Kodėl reikia bilieto plaukiant Ūlos upe? Ji teka per valstybinį Ūlos kraštovaizdžio draustinį, Dzūkijos nacionalinį parką, tai ir Natura 2000 teritorija, todėl plaukimas šia upe ribojamas, išduodant vandens turizmo bilietus plaukti ne daugiau 200 asmenų per dieną.
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba primena, kad plaukioti Ūlos upe leidžiama tik bemotorinėmis irklinėmis valtimis, baidarėmis ir kanojomis.
Plaukiant baidarėmis Ūlos upe reikalingas bilietas
Dzūkijos nacionaliniame parke tekančia upe plaukioti galima nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. ir tik turint Ūlos upės vandens maršruto bilietą, kurį rekomenduojama atsispausdinti.
„Pavasaris savo šiluma primena vasarą ir kviečia maršrutus planuotis ne tik pėsčiomis ar dviračiais, bet ir baidarėmis. Ne vienas norėtų praplaukti unikalia Ūlos upe Dzūkijos nacionaliniame parke...
Ūla – viena vaizdingiausių Lietuvos upių, tekanti pro Gudų girios glūdumoje pasislėpusius senuosius dzūkų kaimus, pasižyminti įspūdingais skardžiais ir kilpomis.
Plaukioti Ūlos upe leidžiama tik bemotorinėmis irklinėmis valtimis, baidarėmis ir kanojomis nuo gegužės 1d. iki rugsėjo 30 d.
Reikia žinoti, kad plaukimas Ūlos upe Dzūkijos nacionaliniame parke yra ribojamas, išduodant vandens turizmo bilietus plaukti ne daugiau 200 asmenų per dieną.
Tad dar kartą primename, kad plaukti vandens turizmo priemonėmis Ūlos upe Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje galima tik turint Ūlos upės vandens maršruto bilietą. Ir nuo pavasario bilietą galima įsigyti per PAYSERA mokėjimo sistemą“, – primena Valstybinė saugomų teritorijų direkcija.
Atskleidė bilietų kainas
Nurodoma, kad Ūlos upės vandens maršruto bilietas, reikalingas plaukioti baidarėmis Ūlos upe, šeštadienį kainuoja 10 eurų, kitomis savaitės dienomis – 6 eurus vienam asmeniui. Vaikams iki 6 metų ir negalią turintiems asmenims – nemokamai.
Į nurodytą kainą įskaičiuota Dzūkijos nacionaliniame parke esančių Pauosupės, Mančiagirės, Trakiškių, Mardasavo ir Puvočių stovyklaviečių rekreacinės įrangos nuomos paslauga.
„Surinktos lėšos už Ūlos upės vandens maršruto bilietus yra skiriamos ir naudojamos Ūlos vandens turizmo maršruto ir stovyklaviečių priežiūrai bei rekreacinės įrangos atnaujinimui, buitinių šiukšlių išvežimui, turizmo poveikio Ūlos kraštovaizdžio draustinio tyrimams, informacinių lankstinukų gamybai“, – pridūriama.
Reikia atminti, kad Dzūkijos nacionaliniame parke statyti palapines, kurti laužus galima tik tam skirtose vietose – oficialiose stovyklavietėse. Negalima ardyti upės šlaitų, teršti aplinką, žaloti augmeniją ir gyvūniją. Reikia elgtis atsakingai, saugojant unikalias upės Ūlos gamtos vertybes.
Ūlos upės ilgis – 84 kilometrai. Jos ištakos Baltarusijoje, vėliau nuo Dubičių upė teka kanalu. Geriausiai pradėti plaukti nuo Kriokšlio, kur viena neramiausių Ūlos atkarpų. Jeigu norima plaukti platesne, nors ir sraunia Ūlos upe – startuokite nuo Zervynų. Žemiau Paūlių upė dar labiau išplatėja ir savo vandenis atiduoda Merkiui.
Ūlos upė svarbi mažosios nėgės, kirtiklio, ūdros, ovaliosios geldutės ir kitų retų rūšių išsaugojimui. Šalia upės pievose galima pamatyti didįjį ausinuką, lietuvinę naktižiedę, o plaukiant – išgirsti klykuolę arba didžiuosius dančiasnapius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!