„Taip, aš plikas. Šiandien yra Vasario 4-a diena ir tai yra pasaulinė onkologijos diena, todėl nusprendžiau solidarizuotis ir atkreipti žmonių dėmesį į onkologines ligas.
Mano močiutė mirė nuo plaučių vėžio, nors niekada gyvenime nerūkė ir gyveno eilini gyvenimą, bet taip pat ir nesityrė kol nebuvo per vėlu.
Todėl norėčiau išskirti kelias amžiaus grupes: nuo 50 metų galima nemokamai išsitirti nuo storosios žarnos vėžio, jau nuo 25 metų moteris nemokamai tiria dėl gimdos kaklelio vėžio, o nuo 50 metų ir krūtinės, nuo 50 metų vyrai tyriami nuo priešinės liaukos vėžio, o jei šeimoje buvo susirgimų šia liga tirtis galima nuo 45 metų.
Šie tyrimai kreipiantis į bet kurią gydymo įstaiga turėtų būti atliekami nemokamai, nes yra finansuojami iš valstybės lėšų, o tirtis tikrai neturėtų būti gėda, nes atsarga gėdos nedaro.
Onkologinių ligų prevencijos priemonės
Yra ir kitų prevencinių priemonių tokių kaip – mityba, fizinis aktyvumas, emocinė sveikata.
Ties onkologinėmis ligomis ir mityba yra atliekamą daug mokslinių tyrimų, bet ištirti kiekvieną produktą ir jo tiesioginį, o ne manomą, poveikį organizmui ir navikui gali užtrukti, bet yra aišku, kad didžiausią neigiamą įtaką daro alkoholis, raudona, stipriai aprodota mėsa ir pieno produktai.
O priešingai teigiama poveikį daro, kad ir kaip būtų keista, vaisiai ir daržovės ir aišku aš tikrai neskatinu visų būti vegetarais, bet į rekomendacijas galima atsižvelgti visiems.
Na ir fizinis aktyvumas, tai tiesiausias kelias apsisaugoti nuo vėžio, kadangi atlikdami fizinį krūvį mes skatinam organizmą atsinaujinti ir tokiu būdų galim užkirsti kelią onkologiniams susirgimams.
Pats vėžio mechanizmas yra kai vietoj normalios ląstelės atsiranda pakitus, mutavus, dažniausiai tai ląstelė, kuri turėjo atsinaujinti, bet neatsinaujino ir todėl fizinis aktyvumas yra be galo svarbu.
Aprašiau tris prevencines priemones ir nors tai padariau labai glaustai tikiuosi, kad bent jau tiek perskaitėt ir niekas nedraudžia pasidomėti giliau, tikiuosi visi sveikai maitinatės, esat fiziškai aktyvūs, bet net ir tokiu atveju, prevenciniai tyrimai yra sukurti, kad padėtų jums, taigi išnaudokit tai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Giedrius Merkevičius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!