REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sodininkystės ekspertas pasakė, kodėl niekada neturėtumėte savo kieme naudoti vienos itin populiarios samanų naikinimo gudrybės.

Sodininkystės ekspertas pasakė, kodėl niekada neturėtumėte savo kieme naudoti vienos itin populiarios samanų naikinimo gudrybės.

REKLAMA

Pastaruoju metu, pasirodžius vis dažnesniems saulės spinduliams, daugelis žmonių naudojasi galimybe laisvą laiką išnaudoti tvarkant savo kiemus, sodus ir daržus.

Rūpindamiesi savo veja, jie imasi šalinti samanas, kurios trukdo gražios ir žaliuojančios žolės augimui, todėl griebiasi įvairiausių priemonių, kurios padės jomis atsikratyti.

Tačiau, ekspertai teigia, kad tai daryti reikėtų labai atsargiai, nes galima prisidaryti populiariausiais patarimais daugiau žalos nei naudos.

Samanos

Samanų sporos, kurios užkerta kelią geram vejos augimui, paprastai atsiranda balandžio mėnesį. Vienas populiariausių būdų jomis atsikratyti yra naudojant indų ploviklį.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis mano, kad ištepus vietą indų plovikliu, kurioje auga samanos, po paros laiko jos bus sudžiūvusios, tad jas pašalinti užteks tik vėliau sugrėbiant.

REKLAMA

Tačiau, pasak „Dobbies“ sodo centrų sodininkystės direktoriaus Marcuso Eyleso, geriausia būtų vengti tokio patarimo.

Kalbėdamas su „The Express“ jis paaiškino: „Jei bandote atsikratyti sode esančiomis samanomis, neturėtumėte naudoti skalbimo miltelių ar buitinės chemijos skysčių. Tai ne tik neveiksminga, bet gali turėti ir žalingą poveikį laukinei gamtai.“

Vietoje to, jis siūlo naudoti vejos smėlį, kuris efektyviai ir nesudėtingai leidžia atsikratyti samanomis. „Samanos pajuoduos, o tada galėsite jas išgrėbti ir įdėti į komposto krūvą“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Toks samanų šalinimo būdas leis ne tik jas išdžiovinti, tačiau ir dėl vėjo pasklidęs ant važiuojamosios kelio dalies, padės išvengti slidžių atkarpų.

Taip pat, samanas šalinti galima ir naudojant sodo kristalus. Tokiu būdu buvo pasidalinta „YouTube“ kanale, o vaizdo įrašas sulaukė netikėtų peržiūrų, rašoma thesun.co.uk.

Jame buvo rodoma kaip vieno namo savininkas vaikščiodamas po kiemą ant vejos barsto sodos kristalus, kurie taip pat yra žinomi kaip natrio karbonatas. Norint pasiekti geriausių rezultatų, vyras siūlė viską atlikti vėjuotą dieną, nes taip priemonė pati lengvai pasklis po visą veją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų