• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors pomidorai nėra itin lepūs augalai, kai kurių augalų kaimynystė jiems nepatinka, todėl specialistai ragina nesodinti šių augalų prie pomidorų, nes derliaus galite ir nesulaukti.

Nors pomidorai nėra itin lepūs augalai, kai kurių augalų kaimynystė jiems nepatinka, todėl specialistai ragina nesodinti šių augalų prie pomidorų, nes derliaus galite ir nesulaukti.

REKLAMA

Yra keli augalai, kurie, nors ir nebūtinai pakenkia pomidorams, tačiau neatneša jiems jokios naudos ir tokioje kaimynystėje jie gali vargti, be to, dažniau gali pulti ligos ar kenkėjai, o tai gali lemti ne tik prastesnį derlių, bet ir augalo žūtį.

Nors gali būti daugybė priežasčių neauginti konkrečių augalų rūšių prie kitų, kalbant apie pomidorus galima išskirti dvi priežastis, kodėl jiems gali nepatikti kai kurių augalų kaimynystė, rašo parkseed.com.

Nesodinkite šių augalų prie pomidorų

 Pirmiausia, netinka kaimynystė su augalais, kurie konkuruoja dėl maisto medžiagų ir kitų išteklių. Antra, netinka ir tie augalai, kurie traukia tuos pačius kenkėjus ar ligas. Tad kokių augalų geriau nesodinti prie pomidorų?

REKLAMA
REKLAMA

Kukurūzai Ir kukurūzai, ir pomidorai pritraukia tuos pačius kenkėjus, todėl, kai jie auginami vienoje vietoje, daržas gali tapti kenkėjų puotų vieta. 

REKLAMA

Bulvės, kaip ir kukurūzai, gali turėti bendrų problemų su pomidorais. Šiuo atveju tai yra ir ankstyvoji, ir vėlyvoji dėmėtligė – liga, kuriai labai jautrios ir bulvės, ir pomidorai. Todėl geriausia šiuos augalus auginti atskirai, kad būtų kuo mažesnė tikimybė susidurti su dėmėtlige. 

Bastutinių šeimos augalai

Daugelis daržininkų teigia, kad jų žiediniai ar briuseliniai kopūstai, brokoliai ar kaliaropės puikiai auga šalia pomidorų, tačiau tokia kaimynystė nėra gera. Tam yra keletas priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia, bastutinių šeimos augalai turi polinkį sirgti tomis pačiomis grybelinėmis ligomis kaip ir pomidorai, todėl nėra protinga šiuos augalus auginti vienoje vietoje.

Be to, bastutinių šeimos daržovėms reikia daug maistinių medžiagų, todėl jos gali konkuruoti su pomidorais.

Pankolis

Daugelis prieskoninių augalų yra puikūs kaimynai pomidorams, tačiau nustatyta, kad pankoliai stabdo pomidorų augimą. Šį grąžų saldymedžiu kvepiantį augalą geriau auginkite kitoje vietoje, o ne šalia pomidorų. 

Graikinis riešutmedis

Patyrę sodininkai ir daržininkai jau žino, kad tai – pats blogiausias kaimynas pomidorams. Graikinis riešutmedis išskiria cheminę medžiagą, kuri trukdo pomidorų augalams augti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų