Kai kuriuos įprastus vėžio simptomus galima lengvai atmesti arba supainioti su kokia nors kita liga.
Vėžys pasireiškia, kai pakitusios ląstelės nekontroliuojamai dalijasi ir plinta, kartais pažeisdamos netoliese esančius audinius ir organus.
Vėžio simptomai
Vėžio simptomai dažnai priklauso nuo to, kurioje kūno vietoje jis auga. Tačiau kiti gali būti bendresni požymiai, kurie gali būti susiję su daugeliu kitų medicininių būklių.
„Tower Health“ bendrosios praktikos gydytojas Philas Greenas atskleidė 13 vėžio požymių, kuriuos pastebėjus reikia kreiptis į gydytoją.
Tai odos pokyčiai, nepaaiškinamas svorio kritimas ir silpnumo ar nuovargio pojūtis, rašoma express.co.uk.
„Reikėtų stebėti ir tikrinti odos tekstūros ar tono pokyčius“, – sakė jis.
„Jei tam tikra sritis pradeda keisti spalvą (dažniausiai tampa raudona, ruda ar juoda) arba jei pastebite iškilusius gumbus, tai gali būti odos vėžio požymis.
„Nepaaiškinamas svorio kritimas, pilvo skausmas ar pasikeitęs tuštinimasis gali būti ženklai, kad kažkas negerai virškinimo trakte. Taip pat reikėtų patikrinti kraują šlapime ar išmatose“, – kalbėjo jis.
Plaučių vėžys yra mirtiniausia vėžio rūšis Jungtinėje Karalystėje – kasmet nuo jo miršta beveik 35 000 žmonių.
„Naujas kosulys arba dusulys gali būti plaučių vėžio požymis, o kaulų (ypač klubų ir nugaros) skausmas – tai požymiai, kad ten gali būti vėžys“, – sakė jis.
Kaklo ar pečių skausmas taip pat gali būti plaučių vėžio požymis.
Jis įspėjo apie kai kuriuos bendresnius vėžio požymius, kurių nereikėtų ignoruoti.
Dr. Green sakė: „Silpnumas, nuovargis, kritęs svoris, skausmas tam tikrose vietose ar prastas apetitas – tai galimi vėžio požymiai, kurių nereikėtų ignoruoti, jei jie nepraeina per kelias savaites.
„Šiuos dalykus ne visada lengva pastebėti, juos galima paaiškinti stresu ar gyvenimo būdo veiksniais, tačiau svarbu įsiklausyti į savo kūną ir į aplinkinius, kurie kartais pastebi, jei atrodote ne visai savimi.“
Kada kreiptis į gydytoją
Jei kuris nors iš šių simptomų išlieka arba sustiprėja, turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją.
„Turėtumėte atidžiai stebėti bet kokius simptomus“, – sako daktaras Greenas.
„Jei jie išlieka arba pablogėja, turite kreiptis į gydytoją. Jei atsiranda kitų požymių, turėtumėte skubiai užsirašyti konsultacijai pas savo šeimos gydytoją; geriau vėžį užfiksuoti anksti“, – paaiškino gydytojas.
Jis patarė, kad šie požymiai nebūtinai reiškia, kad sergate vėžiu. Dr. Greenas tęsė: „Tačiau visi šie požymiai taip pat gali būti kažko kito požymiai.
„Pavyzdžiui, kasos ir storosios žarnos vėžys turi panašumų su IBS simptomais.
Kosulys ir dusulys gali būti astmos ar bronchito, o ne plaučių vėžio požymiai.
Tuo tarpu stiprus dubens skausmas ir nereguliarus menstruacinis kraujavimas gali būti ne tik kiaušidžių vėžio, bet ir endometriozės simptomai“, – aiškino daktaras.
Jis taip pat pridūrė: „Pajutus simptomus visada verta kreiptis į gydytoją ir apsilankyti pas šeimos gydytoją, nes tai padės jums nusiraminti.
Geriau žinoti, kas negerai, nei nerimauti, o gydymas bus veiksmingesnis, jei liga bus pastebėta anksčiau.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!