jau 20 metus skaičiuojančios „Išsipildymo akcijos“ tradicija – geriausias Lietuvos žmonių bendrystės atspindys. Visi kartu padėjome jau šimtams vaikų. Kamilė, kuriai buvo reikalingas donoras, viena iš jų. Tikiu, kad jos sėkmės istorija įkvėps ir kitus sergančius nenuleisti rankų. O galinčius padėti, paskatins išsiimti „Donoro kortelę“, nes ji kitam gali suteikti svarbiausią dovaną – šansą gyventi“, – sako TV3 generalinė direktorė L. Blaževičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Mergaitės būklė buvo priartėjusi prie pavojingos ribos

Iki ligos Kamilė gyveno įprastą gyvenimą – lankė Čiurlionio menų gimnaziją, svajojo studijuoti mediciną. Deja, nuo 14 metų, kai išgirdo skaudžią diagnozę, jaunai merginai visus troškimus teko nustumti į antrą planą. Daugiau laiko nei namuose, Kamilė praleisdavo ligoninėje. Vienintelis jos tikslas tapo tiesiog išgyventi.

REKLAMA

2009 metais Kamilei nustatytas cholangitas – tulžies latakų uždegimas. Kiekvienais metais liga progresavo, o ypač sunkūs buvo paskutinieji metai. Paauglei papildomai nustatyta gelta, atsirado kraujosruvų po oda, strijos, atrofavosi raumenys.

Negana to, Kamilė ir visa jos šeima susidūrė ir su dar vienu likimo smūgiu – prieš kelis metus mirė mergaitės mama. Kamilę ir jos broliuką dabar augina tėtis, kuriam nuolat padeda močiutė.

Prieš kelis metus paaiškėjo, kad vienintelis būdas sugrąžinti Kamilę į normalų gyvenimą, yra skubi kepenų transplantacija. Deja, mergaitės donoru tapti negalėjo nei tėtis, nei kiti šeimos nariai.

REKLAMA
REKLAMA

O situacija vis blogėjo. „Atsirado kepenų nepakankamumas. Mergaitei buvo likęs gyventi mėnuo“, – atvirai pasakoja Kamilės tėtis Gintas Juodvalkis.

Šiandien Kamilė gyvenimą mato kitomis spalvomis

Nepraradę vilties, po 10 mėnesių Kamilė ir jos artimieji pagaliau išgirdo puikią žinią – atsirado mergaitei tinkamas donoras, o liepos mėnesio pradžioje jai atlikta ir kepenų transplantacija.

Kamilės tėtis džiaugiasi, kad po operacijos pagerėjo ne tik fizinė, bet ir emocinė dukros sveikata: „Ši galimybė yra didžiulis pasiekimas, kurio mes nesitikėjome.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esame be galo dėkingi visiems Santaros klinikų medikams, prisidėjusiems prie mergaitės gydymo, ir, žinoma, donoro artimiesiems, kurie išgelbėjo net kelių žmonių gyvybes. „Išsipildymo akcija“ yra labai geras pavyzdys, kuomet žmonės gali būti geresni, empatiškesni, aukoti pinigėlius ir prisidėti darant gerus darbus.“

Kad jos gyvenimas pasikeitė kardinaliai, patvirtina ir pati Kamilė. „Jaučiuosi taip, lyg būčiau gavusi antrą galimybę gyventi ir mėgautis gyvenimu. Dabar turiu tiek energijos, kiek jos neturėjau savo visą gyvenimą. Kai sirgau, atrodė, kad esu priklausoma nuo savo sveikatos. Aš taupiau savo energiją, mažiau bendravau, mažiau leidau sau pramogauti – žinojau, kad išvaistysiu savo sveikatą. Dabar aš pagaliau galiu džiaugtis duotu gyvenimu“, – sako mergina.

REKLAMA

Ir Kamilė, ir jos tėtis Gintas ragina nelikti abejingiems ir drąsina apsispręsti dėl „Donoro kortelės“. Anot jų, gerumo niekuomet nebus per daug.

„Nuostabu, kad išeidama iš šio pasaulio, dar gali padėti kitiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Kuomet man sukaks 18 metų, aš irgi išsiimsiu „Donoro kortelę“. Išeidama noriu palikti dalelę savęs šiame pasaulyje ir padėti tiems žmonės, kuriems reikia antros galimybės gyventi. Kaip kad ir man jos reikėjo“, – sako Kamilė.

REKLAMA

 

Paramos projektas šiemet tęsiasi ir vėl, o padėti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai, galime kiekvienas iš mūsų. „Išsipildymo akcija“ bendradarbiauja su aukojimo internetu portalu aukok.lt, telekomunikacijų operatoriumi TCG, operatoriais „Bitė“, „Tele2“ ir „Telia“.

Skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes ir paaukoti galite šiais numeriais:

1891 – 3 EUR;

1892 – 5 EUR;

1893 – 10 EUR.

Visa paaukota suma keliauja į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą – akcijos partneriai netaiko jokių kitų mokesčių.

Kitus aukojimo būdus rasite čia: https://www.tv3.lt/issipildymo-akcija

„Išsipildymo akcijos“ skaidrumu rūpinasi audito įmonė Grand Thornton Baltic.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų