REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Per karantiną plaukų stilistė atrado naują veiklą: prisideda visa šeima (tv3.lt fotomontažas)

Karantinas, sako Žaneta Mėčienė, kai kuriems išėjo ir į naudą. Kaune plaukų stiliste dirbanti moteris kartu su šeima sukūrė neįprastą šeimos verslą – stalo žaidimus.

8

Karantinas, sako Žaneta Mėčienė, kai kuriems išėjo ir į naudą. Kaune plaukų stiliste dirbanti moteris kartu su šeima sukūrė neįprastą šeimos verslą – stalo žaidimus.

REKLAMA

O įvairius žaidimus Žaneta mėgo nuo vaikystės. Ypač ją domino šaškės, o mokytojų paskatinta važiuodavo ir į šaškių žaidėjų čempionatus, kuriuose užimdavo prizines vietas. Vėl stalo žaidimus Žaneta pradėjo žaisti kartu su šeima, o dabar juos gamina ir patys. 

Nors stalo žaidimai domino nuo vaikystės, tačiau idėją kažką kurti savomis rankomis stilistė sako atradusi Norvegijoje, kurioje kurį laiką gyveno su šeima. 

„Ten labai vertina rankų darbą, gal ir mintį, kad rankų darbu reikia kažką kurti, radau Norvegijoje“, – pasakoja Žaneta.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto Norvegijoje šeimą kankino tėvynės ilgesys, o ji prisimena ir linksmą nutikimą, padėjusį suprasti, kad pats laikas grįžti į namus.

„Buvau labai pasiilgusi Lietuvos. Gyvendami Norvegijoje važiuodavome į Švediją apsipirkti. Ten nusipirkome duonos, panašios į lietuvišką, kurią mano vaikai valgė kaip pyragą. Supratau, kad tikrai reikia grįžti“, – su šypsena prisimena moteris.  

REKLAMA

Uždarius grožio salonus – nauji atradimai

Grįžę iš Norvegijos sutuoktiniai dar bandė prekiauti drabužiais, tačiau Žaneta sako, kad žmonėms pernelyg sunku įtikti. „Žmonės sako, kad tai veidrodis storina, tai gal tokios, gal kitokios spalvos norisi. Labai sunku įtikti žmonėms, todėl šis verslas baigėsi, pasibaigiau kirpėjų kursus ir pradėjau bėgioti“,  – pasakoja moteris.  

O bėgiojant Žanetos akis užkliuvo už gražaus grožio salono, kurio kontaktus grįžusi susirado internete. Paskambinus paaiškėjo, kad jame kaip tik yra laisva darbo vieta. „Tuo metu nežinojau, kad dirba ten garsi stilistė, toks šokas, lyg nedrąsu užeiti, bet mane priėmė kaip savą“, – sako Žaneta.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau sėkmingą ir mylimą darbą sustabdė pandemija. Vienam karantinui lydint kitą dirbti iš namų galėjo ne visi. Dirbti negalėjo ir Žaneta, o leidžiant laiką su šeima netikėtai aplankė mintis apie savo rankomis sukurtus stalo žaidimus „Zetplay“.

„Nebuvo ką veikti ir galvoju, ką čia daryti, kad būtų veiklos, nes pradėjo „stogas važiuoti“. Nei kur išeisi, nei ką nuveiksi... Žaidėm su vaikais visokius žaidimus, bet ir žaidimus visus pražaidėm, ir knygas perskaitėm, taip netikėtai ir atėjo mintis“, – pasakoja moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žaidimai šeimai kuriami šeimos

Nors idėja į galvą šovė Žanetai, prie veiklos prisideda ir vyras, kuris ir pavertė Žanetos idėją realybe. Medžio gaminius gaminantis vyras organizuoja stalo žaidimų pjaustymą lazeriu, o žaidimų sudėjimas į pakuotes, detalių tikrinimas ir kiti darbai atliekami pačių šeimos narių. Prisideda ir mažieji, kurie yra pagrindiniai žaidimų „bandytojai“.

Mažiesiems, pasakoja Žaneta, pridėti ir flomasteriai, kuriais patys gali nusispalvinti ir pagyvinti žaidimą. Taip pat ji priduria, kad itin mažuosius šeimos narius sudomina greitas, koordinacinis stalo žaidimas „Ledo ritulys“, kurio metu turi pramušti diskelius per mažą tarpelį į priešininko pusę.

REKLAMA

Kitas žaidimas vadinasi „Sujunk keturis“. Tai, sako Žaneta, populiaraus žaidimo „Candy Crush“ ir kryžiukai-nuliukai mišinys. Pirmas žaidėjas, sujungęs keturis rutuliukus, laimi, tačiau svarbu, kad priešininkas to nepadarytų greičiau. Trečiasis šeimos gaminamas žaidimas yra strateginis ir vadinasi „Labirintu“. Reikia atsidurti priešininko pusėje ir, statant sieneles, užkirsti jam kelią.

Šie žaidimai, priduria moteris, nėra jų sugalvoti. „Žaidimai žinomi, jie yra sukurti, tik mes padarėm medinę versiją“, – sako plaukų stilistė.

REKLAMA

Nors atsiliepimai ir teigiami, o kai kada klientai pasidalija ir nuotraukomis, Žaneta sako, kad kol kas klientų ratas dar nėra didelis, tačiau žmones suvilioti šeima sieks ir naujais edukaciniais žaidimais, kurie jau pakeliui. 

„Bet irgi draugiški gamtai gaminiai bei pilnai paruošti, kad papildomai nereiktų nieko pirkti“.

Žaneta sako, kad viską spėja ir vėl atsidarius grožio salonams, o suderinti du darbus veikliai moteriai pavyksta be problemų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų