Vis dėlto, ar jau pasidomėjote, ką reiškia šie du populiariausi 2018 metų pirmojo pusmečio vardai ir ar jie tinkami jūsų vaikui?
Vardas Lėja, mergaitiškas, kilęs iš hebrajų kalbos. Hebrajiškai lėja reiškia antilopę. Rašoma, kad šį vardą turinčią mergaitę gyvenime lydi sėkmė. Ji gali mėgti flirtą, moka linksmintis, bendrauti, komunikuoti.
Tai gali būti puiki mokytoja, pedagogė, žmogus, gebantis daug dirbti. Šis vardas ypač tinka menininkėms, poetėms, muzikantėms.
Vardadienį Lėja švenčia gruodžio 17 dieną.
Luko vardas yra lotynų kilmės, reiškiantis Lukanijos gyventoją. Tai šventas vardas. Lukas globoja tapytojus ir gydytojus, saugo nuo skyrybų.
Vyras, kurio vardas Lukas, sugeba įsitraukti į bet kokią socialinę veiklą. Šie žmonės moka savo idėjomis aplinkinius įtraukti į savo veiklą, elgiasi praktiškai, aktyviai leidžia laiką.
Tai puikus strategas ir idėjų generatorius, uždegančių kalbų autorius.
Paskelbė ir rečiausius vardus
2018 m. I pusmetį gimusiems vaikams rečiausiai buvo suteikiami Romo, Rimgaudo, Mijaus, Ervino, Kristo, Tyro, Artemijaus, Delijos, Liubavos, Žanetos, Vedos, Adijos, Milijos, Aurikos vardai.
Iš viso šiuo metu šalyje gyvena beveik 25,5 tūkst. Mindaugo vardą nešiojančių vyrų ir berniukų, apie 1,5 tūkst. jų – mokyklinio amžiaus (0 – 19 m.).
Šalyje gyvena ir 7 mergaitės ar moterys, nešiojančios Mindaugės vardą. Mindaugo vardas nuo 2016 m. suteikiamas rečiau, nors bendrai išlieka populiarus: pavyzdžiui, 2016 m. gimė 43 Mindaugai, 2017 m. tokį vardą gavo 32 berniukai, o 2018 m., Lietuvai švenčiant valstybės šimtmetį, Mindaugo vardas parinktas jau tik 16-kai berniukų.
Registrų centro tvarkomo Gyventojų registro duomenimis, šiuo metu dažniausiai pasitaikantys vyriški vardai yra Vytautas, Jonas, Tomas, Antanas ir Mindaugas, o moteriški – Irena, Kristina, Janina, Lina ir Ona.