• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusiais metais muzikinės grupės „Patruliai“ narys Juozas Butnorius su žmona Gražina įsileido laidos „Svajonių sodai“ komandą pas save į naujuosius namus. Šeima pasakojo persikėlimo į Klaipėdos užmiestį priežastis ir pasidalijo, kokių svajonių turi savo kiemui.

Praėjusiais metais muzikinės grupės „Patruliai“ narys Juozas Butnorius su žmona Gražina įsileido laidos „Svajonių sodai“ komandą pas save į naujuosius namus. Šeima pasakojo persikėlimo į Klaipėdos užmiestį priežastis ir pasidalijo, kokių svajonių turi savo kiemui.

REKLAMA

Jau porą metų naujuosiuose namuose gyvenantys Juozas ir Gražina sulaukė želdynų dizainerės, „Viržių medelyno“ savininkės Eglės Sunilaitienės patarimų.

Susikūrė svajonių namus

Laidoje Juozas pasakojo, jog džiaugiasi sprendimu persikelti iš miesto į užmiestį. Anot jo, šie namai leido pajusti daugiau privatumo ir džiaugsmo: „Galiu pasakyti, kad mes susikūrėme savo svajonių namą.“

„Prieš tai gyvenome pačioje Klaipėdoje, mieste, bute. Dabar gyvename Klaipėdos užmiestyje, priemiestyje.

Labai džiaugiamės, nes turime tris vaikus ir vaikams norėjosi savo kiemo, norėjosi, kad galėtų išeiti į gatvę.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėl to, kai gyveni mieste, daugiabutyje, tai yra visai kitokie dalykai, nėra didelio privatumo, o mes labai jį mylime“, – laidoje aiškino jis.

REKLAMA

Nors grupės „Patruliai“ nario žmona Gražina paminėjo ir namo trūkumus – nuolatinį rūpestį vaikus nuvežti į mokyklą ar į darželį – tačiau Juozas tikino, jog privati asmeninė erdvė viską atperka:

„Norint gauti kažką daugiau, turi kažką ir paaukoti. Turėjome skirti daugiau laiko vaikams, tai yra vežiojimas į mokyklas, darželius, bet užtat mes turime savo privatų kiemą, kuris priklauso tik mums.

Mes čia darome, ką norime, mūsų vaikai čia daro, ką nori. Dėl to esame beprotiškai laimingi.“

REKLAMA
REKLAMA

Ūkio darbai – nesvetimi

Laidos vedėjai paklausus poros, ar šie yra turėję patirčių su gamta, abudu tikino, jog taip. Gražina kalbėjo, kad ji ir Juozas yra kilę iš kaimo, dėl to darbo visai nebijo.

„Patirtys geros. Aš esu susidūrusi labai daug. Mes abudu esame kilę iš kaimukų. Aš tuo labai didžiuojuosi, mes nebijome darbo, nebijome gėlynų mamoms pakapstyti.

Aš daugiau gal prie namų aplinkos dirbau. Mano mamytė <...> labai myli savo sodą, savo daržą: kiekviena gėlytė yra nubučiuota, numyluota. Aš nesu tokia. Aš šiek tiek nuo to atitolusi, bet žalumą mėgstu“, – apie patirtis kalbėjo Gražina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Juozas antrino žmonai ir sakė, kad su ūkiu jam taip pat tekę susidurti. Vyras juokavo, jog iki šiol negali pamiršti sode prisiskintų pomidorų sumaišytų su grietine skonio:

„Mano tėvai turėdavo labai daug žemės, tai ten mes ir ūkį augindavome, ir gyvulių. Tai namuose buvo pomidorai, kiaulytės, bulvytės, bet to nevertindavau.

Dabar mes jau ieškome kepsninės, tai tuo pačiu su žmona ieškome, iš kur gauti tos kaimiškos, tikros mėsytės. Ji aukso vertės.

REKLAMA

Su vaikystės draugu mes labai mėgdavome pomidorus su grietine. Tai mes kažkada važiuodami susiskambinome, tai buvome darę labai seniai, ir pokalbio gale jis man sakė: „Juozai, aš norėčiau su tavim pomidorų su grietine pavalgyti“.

Tai būdavo toks pomidorų pasipjaustymas, naminės grietinės užsidėjimas, druskytės pasibarstymas ir viskas. Tai būdavo beprotiškai skanu.“

Norėjo SPA zonos ir grilio

Pradėjus kalbėtis apie poros norus kiemui, išsiskyrė dvi sutuoktinių nuomonės: Gražina norėjo SPA zonos, kurioje būtų sūkurinė vonia, o Juozas – lauko virtuvės.

REKLAMA

„Šiais metais galvojame apie landšafto keitimą, nes aš noriu lauko virtuvės, žmona nori jaccuzi ir abu to norime toje pačioje vietoje.

Tai mes socialiniuose puslapiuose prisižiūrėjome įvairiausių landšafto dizainų <...>. Atkreipėme dėmesį, kad pas mus yra jaukus ir minimalistiškas namo vidus, tai norisi to ir lauke“, – apie svajones pasakojo Juozas.

Želdynų dizainerė tikino, kad poros norai yra įgyvendinami ir dalijosi patarimais, kaip tai padaryti. Anot jos, svarbiausia erdvę išnaudoti kompaktiškai:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žiūrėkite, čia yra valgomasis stalas. Šalia jo gali būti puiki virtuvės zona, patogus priėjimas. Šalia terasos  kepsninė, staliukas, jeigu norite, galite pasidaryti kriauklytę.

Šalia lauko baldai, prieskonių lysvytė ir jaccuzi. Bet čia mažas kiemas, nesinori jo perkrauti tuo, ko nereikia. O jeigu norėsite užsitverti nuo saulės, tai galėsite vieną medelį netoli terasos pasisodinti.“

Svajojo apie apšviestus medžius

Dar vienas poros noras – jaukumas. Juozas pasakojo, kad jam jaukumas – tai privatumas, o taip pat ir šviesa, kurią sudaro apšviesti medžiai.

REKLAMA

„Žinote, yra tie saulės maitinami šviestuvėliai. Tai man tikrai buvo mintis, ir žmonai sakiau: perku, dedu. Žmona sakė: stop. Mūsų namas labai gražiai apšviestas, bet tai yra namas, o turime ir teritoriją, kurią norisi apšviesti“, – aiškino vyras.

E. Sunilaitienė paaiškino sutuoktiniams, kaip būtų galima išgauti tą jaukumą ir kokių augalų jiems reikėtų:

„Jeigu turite vaikų ir norite vaismedžių, tai tiktų obelys. O paskui labai graži laja yra medlievų. Jos iškart duoda uogytes, kurios pakankamai skanios. Pavasarį žydi baltai, bet rudenį tokia graži rudeninė oranžinė spalva būna. Svarbiausia, kad jų medžio forma labai graži.“

REKLAMA

Moteris pridėjo, kad svarbiausia yra išlaikyti namo ir medžio proporciją, nes, anot jos, per aukštas medis gali sudaryti žemo namo įspūdį:

„Namas dabar yra grubiai 6-7 metrų. Čia mažas sklypukas, tai 7 metrai turėtų būti suaugusio augalo dydis.

Jeigu imtumėme pušį, kuri natūraliai iki 30-ies metrų užauga, tai mums sugadintų proporciją. Čia ir yra tie projektavimo principai, jeigu proporcijų nepataikome, tai labai lengva padaryti nykštuko namuką.

Pas jus mažas sklypas, tai mes turime apsiriboti 7 metrais. Himalajinis beržas įtilptų į tuos reikalavimus.“

Visą laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše

koks zmogaus bukumas ,puiki seima ,,na nereikia pavydeti ,nes pavydų žmogų ,tas pavydas ir sugrauž
Nezinau kas jus tokie
Nezinau kas jus tokie
Ir pohui ka jus darot
Pagailėkit kaimynų su tom banaliom kepsninėm, baseinais ir džakuziais. Amžinai ten nemirksit. Turi erdvę, tai būtinai užgriozdint, "gi kažkaip tuščia". Palikt pievele lakstyt vaikams ir šunims. Kaimyninis namukas kažkaip per arti, kur tas privatumas?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų