Kelionės išlaidų rašymas ir sumavimas kai kuriems žmonėms kelia neapsakomą pasitenkinimą, tuo tarpu kitiems tai neretai tampa pagrindiniu galvos skausmu. Kad taip neatsitiktų, kelionių tinklalapis traveltips.usatoday.com sudarė patarimų seriją, padėsiančią sudaryti kelionės išlaidų sąmatą ir priminsiančią apie kai kurias kelionių subtilybes, kurias dažnas keliautojas pamiršta.
Transportas. Nuspręskite, kokiu būdu pasieksite savo kelionės tikslą ir surašykite visas transporto priemones, kuriomis ketinate naudotis atostogų metu. Dauguma atostogautojų nusiperka lėktuvo bilietus, tačiau pamiršta apie kelionę nuo oro uosto iki viešbučio ir kitas išvykas į miestą. Pinigai už taksi paslaugas ar autobusų bilietus, turi būti iš anksto įtraukti į kelionpinigių sumą. Jei ketinate aplankyti daugumą vieną nuo kitos nutolusių vietų, galbūt labiau apsimokėtų išsinuomoti automobilį?
Nenumatytos kelionės išlaidos. Skirkite dalį pinigų nenumatytoms kelionės išlaidoms, nesvarbu ar tai būtų koks nors pirkinys, kuriam negalėsite atsispirti, ar užkandis ilgos kelionės metu. Keliaujantiems lėktuvu taip pat vertėtų prisiminti, kad už viršyto bagažo svorį reikia užsimokėti papildomai. Ilgų persėdimų iš vieno lėktuvo į kitą metu, neabejojame, kad norėsite pavartyti kokį žurnalą ar užkąsti oro uosto kavinėje, ypatingai, jei keliaujate su nekantriu draugu ar šeimos nariu.
Apgyvendinimas. Rezervuokite kambarį viešbutyje kaip įmanoma anksčiau – tokiu būdu galėsite tiksliai apskaičiuoti apgyvendinimo išlaidas. Palyginti viešbučių kambarių nuomos kainas galite internetinėje svetainėje Hotels.com. Turėkite omeny, kad kai kurios viešbučių paslaugos, kaip antai prieiga prie interneto ar filmų peržiūra, reikalauja papildomo mokesčio. Turėkite smulkių pinigų arbatpinigiams kambarinei.
Maistas. Atsidėkite kaip įmanoma daugiau pinigų maistui. Net jeigu ir tiksliai žinote kai kurių greito maisto restoranų patiekalų kainas, turėkite atliekamų pinigų, mat teminių parkų ar didelių centrų viduje įrengtuose restoranuose kainos dažniausiai būna užkeltos. Beje, ne savitarnos restoranuose, turėkite grynųjų arbatpinigiams.
Aktyvaus poilsio metu greičiau išalkstama nei pasyvaus, tad patariame rankinėje ar kuprinėje nešiotis batonėlį ar kokį kitą užkandį. Pravartu turėti ir buteliuką vandens, priešingu atveju populiariose turistų lankomose vietose už vieną buteliuką vandens paklosite daug daugiau, nei jo reali vertė.
Pramogos. Į kelionės išlaidas įtraukite visų mokamų pramogų bilietų kainas. Jeigu įmanoma, nusipirkite bilietą iš anksto internetu, mat artėjant renginiui ar renginio dieną bilietas gali kainuoti bene dvigubai daugiau nei nurodyta internete. Šiuo atveju turėkite papildomų pinigų skirtumui padengti.
Suvenyrai. Jeigu didelės maisto ar renginių bilietų kainos nuo jūsų nė kiek nepriklauso, kalbant apie suvenyrus ir lauktuves, tai būtent tos išlaidos, kurias galite kontroliuoti ir kur išleidžiamų pinigų kiekis priklauso tik nuo jūsų. Nepamirškite įtraukti suvenyrams skirtų pinigų sumą į kelionės išlaidų sąrašą ir, turėkite omeny, kad vietoje kelių pigių suvenyrų ar atviručių, būsite kur kas laimingesni parsivežę marškinėlius ar kepurėlę, atspindinčius tos šalies kultūrą.
Sveikatos draudimas. Kelionės išlaidų sąrašą užbaikite nenumatytais sveikatos sutrikimais. Jeigu jūsų ar jūsų kompaniono sveikata atostogų metu sustreikuos, būsite priverstas įsigyti reikiamų vaistų, kad ir kokie brangūs jie būtų. Ir žinoma, nepamirškite sveikatos draudimo. Dauguma keliautojų iš taupumo šių paslaugų atsisako. Vis tik jei negalite apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų geriau visai nekeliaukite.