• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei norite, kad augalai būtų sveiki ir gausiai žydėtų, juos būtina tręšti. Deja, trąšos nėra pigios, tačiau sodininkystės ekspertas atskleidė, kaip jas pasigaminti patiems.

Jei norite, kad augalai būtų sveiki ir gausiai žydėtų, juos būtina tręšti. Deja, trąšos nėra pigios, tačiau sodininkystės ekspertas atskleidė, kaip jas pasigaminti patiems.

REKLAMA

Sodininkystės ekspertai pasidalijo neįprastais produktais, kuriuos galima naudoti, kad augalai būtų sveiki ir bujotų.

„Kad augalai išgyventų, jiems reikia daugybės maistinių medžiagų ir šiek tiek priežiūros, – sakė „Gardening Express“ atstovas Chrisas Bonnettas. – Kai kurios trąšos ir repelentai prekybos centruose yra gana nepigūs, tačiau jums gali padėti gamta, jei tam skirsite šiek tiek laiko.“

Pasak eksperto, kai augalams trūksta tinkamų maistinių medžiagų, jie skursta ir galiausiai ima nykti. Laimei, galima patiems pasigaminti trąšas namuose – tai paprasta, pigu ir tikrai neišlaidausite, rašo express.co.uk.

Pasidalijo patarimais

Viena iš rekomenduojamų gudrybių – gazuotas vanduo, kuriame yra makroelementų, įskaitant anglį, deguonį, vandenilį, kalį ir natrį, kurie, pasak C. Bonnetto, yra labai naudingi sodo augalams.

REKLAMA
REKLAMA

Augalus galite laistyti ir žaliąja arbata, nes joje yra daug geležies. Ekspertas taip pat rekomendavo pasigaminti natūralias trąšas iš nebrangių ir lengvai prieinamų ingredientų.

Tiesiog sumaišykite vieną arbatinį šaukštelį valgomosios sodos, vieną valgomąjį šaukštą Epsomo druskos ir pusę arbatinio šaukštelio amoniako su 4,5 litro vandens.

Palaukite valandą ar dvi, kol priedai ištirps, ir tik tada laistykite augalus – jie atsidėkos jums gausiais žiedais.

paprasčiausia pirkti trąšas kompleksines. jei jau taupai ar tikrai neturi iš ko, tada rauginti žoles. patikrintas mišinys - dilgėlės (pjaunama žolė), kiaulpienės (kasi su šaknim), dar galima įmesti kiaušinių lukštų (ypač jei kiaušiniai naminiai). visą į pusbaščkę, paspaudi, užpili vandeniu, kad žoles padengtų, pridengi ir raugini iki pilno surūgimo, kartais pamaišant, jei netingi. puslitris to nusunkto raugo eina į 10 litrų laistytuvą tris-keturis kartus per sezoną. daržas bujos nerealiai. nelaistyti namuose ar kur prie terasų, nes dvokia kaip mešlas. jame yra ir pagrindinės trąšos (azotas,kalis, kalcis), ir mikroelementai, ir dar priedo tos vadinamosios "gerosios bakterijos". taip kad naudokitės į sveikatą.
Po valandos nespėju derliaus nuimti
Gal yra norinčių padėti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų